PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Czy to nadal Wasza Pasja?

Czy to nadal Wasza Pasja?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Inne:... » Ogłoszenia
Zamknięty przez: EMEK
2008-01-12, 09:59
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

Piotrek 

Telefon: K750i
Operator: Heyah
Wysłany: 2006-10-17, 20:58   Czy to nadal Wasza Pasja?

Teraz macie okazję zdecydować, czy serwis ma pozostać, czy zniknąć.

Jeżeli po kolejnych 48h uznacie że serwis ma kontynuować swoją działaność, rozpocznę prace nad przygotowywaniem nowej wersji serwisu. Natomiast jeżeli uznacie, że to koniec i nic nowego już i tak nie wniesiemy do polskiej sieci serwis zostanie zamknięty.

Nowa Pasja ma być tworzona przez Was, przez użytkowników. Zarówno tych ze stażem jak i tych którzy dopiero do nas dołączyli.
Pierwsze decyzje które już teraz zapadły w sprawie kolejnej odsłony to:
- rezygnacja z serwera dedykowanego, za zaoszczędzone środki zostanie zatrudniony programista
- kompletna przebudowa portalu + połączenie bazy użytkowników z forum
To tylko 2, ale to one pokierują przyszłoscią serwisu.

Każdą osobę która chce współtworzyć serwis proszę o maila.
Tytuł: PasjaGSM.pl - new
W treści proszę podać nick na forum i opisać czym chciałbyś się zająć, jakie masz pomysły na nowe funkcjonalności i co proponujesz zmienić, dodać, usunąć.

Teraz macie wybór, pokażcie czy to jest nadal Wasza Pasja!
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2006-11-14, 23:32, w całości zmieniany 2 razy  
^
AdSense

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2006-10-17, 22:07   

Piotrek,
Dobra, to ja powiem, że portal ten dał mi ogromną podstawe teoretyczną z zakresu GSM. Mam do niego coś w rodzaju sentymentu. W kwestii budowy to jest to chyba najwygodniejsze forum w polskim internecie. Piotrek, udało ci się stworzyć całkiem fajną stronę. Po zamknieciu działu tunning na techtronicu praktycznie wszyscy tunnigowcy gsm tutaj przyszli. Mamy jedno forum, gdzie możemy się "spotykać".
Na stronach zapisana jest ogromna ilość wiedzy, to coś co zbierane było latami. szkoda to tak po prostu usunąć.

Naprawde Niewesoło by było, gdyby serwis przestal istnieć

Zaraz nasmaruje maila
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Operator: Era
Wysłany: 2006-10-17, 22:40   

no co miałbym pisać, jestem tutaj rok z hakiem i chce być dalej
nie wiem czy będę wstanie w czymś pomóc (bardzo bym chciał ale z czasem największy problem)
zastanowie sie i dam znać
^

n0kL0rD 
Wie co mówi
Meethod

Telefon: N6230i
Wysłany: 2006-10-17, 22:46   

Aż mnie ciarki przeszły jak napisałeś o zlikwidowaniu pasji... Może nie jestem najaktywniejszym userem, ani nie wniosłem dużo na stronę, ale PasjaGSM, a szczególnie forum to jest dla mnie takim miejscem w internecie gdzie zawsze zajrze. To właściwie tu zaczynam szukać czegokolwiek... Poznałem tu naprawdę niesamowitych ludzi którzy pokierowali moim życiem... Powiem więcej... Odkąd jestem na pasji wiele się w moim życiu zmieniło... Może to i śmieszne, ale prawdziwe. Nie wyobrażam sobie internetu bez PasjiGSM. Choć przyznam szczerze, że jak kiedyś pierwszy raz wszedłem na stronke wydawała mi się kijowa to teraz jest to jedno z najlepszych for w całej polskiej sieci jakie znalazłem.

Co do maila to nie wiem czy naskrobe coś, bo nie wiem czy bym się do czegośkolwiek przydał, ale jeżeli będziesz chciał aby Ci w czymś pomóc - to zawsze, szczególnie teraz kiedy mam internet w domu - jestem do Twojej dyspozycji...

Tak jak pisze EMEK, zmarnowanie Waszej pracy (bo mojego wkładu jest tu za mało aby mówić o mojej pracy) było by grzechem!

JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIWNY LIKWIDOWANIU PASJI!!!!!!!

Zapraszam! :)

Polecam też darmowe pozycjonowanie - sprawdź koniecznie oba adresy ;)
^

y37 
Expert
D E I C I D E

Telefon: kilka
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-10-17, 22:49   

jak emek tez mam ogromny sentyment do tego forum siedze juz tu bite 3 lata i tutaj zaczelem moja przygode (zreszta topiciem jak zrobic slideshow w 5110 ;-) ) co prawda ostatnio mniej pisze na forum ale przegldam je regularnie

sepuku bym popelnil jakby to forum zostalo zamkniete szczeglonie jak ono mi dalo podstawy jak programowanie,serwisowanie,naprawa

MasterJapko 
VIP

Wysłany: 2006-10-17, 23:19   

Moje artykuly i testy fonow Nokii czekaja od bardzo dawna na możliwość ich dodawania, i poki nie bedzie możliwosci rozwijania serwisu, to nie bedzie rozwijany. Pomoć chce napewno wiele osob, tylko, że niektóre poprostu niemaja jak ci pomoc... Decyzje co do prowadzenia serwisu czy jego sprzedania podejmij sam. Bo ty najlepeij wiesz na ile to cie tobie oplaca i czy wkoncu kiedys zacznie ci sie zwracac to co w ten serwis wsadziles z wlasnej kieszeni, a wcale tego malo nie jest.. Ja Cie moge wspierac w miare mozliwosci czasowych (a jak wiesz ostatnio u mnie z tym ciezko) wiedza merytoryczna na portal (moje artykuly,testy) i dalszym prowadzeniem forum.. choc powaznie z czasem u mnie kiepsko.. co dziennie do domu wracam o 23... siadam przy biurku wlaczam monitor, lampke czytam plan lekcji i zadko kiedy nawet w domu je robie.. Najczesciej z samego rana w samochodzi jak jade do szkoly:/ W czasie czytanai planu lekcji to wsumie najdluzsza chwila kiedy korzystam w domu z komputera i internetu nie pracujac na nim.. a tak to lipa:/ mysle ze do grudnia tak przynajmniej bedzie u mnie z czasem :/... Ja jednak oczywiscie jestem za dalszym rozwijaniem portalu...

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Wysłany: 2006-10-17, 23:42   

Zaskoczył mnie ten temat... jestem przeciwny zlikwidowaniu Pasji... dzieki niej przeszłem pierwsze kroki w tematyce gsm, zbyt wiele sie nauczyłem by teraz zrezygnowac... pomogę we wszystkim w czym dam rade pomóc... :roll: myślę że jakoś wybrniemy z tej sytuacji... :|

wntl 
Expert
HipHopKemp Rulez ;)

Telefon: E398@E1
Operator: Orange
Wysłany: 2006-10-17, 23:46   

Pasja powinna zostać ofkorz ;p
niewazne pod jakim adresem, byle była, a co do całkowtej przebudowy to co z downloadem ??
zreszta ostatno rzadko tu zaglądam a to ze względu czasami bardzo rażących błędów, typu że nimoge wysłać posta. Widze ciągle chcesz zmieniać wszystko i robić od nowa, a za każdym razem staje w połowie ....

[ Dodano: 2006-10-17, 23:52 ]
przy okazji moge pomóc póki czas mi na to pozwoli, meila mi sie niechce pisac, a ogólnie jak coś pisze to i tak jestem olewany ....
gdzie ta ankieta ??

Piotrek 

Telefon: K750i
Wysłany: 2006-10-18, 08:39   

wntl napisał/a:
za każdym razem staje w połowie

za każdym razem jest ten sam problem - programiści. W tej chwili powinien być ten problem zlikwidowany bo będę płacił.
wntl napisał/a:
gdzie ta ankieta ??

problem z forum, Crack obiecał dzisiaj rozwiązać go.
wntl napisał/a:
nimoge wysłać posta

jak będzie to się działo nadal napisz mi na PW o której wysłałeś posta i w jakim dziale - to też Crack naprawia, ale do tego potrzebne są takie obserwacje. chodzi zapewne o problem "Nie określono typu postu."
grzesiek1711 
Starszyzna
heh 3x P????Team :P

Telefon: 3310+6600
Wysłany: 2006-10-18, 11:44   

:|

Piotrek, więc...sam wiesz, że na mnie mogłeś prawie zawsze liczyć (różnie bywało u mnie z czasem z powodu choroby czy obecnie nauki na studiach, a mam tego naprawdę sporo pomimo tego, ze to dopiero początek...). Może nie wykonałem wszystkiego na czas, ale obdarzyłeś mnie takim zaufaniem, że ze zwykłego usera zrobiłeś mnie odrazu członkiem PasjaTEAM, dodatkowo dostałem od Ciebie numer telefonu (z którego korzystam i na który co jakis czas ktoś dzwoni z problemem, ale teraz już staram się nie być helpem na telefon...tzn odsylam bezpośrenio na forum, a nie mówię jak zainstalować Ginger czy przeflashować nokie, bo i takie telefony były...pomimo tego że jestem odpowiedzialny za kontakt z mediami co jest napisane na stronie). Razem redagowalismy różne newsy do nowej odsłony PasjiGSM itd itd itd.

Zamknięcie Pasji byłoby dla mnie zamknięciem pewnego rozdziału w życiu, rozdziału który był naprawdę sympatyczny...było troche kryzysów, wpadek ale najwięcej było śmiechu. To tutaj poznałem wielu wspanialych ludzi, niebędę ich teraz wymieniał bo nie czas i miejsce.

Teraz mieszkam w akademiku, studiuję na Politechnice i rozporopagowuję Pasję gdzie tylko mogę, i powiem wam że ludzie całowicie postronni twierdzą że jest to naprawde baaardzo dobry serwis, dział download, hw czy forum to coś naprawdę fajego. Dodatkwo potęguje to ze wszystko w naszym wortalu jest za freeko a nie "Wyślij SMS..." nie ma problemu ze ściagnięciem jakiegoś programu czy sterownika. Na forum świetni ludzie, którzy chcą dzielić się wiedzą. Niektórzy nawet przez Pasję zaczęli uczyć się innych języków programowania (np. Bartek teraz trenuje dekompilator WinARM'a) a wszystko to po to aby pokazać ludziom co można osiągnąć odrobiną chęci.

Myślę, że nie powinniśmy zamykać tego dzieła, które przez naprawde dłuugi czas tworzyliśmy razem, nietylko userzy którzy robili coś co witać, poprostu czasami wystarczy aby ktoś był...atmosfera obecności wystarcza. Popatrzcie np. na Mrugaczka czy Leonara...śmiechu było co niemiara - tacy ludzie też są potrzebni...troche można na nich pokrzyczeć, powlepiać warnów itp. ale bez tego moderatorzy nie mięli by co robić :)

Zamknięcie Pasji wiąże się z utratą bardzo wielu zasobów, mi np. przydaje się Download czy HW, nie mówiąc już o generatorze kodów czy samym forum i info na nim.

Piotrek, już jakiś czas temu rozmawiałeś ze mna na temat zmiany serwera, to napewno odciąży Twój budżet (i to sporo). Może wtedy portal przerodzi się faktycznie w prawdziwą pasję, a nie w coś w co trzeba pchać kupe kasy i nic się z tego niema...

Myślę, że Pasja jest w stanie na siebie zarobić (gdyby przejść na tańszy serwer). Ta oferta o której mi pisałeś, serwerek całkiem niezły. Powinien spokojnie wystarczyć do obsługi (z tego co pisałeś...ja dostępu do statystyk niemam).

Już teraz jest na Pasji sporo reklam, cały czas je klikam i to samo polecam wszystkim userom, potencjał jest ogromny, możliwośći rozwoju też. Tylko brak czasu userów...wszystko co robimy jest robione w wolnym czasie, a ostatnio u wielu (przynajmniej u mnie) jest go niezawiele...

Po tym długim wywodzie na temat istnienia wortalu PasjaGSM jestem kategorycznie przeciwny tej decyzji.
Piszesz Piotrek, że nie ma programistów...niestety ja w tym wypadku jak bym się nie starał nie pomogę...jedyne co umiem to Object Pascal (Delphi) i troche ANSI C (teraz uczę się tego na uczelni dokładniej...naprawde bardzo dokładniej...np. na zaliczenie pierwszego semestru jest do napisania program demoscenowy...). A Ty pewnie potrzebowałbyć kogoś od PHP/MySQL, w tym temacie przykro mi ale niezawiele mogę pomóc.

KOMÓNIKAT DO USERÓW!!!

Ludzie zróbie coś, bo jak Pasja zakończy swą działalność to będzie naprawdę kiszka w świecie DCT3, a nie chcemy chyba zeby to umarło...z tych telefonów można naprawde jeszcze dużo wykrzesać (teraz musze to powiedzieć...bo jest sytuacja krytyczna...jestem na etapie tworzenia GPS'u w 3310. Program pobiera info o BTS'ach z netmonitora i lokalizuje telefon, do tego jest mapa (u mnie akurat Koszalina - ok 400 ulic), wyznaczania trasy niema i nie bęzie, bo to za dużo obliczeń, ale prędkość, kierunek itp się znajdą...problem jest tylko z mapą nadajników, ale i z tym sobie chyba poradzę bo mam normalnego GPS'a).Do tego widzę że coraz więcej ludzi zaczyna bawić się w mikroprocesory a jak pisałem już w jednym watku - to jest przyszłość modyfikacji...).
Nie możemy tego zaprzepaścić...Pasja jest miejscem gdzie możemy wymienić swoje poglądy, doświadczenia, pochwalić się co udało się zrobic (np. zestaw głośnomówiący w 5510 czy latarkę..to są naprawde duże osiągnięcia w dziedzinie HW oczywiście biorąc pod uwagę, że modyfikujemy juz gotowy sprzęt...)

Miałem kończyć a znowu sie rozpisałęm...może daltego że jestem emocjonalnie przywiazany do Pasji...teraz jak idę przez Polibudę i powiem komus że jestem w PT to "łaaaał...moge Cie dotknąć?...super macie serwis..." itp.

JA NIE CHCĘ TEGO STRACIĆ! i JUŻ!

mrELO 
Starszyzna
Złośnik :D

Telefon: 6070
Wysłany: 2006-10-18, 15:05   

Piotrek, bije Ci na dekiel ?

Za duzo juz osiagnales .
Szkoda to konczyc.
Młody jestes a chyba brakuje Ci motywacji.
Dzieki temu portalowi wiele sie nauczylem z dziedziny GSM.

Poznalem tu naprawde fajne osoby z ktorymi i pogiercowalo sie ( szczuru , marti )
Kilka osob poznalem nawet live ( szczuru , mendi i jeszcze kilku).
Nawet radio z Bonzajem sie prowadzilo.... ogolnie milo spedzalo sie tu czas. Tu na tym forum.
A ze atmosfera zrobila sie beznadziejna to juz inna sprawa. A to przez te beznadziejne nowe "Odslony" itp. Kiedys bylo tu luzniej i fajniej.
I dlatego przestalem czerpac juz przyjemnosc bycia tu jako osoba pelniaca wybrane funkcje.
I to byl powod zakonczenia mojej dzialalnosci jako Mod , Vip i members.
Coraz mniej znajomych osob zaglada tu. I pewnie czesc z tych osob ma powod podobny do mojego.

Nie bede sie rozpisywal bo i po co.
Szkoda tylko niszczyc to , co naprawde ma jakas wartosc. A niewatpliwie ten portal jest naprawde wartowsciowy.

Yo :mrgreen:
^

naresh 
Wie co mówi

Telefon: N 6020
Wysłany: 2006-10-18, 15:26   

Napisalem na gg... napisze i tu... wkurwilbym sie nieprzecietnie... jest to wg mnie bardz dobre slowo... nie chodzi mi tu chocby o to co nauczylem sie... bo tego jest niewiele :P , ale chodzi po primo o ludzi, po secundo o to co ci ludzie zrobili dla pasji... Wezmy np takiego wntl'a to on wpakowal chyba kolo 1000 plikow (moze troche przedobrzylem) do downloadu... i co jego praca mialaby isc na marne? A twoje pieniadze? Layout za darmo nie byl... Poza tym... chcesz tak latwo odpuscic konkurencji?

m_arti21 
PasjaTeam

Telefon: Komórkowy
Wysłany: 2006-10-18, 15:32   

Piotrek, chodzi o portal czy forum ? i czy mozna pozostac na tym stanowisku gdzie sie jest ?
http://hw.pasjagsm.pl/banner.gif
^

wntl 
Expert
HipHopKemp Rulez ;)

Telefon: E398@E1
Wysłany: 2006-10-18, 17:28   

naresh napisał/a:
chyba kolo 1000 plikow
jakbym sie miał czepiać to jeszcze troche więcej :D

mdawidm 
Expert
VIP

Telefon: only 33x0
Wysłany: 2006-10-18, 18:49   

Chyba wszyscy poprzednicy napisali to co chciałbym napisać.
Chyba nikt nie chce aby Pasja zniknęła. Każdy czuje sentyment do tej nazwy, forum to rodzaj spędznaia wolnego czasu. Można poznć naprawde swietnych ludzi.
Nie niszczmy tego co już jest :)
Myślę że każdy pomoze w dalszym istnieniu Pasji

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi