PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Folia ze ścieżkami domowym sposobem - możliwe?

Folia ze ścieżkami domowym sposobem - możliwe?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Warsztat » Elektronika i inne » Folia ze ścieżkami domowym sposobem - możliwe?
Przesunięty przez: Domi
2007-07-19, 23:43
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

Wladimir 
Starszy Użytkownik
Władza dla ludu ...

Telefon: 6600 +3330
Operator: Orange
Wysłany: 2006-02-19, 15:21   Folia ze ścieżkami domowym sposobem - możliwe?

Witam!
Zastanawiałem się nad zudowaniem baterii do 3310 z diodkami. Wpadłem na pomysł że możnaby zastosować taką folię np. jak w pilotach do TV (niektórych). Takie normalne dwie warstwy foli a między nimi ścieżki z czegoś przewodzącego. Wiecie jak coś takiego można zrobić domowym sposobem?

Jak ktoś ma jakieś inne pomysły na zbudowanie tej baterii to prosze pisać :d

Gość jeśli nam pomożesz to sądzę że ten cel który sobie zdeklarowaliśmy uda nam się wspólnymi siłami osiągnąć... To jak towarzyszu? Pomożecie?...
^

AdSense

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2006-02-19, 16:13   

Teoretycznie jest to możliwe, potrzebny by był jakis roztwór soli miedzianej, lakier przewodzący, lub klej grafitowy. trzeba by było namalować ścieżki na folii lakierem przewodzącym lub klejem grafitowym, a póżniej zanużyć w roztwoze soli i podłączyć do katody lub anody (nie pamiętam - trzeba by było sprawdzić w jakiejś książce od chemii) i przeprowadzić proces galwanizacji. Miedź z rozworu soli osiadała by na jednej z elektrod, a na drugiej ulatniałby się gaz. tak jak pisałem wczesniej jest to teoretycznie możliwe do zrobienia w warunkach domowych. Robiłem kiedyś podobne eksperumenty na zwykłej soli, na jednej elektrodzie osiadał sód, a na drugiej ulatniał się chlor.
^

korneliuszo 
Użytkownik

Telefon: 3330+5510
Operator: Orange
Wysłany: 2006-05-25, 21:37   

Sód nie osiadał napewno w roztworze (patrz potencjały i aktywność sodu). //EDIT: Nedoczytałem się że chodzi o inny eksperyment
Trzeba spróbować jak mój przedmówca.
lista zakupów:
Folia (taka do ksera), AgNO3(no to trzeba zdobyć(mam przepis z różnych przedmiotów srebrnych)), FeCl3(chlorek w elektronicznych), rozpuszczalna sól miedzi (najlepiej CuSO4), płyta miedziana i chyba to wszystko

Sposób:
1.Najpierw rozpuszczamy AgNO3 w wodzie (uwaga roztwór brudzi) i moczymy folię, na słońce z nią (tak ze dwa razy (żeby była brązowa)).

2.Rozpuszczamy sól miedzi (najlepiej prygotować roztwór do galwanizacji elekrolitycznej miedzi), folię na - (krokodylkiem niezanurzonym w roztworze) a płytka miedziana do +.

3. Zaraz zacznie osadzać się miedź. Po pewnym czasie wyciągamy i suszymy.

4. lekko wtapiamy w folię miedź.

5. Zwykłe robienie płytki.

6. Cynowanie (elektrolityczne lub chemiczne)(UWAGA na folię)(chyba to zły pomysł)

7.Lutowanie

8. Gotowe.

Jak pójdzie to będziemy mieć coś nowego.Poczytajcie "galwanotechnika domowa" S. Sękowskiego
^

Odpowiedz do tematu