PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Jaki sprzęt do odbioru TV

Jaki sprzęt do odbioru TV

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Warsztat » Elektronika i inne » Jaki sprzęt do odbioru TV
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

Dawid1346 
Nowicjusz

Telefon: NOKIA 6260
Operator: Era
Wysłany: 2009-01-30, 19:32   Jaki sprzęt do odbioru TV

Witam.
Mam problem z wybraniem odpowiedniej anteny i innego potrzebnego sprzętu do odbioru telewizji, zakładałem już kilka anten ale żadna nie dawała odpowiednio dobrego rezultatu zawsze jakiś kanał śnieżył albo obraz miał inne skazy. Mieszkam w małej miejscowości położonej ok.10km od Ostrowa Wielkopolskiego jadąc na Poznań. Nie wiem na pewno ale najbliższym nadajnikiem jest chyba nadajnik w Mikstacie. Chciałbym odbierać możliwie jak największą ilość programów TV w najlepszej jakości. Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego sprzętu (najlepiej Allegro.pl , Elpio.pl) do odbioru telewizji w mojej miejscowości.

Pozdrawiam Dawid

[ Dodano: 2009-01-30, 19:47 ]
Cytat:
Jak masz sygnał ze śremu, to najlepszym wyjściem może być DVB-T. Będziesz miał 8 programów w tym jeden w HD. (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVN, Polsat, TV 4)

Cytat:
DVB-T Co to znaczy? Jak się nie myle to nadajnik Poznań/Śrem jest dalej niż Mikstat

(te cytaty to z innego forum)

Już wiem co to DVB-T (Wikipedia) ale czy nadajnik nie jest zbyt daleko? Jakiej anteny użyć?
Szukałem na Allegro anten DVB-T i kilka znalazłem myślałem np.o tej albo o tej ale nadal nie wiem jaką antene wybrać , jeszcze proszę o podpowiedzenie czy powinieniem użyć jakiś wzmacniaczy , zwrotnic , jakiego kabla itp.
^

AdSense

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Wysłany: 2009-01-30, 20:09   

Może to zabrzmi zbyt banalnie, ale czy popytałeś sąsiadów jakich anten używają i jaki mają odbiór ?
Dobór anteny zalezy od lokalnych warunków więc ciężko jest coś doradzić.
Co do dvb-t to anteny sa takie same jak do telewizji analogowej. Potrzebujesz do tego tunera dvb-t.
Być może u ciebie jest tak że rózne programy nadają z różnych nadajnikow położonych z różnych stron. W takim wypadku jedna antena nie wystarczy i musisz użyć dwóch lub wiecej anten kierunkowych podpietych do sumatora lub zwrotnicy antenowej. Dobór zwrotnicy też zależy od lokalnych warunków. Sumator to łatwiejsze rozwiazanie lecz z powodu braku filtracji może powodować tzw. duchy
Mieszkam z dala od Wielkopolski więc nie znam polożenia nadajników, ani tego na jakich czestotliwościach nadają poszczegolne programy.
Musisz rozeznać się jakie nadajniki znajdują się w twojej okolicy i spróbować ukierunkować antenę na nie. Jeśli okaże się że jakiś kanał odbiera dobrze a inne źle, a po przestawieniu na odwrót to zastosuj odpowiednio dobraną zwrotnicę ze wzmacniaczem i np. dwie kierunkowe anteny UHF.
^

Dawid1346 
Nowicjusz

Telefon: NOKIA 6260
Wysłany: 2009-01-31, 14:47   

Narazie odpuszcze nadajnik w Śremiu, może w przyszłości kupie tuner...a na ten czas ustawie antene na Mikstat.
Zdecyduje się chyba na ATX-91, tylko że znalazłem 3 niby te same ale inne:
ATX-91- zysk energetyczny 11 - 17 dB (inny wygląd)
ATX-91 - zysk energetyczny 18 dB
ATX-91 - zysk energetyczny 18-19dB
Która z tych anten jest najlepsza?
Do wszystkich jest chyba potrzebny symetryzator antenowy SA IV-V,rozumiem że wkładam go do puszki w antenie i wszystko będzie pasowało pez przeróbek.
Czy jeszcze coś będzie potrzebne zasilacz,wzmacniacz itp.(na tej aukcji pisze "Antena nie zawiera płytki wzmacniacza, symetryzatora oraz zasilacza sieciowego. Jest to dodatkowe wyposażenie")
^

Odpowiedz do tematu