PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Kaseta Adapter (cd, mp3 itd.)

Kaseta Adapter (cd, mp3 itd.)

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Warsztat » Elektronika i inne » Kaseta Adapter (cd, mp3 itd.)
Przesunięty przez: Domi
2007-07-20, 00:42
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2007-01-12, 14:04   Kaseta Adapter (cd, mp3 itd.)

Kto wie jak takie coś wykonać... bo szkoda kasy na kupno... tyle samo za przesyłke ile jest ta kaseta warta... :[

Kaseta Adapter

AdSense

mdawidm 
Expert
VIP

Telefon: only 33x0
Operator: Orange
Wysłany: 2007-01-12, 16:19   

bubek3, już nie badz taki skapy :D
Jak ja kupowalem cos takiego to zamowilem wiecej sztuk. To sprzedasz komus i jeszcze na tym zarobisz :D
Chyna ze w Sarbinowie wiara nie ma samochodow :p

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Wysłany: 2007-01-12, 21:46   

mdawidm, nie no, samochody sa... :] i nawet to nie głupi pomysł, ale nadal jestem ciekawy wykonania... może, rozbierz i zrób zdjęcie... ;D chociaż wizualnie będe widział jak jest to wykonane... :]

s-serwis.pl 
Użytkownik
Chineese Miracle :)

Telefon: Dobry
Operator: Era
Wysłany: 2007-01-13, 01:38   

generalnie rozbierałem to ustrojstwo, to wygląda jak zwykła kaseta, tylko zamiast miejsca na taśmę jest podpięta przy głowicy druga, bliźniacza głowica. Wygląda bardzo podobnie, tylko z tego co się zorientowałem ma inną rezystancję. Może spróbuj zepsuć jakąś głowicę, wtyknąć ją w starą kasetę i podłączyć zamiast słuchawek od walkmana. Pamiętam, że jak się przybliżało grające słuchawki do odtwarzająej głowicy to w głośnikach grało, tyle że mono.

nabijacze postów - precz!!!
^

seba123 
Expert
=)

Telefon: SE W810
Operator: Orange
Wysłany: 2007-01-13, 01:48   

Cytat:
Kaseta Adapter to taka kaseta która umożliwia podłączenie zewnętrznego sygnału z dodatkowego urządzenia np. z discmena do odtwarzacza kasetowego nie posiadającego wejścia IN np. w radiu samochodowym. Oczywiście taką kasetę można kupić w sklepie, ale według mnie nie opłaca się wydawać 20 zł skoro można ją zrobić samemu. Aby wykonąc taka kasetę potrzebna nam bedzie:
- głowica (ja wykorzystałem starą głowice nagrywająca którą wyciągnąłem ze starego sprzętu),
- gnizdo JACK (gniazdo np. ze starych słuchawek ja stąd właśnie wziąłem :) ),
- oraz zwykła kaseta.
Skoro mamy już wszystkie elementy czas wykonać naszą kasetę. Rozkręcamy nasza kasete wyciągamy z niej taśmę i robimy miejsce na naszą głowicę ( usuwamy część plastiku która uniemożliwia nam ustawienie głowicy na środku np. pilinikiem) górna cżęść głowicy niech lezy troszke niżej niż lezała wcześniej wyjęta taśma jeżeli zrobiliśmy już miejsce na naszą głowicę (obie części kasety sie składają do siebie) to czas przylutować kabelki do naszej głowicy (głowica posiada dwa wyjścia) i połączyć z gniazdem JACK kabel powinien być odpowiedniej długości, aby wychodził poza kasetę. Następnie głowice przykleić lub przykręcic do wewnetrzej części naszej kasety i złożyć kasetę w całość. Na koniec proponuje przetestować naszą kasetke. Miłego słuchania pozdrawiam.

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Wysłany: 2007-01-13, 01:51   

s-serwis.pl, o tym samym myślałem... w końcu najprostsze rozwiazanie...
seba123, rozwiał już moje wszelkie wątpliwości co do działania tak skonstruowanego sprzetu :]

dzieki, dzis zaczynam prace ;)

[ Dodano: 2007-01-14, 22:32 ]
adapter działa... :) jednak muzyka leci jak ze zwykłego magnetofonu - tego się akurat spodziewałem...

Odpowiedz do tematu