PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Nadajnik + odbiornik GPS

Nadajnik + odbiornik GPS

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Warsztat » Elektronika i inne » Nadajnik + odbiornik GPS
Przesunięty przez: Domi
2007-07-20, 00:43
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

tranceman 
Expert
:)

Telefon: W zegarku
Operator: Vodafone
Wysłany: 2006-06-04, 18:55   Nadajnik + odbiornik GPS

Wiec jak w temacie - potrzebuje nadajnika i odbiornika (najlepiej gotowe, zmontowane) GPS w stylu szpiegowskim, a mianowicie, jak najmniejszego z jak najdluzszym czasem dzialania nadajnika GPS ktory moznaby zlokalizowac przez satelite np (najlepiej) za pomoca palmtopa lub ewentualnie laptopa. Uzyteczna opcja bylo by sygnalizowanie zmainy polozenia nadajnika w sytuacji gdy byl on wczesniej w stalym polozeniu (np zostawilem smaochod pod sklepem i palmtop sygnalizuje ze ktos nim odjezdza).

AdSense

pirat 
Starszyzna
Arrrrr :P

Telefon: mam ;)
Operator: T-Mobile
Wysłany: 2006-06-04, 19:24   

nie ma takich w sprzedaży... z tego co mnie uczono na niejakim GIS-ie to alarmy itp działają na tej zasadzie że ma odbiornik GPS i telefon - i przez telefon wysyłana jest informacja o położeniu samochodu (wszystko oczywiście wbudowane w komputer pokładowy) nadawać sygnał GPS mogą tylko satelity... my możemy je tylko odbierać...

tranceman 
Expert

Wysłany: 2006-06-04, 19:39   

widzialem wlasnie ze jest to sprzegniete z telefonem i dziala jakos przez sms, szukam czegos po gps - ale to nie wazne jak to bedzie dzialac - wazne zeby bylo w miare male i dalo sie zlokalizowac na mapie wyswietlanej na palmtopie najlepiej. no i dokladnosc zeby byla jakas znosna - dokladnei ma to byc wykorzystane do zabezpieczenia pojazdu przed kradzieza - a w razie zkradzenia, odpalamy mapke na palmtopie i widzimy gdzie jest zkradziony pojazd.

pirat 
Starszyzna
Arrrrr :P

Telefon: mam ;)
Operator: T-Mobile
Wysłany: 2006-06-04, 19:51   

ale to też nie jest takie proste... możliwe jest śledzenie trasy przejazdu aż do czasu kiedy samochód znajdzie się w pomieszczeniu lub w pobliżu pola elektr-mag lub poprosyu ktoś narzuci na samochód folie/siatke metalową tak iż nie będą dochodzić sygnały GPS i stracisz go z mapy... A do tego co mówisz musiałbyś zkombinować programik który sam wysyła smsy/mmsy z koordynatami - najlepiej programik taki napisać w javie jak ktos sie zna - jest dosyć dużo problemów - takie programy posiadają np firmy ubezpieczeniowe producenci alarmó pewnie policja... Co do wielkości to chyba nie ma problemu schować telefon i lokalizator (albo np 5140i z GPS albo motka A925) gorzej żeby cały czas mogło odbierać sygnał od satelit... W sumie da sie zrobic jakoś... 2 telefony (najlepiej z symbianem) + GPS + GPRS + laptop... i oczywiście najtrudniejszy program do telefonu rzeby sam wysyłął lokalizacje oraz drugi do odbierania na bierząco danych - ale jakbyś takie coś wykombinował mógłbyś na tym zarobic :)

grzesiek1711 
Starszyzna
heh 3x P????Team :P

Telefon: 3310+6600
Operator: Plus
Wysłany: 2006-06-04, 22:11   

ja planowałem takie ciekawe urządzenie zrobic, ale nie oparte o GPS tylko o sieć telefoni komórkowej. Chciałem to oprzeć o stare nokie DCT3 (niski koszt i łatwość w napisaniu oprogramowania do samej nokii - modyfikacji FW) ale nic z tego nie będzie, bo na tej nokii można odczytać tylko LAC nadajnika do którego jest obecnie podłączony. Trzeba będzie się zainteresować siemensami, bo w nich chyba można 6 najbliższych nadajników odczytać (tak jak w nokii, ale łącznie z numerkiem nadajnika). W zależności od sygnału i od położenia nadajników można określić z dokładnością do kilkunastu metrów miejsce telefonu i takie coś chciałem wykorzystać...tylko problem z mapą :/

tranceman 
Expert

Wysłany: 2006-06-04, 22:42   

to ze takie cos jest do zrobenia to ja wiem, ale czy mozna kupic gdzies gotowca ?

Mendi 
Wie co mówi

Telefon: 6600, sx1
Operator: Orange
Wysłany: 2006-06-05, 01:00   

grzesiek1711, jest strona na ktorej sa opisane i adresy BTS'ow i odpowiadajacym im miejscowoscia. Moznabylo by napisac patch na siemensa, ktory by przesylal adresy BTS w sms, i ze strony sprawdzic jakie moga to byc rejony. Tylko problem by byl z zalaczeniem nadawania. Najlepiejbyloby po wejsciu do samochodu jakos odlaczyc to zabezpieczenie, ale po wyjsciu zeby bylo w stanie czuwania. Rowniez trzeba byloby zajac sie problemem baterii - chyba podlaczenie na stale ladowarki pod akumulator (uprzednio przerobionej oczywiscie). Ogolnie to jest do zrobienia, ale bedzie bardzo ciezko dojsc do tego.

Odpowiedz do tematu