PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > [hw][c55] sterowanie jakimś urządzeniem

[hw][c55] sterowanie jakimś urządzeniem

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » BenQ-Siemens » [hw][c55] sterowanie jakimś urządzeniem
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

cieszak 
Starszy Użytkownik
100% Cieszaka

Telefon: HTC HD7
Operator: Orange
Wysłany: 2009-02-17, 14:35   [hw][c55] sterowanie jakimś urządzeniem

Witajcie, ostatnio wpadłem na pomysł sterowania światłem przez bluetootha. A leży u mnie stary S55. Czy ktoś z Was bawił się w podłączanie czegokolwiek do tego telefonu?

Na pewno można spróbować podłączyć przekaźnik (przez tranzystor) w miejsce głośnika i w javie sobie wygenerować "dźwięk" :)

A czy ktoś próbował czegoś innego? (Albo w ogóle czegokolwiek?)

AdSense

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2009-02-17, 19:35   

Hmm osobiście nie, ale jest tego trochę w sieci, trzeba troszkę poszukać ;)

Może to Cię jakoś nakieruje:
Kod:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic581521.html
^

cieszak 
Starszy Użytkownik
100% Cieszaka

Wysłany: 2009-02-17, 23:44   

No właśnie w necie pewnie tego trochę się znajdzie, ale mnie interesuje konkretnie możliwość bezpośredniego wykorzystania jakichś pinów. (tak jak to żeśmy w nokiach z Yakiem i innymi rozwalali :) ).
_Brutus, podany przez Ciebie przykład jest jak dla mnie zbyt rozbudowany, nie chcę dodatkowo montować procka tylko po to żeby włączać światło.

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2009-02-18, 23:22   

Ja mam inny pomysł. Mianowicie po co kombinować z jakimiś wolnymi pinami ? Można przecież wykorzystać wyświetlacz do sterowania. Np tak: Poprzez bluetooth wysyłamy komendę do telefonu telefon odbiera polecenie i np. wyświetla biały jasny ekran. Fototranzystor lub fotodioda zamocowana blisko wyświetlacza dobiera sygnał i za pomocą przekaźnika steruje jakimś urządzeniem.
Druga metoda: wysyłamy przez bluetooth polecenie generowanie dzwięku w głośniku. Podpięty układ do głośnika reaguje na zmianę napięcia lub impuls z głośnika telefonu i steruje przekaźnikiem. Myślę że to nawet łatwiejsze niż metoda fotooptyczna.
Zdolna osoba mogła by zrobić nawet zaawansowane strowanie, generując różnego rodzaju impulsy co by były rozpoznawane przez program np. w Atmelu. Lub np. przez różne kolory wyświetlane na wyświetlaczu.
Pomysł genialny w swojej prostocie.

[ Dodano: 2009-02-18, 23:28 ]
A zamiast do głośniga można podpinać się do złącza.
Nie pamiętam czy ten model ma modem, bo jesli tak to wtedy już moża by było zrobić prawie wszystko.
^

cieszak 
Starszy Użytkownik
100% Cieszaka

Wysłany: 2009-02-19, 07:16   

xury, s55 ma modem bo kupiłem go tylko po to żeby był moim oknem na świat przez GPRS). Taki pomysł podłączenia do złącza podał _Brutus, w linku. Tak się zastanawiam czy dało by się wysterować te złącze żeby miało określony stan przez jakiś czas.

Więc na razie najlepszym (z najprostszych) pomysłem jest podłączenie pod głośnik :)

Sxandy 
Nowicjusz

Telefon: 8956234125
Operator: Era
Wysłany: 2014-11-08, 12:01   

Jakieś patche się pewnie znajdą ;)

Poszukaj na stronach o moddingu siemensów.
^

Odpowiedz do tematu