PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > m35i po zrobieniu obejścia bateria wysiada.

m35i po zrobieniu obejścia bateria wysiada.

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » BenQ-Siemens » m35i po zrobieniu obejścia bateria wysiada.
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

pajos 
Starszy Użytkownik

Telefon: nokia
Wysłany: 2005-02-10, 23:03   m35i po zrobieniu obejścia bateria wysiada.

witam.mam m35i w ktorym nawalil glosniczek i ktos zrobil obejscie ale telefon dziwnie sie zachowuje.pokazuje np.pelna baterie a za chwile ze jest pusta i sie wylacza a gdy tel sie wlaczy to znow pelna bateria.czasami przez caly dzien jest ok a czasami co chwile trzeba go wlaczac.czy to wina obejscia czy moze cos innego.bateria jest nowa
Ostatnio zmieniony przez boss_53 2006-02-01, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
^

AdSense

boss_53 
Expert
Początkujący

Telefon: Nokia N97
Operator: Era
Wysłany: 2005-02-10, 23:22   

Przydałoby się skalibrować nową bateie bo jest pewnie większej pojemności.

1) Kalibracja jest dopasowaniem "telefonu" do baterii: Konkretnego tel. do konkretnej baterii. Bez sensu jest używać plików blk. z innej konfiguracji, choćby wydawała nam się identyczna!
2) potrzebujemy: a)miernik (najlepiej cyfrowy, może być taki ruski, dostępny za 15-20 zł)
3) Kalibrujemy głównie baterie nowe, o większej niż standardowa pojemności, lecz nie tylko.
b) telefon i baterię
C) program Siemens sensortool
d) żaróweczkę o napięciu znamionowym 3,5V
e) odrobina zbędnego czasu

Nasza kalibracja zaczyna się od całkowitego rozładowania baterii. Pisząc "całkowitego" mam na myśli takie rozładowanie przy którym telefon przestaje dawać oznaki życia(w moim M35 był to przedział do 3460 mV do 3550mV). Rozładowywać jest najlepiej podczas gdy bateria jest w telefonie. Aby było to możliwe należy wyprowadzić przewody pomocnicze spod styków głównych (wyjmujemy baterię, wkładamy przewody pomiędzy styki baterii i styki tel. I ponownie wkładamy baterię, uważając aby nie zewrzeć styków) , co ułatwi nam także dokonywanie pomiarów . W moim M35 są to styki zewnętrzne, ale nie we wszystkich tel. tak jest. teraz ustawiamy miernik na napięcie nieco wyższe niż napięcie baterii (np.10V)łączymy z przewodami i podłączamy żarówkę. Kiedy napięcie spadnie do poziomu przy którym tel. przyłącza się, włączamy go ponownie. W momencie kiedy przestaje reagować, odłaczamy żaróweczkę i czekamy aż napięcie względnie się ustabilizuje, oczywiście przy wyłączonym tel. Uwga! Nie należy rozładowywać baterii poniżej napięcia 0,9 V na ogniwo, tj., dla baterii z trzema ogniwami 2,7V.Wynik pomiaru zapisujemy jako VBatt2 ( w miliwoltach – cały czas operujemy miliwoltami, 1V=1000mv ) Teraz odpalamy Siemens sensor tool ( nadal tel wyłączony ), naciskamy kilkakrotnie krótko czerwoną słuchawkę – do pojawienia się zielonego napisu „Activ” . Odczytujemy wartość napięcia z okienka VBattDSP i zapisujemy VBattDSP2. Teraz możemy zabrać się do pełnego naładowania baterii, które powinno trwać 12 godzin. Niestety brak mi danych czy ma to sens w telefonie, który nie został skalibrowany, bo ładowanie zostanie zakończone po kilku godzinach, a przynajmniej tak będzie komunikował telefon. Niemniej jednak po upływie 12 godzin ponownie odpalamy miernik i mierzymy napięcie baterii ( oczywiście przy wyłączonym telefonie) a otrzymany wynik zapisujemy jakoVBatt1.
Teraz, podobnie jak poprzednio, odpalamy Siemens sensor tool, kilkakrotnie krótko wciskamy czerwoną słuchawkę i po komunikacie Activ odczytujemy VBattDSP i zapisujemy jako VBattDSP1. Teraz wszystkie otrzymane wyniki zapisujemy do okienka kalkulatora w odpowiednich pozycjach (okienko po prawej stronie z czterema parametrami ), klikamy na „Calculate SpgY03V SpgY04V”. Program obliczy nam prawidłowe ustawienia dotyczące baterii, które zapisujemy na dysku (tak na wszelki wypadek, aby nie trzeba było robić wszystkiego ponownie) oraz wgrywamy naszego do naszego telefonu.
Kalibracja phonu powinna być zakończona. Można jeszcze dokonywać drobnych korekt, lecz ja niestety nie znam szczegółów takiej regulacji. Po udanej kalibracji wydajność baterii może zwiększyć się podobno nawet do 50 % ( ale nie musi  )
^

pajos 
Starszy Użytkownik

Telefon: nokia
Wysłany: 2005-03-05, 16:05   

no i nic to nie dalo.zrobilem tak jak jest tu opisane i dalej to samo.dowiedzialem sie jeszcze ze gosc kupil nowa baterie bo na starej dzialo sie to samo.zauwazylem jeszcze cos.tak sie dzieje wlasciwie tylko wtedy gdy ktos do mnie dzwoni.gdy ja dzwonie wszystko jest ok.pod ladowarka tez tak jest,wystarczy ze ktos pusci dzwonka a bateria pokazuje max wyladowana ale po kilku sekundach ladowania jest pelna.
^

Magik-no1 
Starszy Użytkownik

Telefon: 693559257
Operator: Plus
Wysłany: 2005-03-06, 13:17   

Wydaje mi sie ze to problem HW. Sprawdz jak zrobione jest to obejscie (czy nie ma zadnych zwarć) na poczatek wygrzej "PA" i uklad "dialog" ja mialem kilka takich przypadkow i to pomoglo
^

SERWIS_GSM 
Expert
Suzuki Team

Wysłany: 2005-03-06, 20:03   

dialog nic ci tu nie da. Winna jest PA. wstaw nową i problem zniknie. boss_53, pokalibrować to ty se możesz :) ) naucz sie ze jak ktos grzebal w ustawieniach baterii to wtedy kalibracja pomaga ale jak ktos grzebal w HW to se mozesz kalibrowac az ci com padnie

Odpowiedz do tematu