PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Siemens A57 oraz Siemens M55 oba nie ładują.

Siemens A57 oraz Siemens M55 oba nie ładują.

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » BenQ-Siemens » Siemens A57 oraz Siemens M55 oba nie ładują.
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

narvany 
Wie co mówi
[WamPiRzaStY]

Telefon: E72
Operator: Orange
Wysłany: 2006-09-14, 10:13   Siemens A57 oraz Siemens M55 oba nie ładują.

Jest to dość typowa usterka w Siemensach.. Po podłączeniu ładowarki telefony się ładują (ale wirtualnie). Szukam jakiejs konkretnej solucji, bo w chwili obecnej nie dysponuje dokłądnymi serwisówkami do tych dwóch modeli, a na szukanie w ciemno bez schematów nie mam zbytnio czasu ostatnio. (tylko prosze nie piszcie ze pewnie tranzystor lub rezystor - ten 330k) Tylko napiszcie gdzie konkretnie one sie znajdują (bo bez schematu sie tego szybko nie dowiem, najlepiej jakis skan) lub jaka może być inne ewentualna przyczyna.

Co do A57 zrobiłem prosty eksperymeny w szereg z jednym wyprowadzen baterii wlaczylem miliamperomierz, zaraz po inicjacji ladowania prąd był na poziomie 100mA potem spada do 10-20mA i na takim juz pozostaje, Napięcie na styku ladowania 4,2V po obciążeniu (dołączeniu baterii) spada do okolo 3,2-3,3V.

W załączniku dołączyłem dwie solucje które znalazłem przed chwilą u siebei na hdd.. jeszcze nie mialem czasu skorzystac z tych solucji - pomogły może komuś ? Pytam bo mam naprawde mało czasu na grzebanie w tych dwóch telefonach i wolałbym go nie marnować w razie czego :)

Co do zdjec na tych solucjach to są one zgodne z A57, ma ktoś cos do M55

Dodano w chwilę później:
ew. kto dysponuje jakimś katalogiem zamiennych elementów SMD, bo w moim niestety nie ma tranzystorów o takich oznaczeniach jak te w telefonach, pierwszy to 11KAR (ten w M55) a drugi 11RBU (ten w A57)...

Odpowiedz do tematu