PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Zepsuty Siemens SL45i, ale co w nim jest zepsute?? POMOCY

Zepsuty Siemens SL45i, ale co w nim jest zepsute?? POMOCY

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » BenQ-Siemens » Zepsuty Siemens SL45i, ale co w nim jest zepsute?? POMOCY
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

machal 
Nowicjusz

Wysłany: 2004-09-30, 21:12   Zepsuty Siemens SL45i, ale co w nim jest zepsute?? POMOCY

Witam!

Posiadam Siemensa SL45i.

Jest zepsuty, mianowicie gdy go włączę, nie może znaleźć sieci, pisze "Poszukiwanie dostępnych sieci" lub, "Wybierz inną sieć" lub "!ERA" i tak w kółko, nieraz złapie zasięg w innym mieście, ale jak wróce spowrotem tam gdzie mieszkam jest problem. Posiadam kartę Heyah. Dodam też, że jest bez simlock'a i jest tak samo na wszystkich innych kartach (Idea, Plus). :-( a i jeszcz jedno: telefon przy próbie połączenia, nieraz się wyłącza i pisze na ekraniku, żebym naładował baterie, bo pusta i pika. A jak się próbuje nieraz zalogować do sieci, to aż podświetlanie na ekraniku przygasa w rytm fal..

Co jest nawalone? Ile może kosztować naprawa tego czegoś? Pytam się fachowców, bo nie chciałbym, żeby mnie zrobili w konia w serwisie :-) Ja kompletnie nie wiem co jest zepsute.

Z góry dzięki za pomoc! pozdro!
^

AdSense

SERWIS_GSM 
Expert
Suzuki Team

Wysłany: 2004-10-01, 06:19   

Uszkodzony jest nadajnik. Wskazuje na to wykrzyknik przed nazwą sieci. Wymiana to koszt w granicach 40 zł w serwisie

machal 
Nowicjusz

Wysłany: 2004-10-01, 14:45   

Czyli to są objawy uszkodzenia nadajnika, te przygasanie wyświetlacza i wyłączanie się telefonu? Czy może coś jeszcze jest nawalone?
^

tomme45i 
Nowicjusz

Wysłany: 2004-10-04, 20:13   

Cytat:
telefon przy próbie połączenia, nieraz się wyłącza i pisze na ekraniku, żebym naładował baterie, bo pusta i pika.

Jest to najczęściej objaw źle wykalibrowanej baterii. Wgraj dobre ustawienia baterii, lub wykalibruj baterie i jeden problem będziesz miał z głowy. A ten problem co mówisz z zasięgiem... hmmm a może antenka nie styka dobrze do płyty głównej? Nie wiem co to może być. Mi też tak się czasem robi-> ten sam problem !Era, ale tylko czasem bo po resecie fona wszystko wraca do normy.
^

machal 
Nowicjusz

Wysłany: 2004-10-06, 19:45   

Wszystko spoko, padł rzeczywiście nadajnik.. Wymiania razem z obudową i założoniem ekraniku (który kupiłem na allegro) - 40 zł w serwisie w Skierniewicach. Jest spoko, tylko, że dali mi obudowe od SL45 a nie od SL45i.. :-D ale spox, nie ma różnicy !

Pamiętajcie: nie umiecie otwierać telefonów, nie bierzcie się za to ! :-)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi !

Pozdro!
^

SERWIS_GSM 
Expert
Suzuki Team

Wysłany: 2004-10-07, 07:49   

No to zamykam.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi