PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Nokia N96 - dziwny problem z klawiaturą

Nokia N96 - dziwny problem z klawiaturą

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » Zdiagnozowane usterki w telefonach marki Nokia » Nokia N96 - dziwny problem z klawiaturą
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

velimfia 
Nowicjusz

Telefon: nokia n96
Operator: Orange
Wysłany: 2010-11-08, 17:44   Nokia N96 - dziwny problem z klawiaturą

Witam...
Mam bardzo dziwny problem z klawiatiurą w telefonie Nokia N96.
Otóż czasem zdarza się, że klawisz 3 działa jak czerwona słuchawka, klawisz 4 jak +, klawisz 8 jak 1 a menu otwiera mi kalendarz (który był przypisany do skrótu klawiszowego na kólku). Problem pojawia się i znika - czasem telefon działa z 2 dni a potem nagle przez jakiś czas pojawia się ten problem. Jest to irytujące - nie mogę nic napisać.Szukałam na różych forach, ale nie znalazłam odpowiedzi. Czy ktoś tutaj orientuje się może, co mogło być przyczyną? A jeśli tak, to ile wynosiłaby mniej więcej naprawa - bo szkoda telefonu, oprócz tego wszystko działa idealnie :(
Pozdrawiam.
^

AdSense

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2010-11-08, 18:01   

Prawdopodobnie zimny lut pod filtrem klawiatury. Przegrzanie bądź wymiana powinna załatwić sprawę. Koszt bardzo zależny od serwisu, u nas kosztowało to ok 50zł, czasami więcej.
^

velimfia 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-11-08, 18:06   

Aha, czyli da się to naprawić w jakiejś rozsądnej cenie, bo facet w serwisie postraszył, że może to jakieś głębsze uszkodzenia i nie będzie warto naprawiać. A na marginesie, co mogło spowodować ten problem?Trzymanie telefonu w zbyt ciepłym miejscu albo może w wilgoci? Chciałabym tego uniknąć w przyszłości. Dziękujępanu za odpowiedź.
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2010-11-08, 18:11   

Przyczyn może być wiele, ale głównie wilgoć. Ewentualnie upadek, nawet delikatny. W serwisach straszą, bo bardzo często nikt nie umie przelutować filtrów, niestety takich mamy fachowców. Większość serwisantów woli przełożyć taśmę LCD, bądź zmienić wyświetlacz, bo łatwiej i szybciej a zarobek ten sam. Dla nich potrzeba wymiany filtru, to uszkodzenie płyty głównej...

Pochodź po serwisach i popytaj o wymianę filtrów i cenę.
^

velimfia 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-11-08, 18:48   

Facet przyjął mój telefon dzisiaj, do środy się okaże. Powiedział, że nie jest pewien co się dzieje i czy da się to na 100% naprawić, ale zobaczy jaka może być przyczyna, mówił coś o klawiaturze więc mam nadzieję, że znajdzie usterkę i ja usunie. Dam znać co to było i czy udało się rozwiązać problem - być może pomoże to innym, którzy mieli tę samą niedogodność.
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Wysłany: 2010-11-13, 08:17   

Gdybyś uzupełniła profil o informację skąd jestes, mozna by kogos może polecić...
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

Odpowiedz do tematu