PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Telefon komórkowy jako bramka VoIP - (epyxmobile.com)

Telefon komórkowy jako bramka VoIP - (epyxmobile.com)

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » VoIP » Telefon komórkowy jako bramka VoIP - (epyxmobile.com)
Przesunięty przez: wasiesto
2009-04-29, 15:24
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

MasterJapko 
VIP

Wysłany: 2007-09-11, 20:31   Telefon komórkowy jako bramka VoIP - (epyxmobile.com)

Kiedys istaniala taka aplikacja jak epyxmobile, ktora przy wspolpracy z bluetoothem, skypem, komputerm i druga komorka umozliwiala polaczenia na clay swiat przez komorke za darmo albo za grosika.

Dzialalo to tak. Jeden teleofn na stale polacozny przez Bt z komputerem przez aplikacje epyxmobile.Aplikacja epyx polaczona przez API do skypa. Skyp ustawiony z szybkim wybieraniem. Dzownimy z np krakowa do domu na komorke ktora jest podlacozna przez Bt z epyxem, komputer odbiera teleofn, wciskamy 1 - skype interpretuje to jako polaczenie z ciocia z florydy. Skype dzwoni na jej skype, lub jej teleofn domowy za kilka groszy. Gadamy :)

Niestety, firma padla, aplikacja jest dostepna tlkyo w starej wersji ;/

Poszukuje alternatywy dla takiego rozwiazania. Moze byc platna, byle nie przekraczalo 100-200 euro.

Ktos ma jakis pomysl?

[ Komentarz dodany przez: sundance_kid: 2009-04-29, 23:11 ]
Poprawiłam drobną literówkę w temacie
Ostatnio zmieniony przez sundance_kid 2009-04-29, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
^

AdSense

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2007-09-12, 13:12   

MasterJapko, o czymś takim nie słyszałem... ;D ale można dzwonić za free w sieci np. easycall z tym że telefon musi być w odrębie zasięgu sieci bezprzewodowej. Wtedy normalnie wybiera się numer w telefonie i dzwoni przez odpowiednią aplikacje (wcześniej trzeba ją zainstalować). W sieci - mam na myśli np. tą EasyCall - rozmowa za free... poza sieć np. telefon komórkowy (ok. 40-45gr, telefon stacjonarny płaci się grosze...
poza easycalll istnieje jeszcze jedna która udostępnia takie usługi jednak nazwy już nie pamietam, być może to freeconet, ale pewny co do tego nie jestem ;p
minusem jest to, że musisz być w odrębie sieci wlan (jednak w większych miastach nie jest problemem), oraz to że trzeba doładowywać oddzielnie konto... tak jak w prepaid'ach ;|

[ Dodano: 2007-09-12, 14:14 ]
heh... w 100-200 euro na pewno się zmieścisz... byłbym zapomniał... wymagany telefon z symbianem, windows mobile i chyba na uiq2 i 1 też dostępne...

lotis 
Nowicjusz

Telefon: 510 788 073
Operator: Orange
Wysłany: 2009-04-29, 12:05   

Testuje właśnie epoxmobile.Mam bardzo niewielkie doswiadczeniez tym programem.Łącze się z komórką wybieram numer z klawiatury ,ale nie łaczy sie w skype.W oknie epoxmobile pokazuje jakie cyfry wybieram z komórki ale ja nie wiem czym mam zalończyć numer #? też nic nie daje.POMOCY Moze jakiś FAQ .Strona producenta EPOXYMOBILE nie istnieje juz niestety.
^

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2009-04-29, 14:49   

jeśli chodzi o symbiana S60v3 to możemy dzwonić bezposrednio np. z Fringa warunkiem jest jednak że mamy telefon z WLAN i darmowy WLAN. W sieci 3 na wyspach to było piękne. Prawie nieograniczony dostęp do internetu przez sieć. Po prostu uruchomialeś Skype i tyle.
^

majeczka10 
Nowicjusz

Telefon: Samsung
Operator: Era
Wysłany: 2009-05-05, 00:37   

a ja śmigałam jakiś czas temu przez skypea na iphonie... niestety u nasz ten system nie działa... operatorzy na to nie pozwalają :(
^

Odpowiedz do tematu