PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > diody 3310/3330

diody 3310/3330

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-3 » diody 3310/3330
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

rondell 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 8800
Operator: Era
Wysłany: 2006-08-19, 13:10   diody 3310/3330

Witam!
Mam problem ze swoja 3330. Nudzilo mi sie ostatnio i stwierdzilem, ze ja sobie przerobie. Kupilem komplet diod bialych 0805 i niebieskich o tym samym oznaczeniu. Kumpel mi je wlutowywal ja sie zajelem softem (wgralem maciejki v7.51 - jest moze jakis lepszy z darmowych?) i wyswietlaczem (zamowilem na allegro niebieskiego negatywa).
Zarowno z diodami na wyswietlaczu jak i klawiatura byl ten sam problem. Diody, ktore kupilem wymiarami nawet byly o wiele mniejsze niz te oryginalne zielone/zolte (nigdy nie wiem jaki to dokladnie kolor poza tym, ze brzydki). Oczywiscie byly problemy, zeby je wlutowac ale jakos sie udalo. Ale niestety tylko na wyswietlaczu (biale) bo te z klawiatury swieca bardzo slabo (niebieskie).
Stad tez moje pytanie, mianowicie jakie diody do tej nokii pasuja najlepiej? Przeciez te 0603 sa jeszcze mniejsze! :roll:
Drugie pytanie to co zrobic, aby te niebieskie z klawiatury swiecily mocniej? Jak kumpel zaczyna zwierac tranzystorki (chyba to nie do konca sie znam na tym wiec jesli sie pomylilem to nie jechac po mnie :P ) to te z wyswietlacza swieca caly czas pelna moca (bardzo mocno) :| W jaki sposob i co zrobic aby to polaczenie (biale+niebieskie) wygladalo jak najladniej?
Jesli jest jakies rozwiazanie tego problemu jak polaczyc ze soba te dwa kolory aby swiecily jak nalezy to bardzo bym prosil o wyjasnienie i podeslanie ewentualnie opisu badz schematu to bylbym bardzo wdzieczny! :D

P.S. Jesli uda mi sie poskladac ja cala tak jak to sobie wymyslilem to moge podrzucic zdjecia koncowego efektu :) Zamierzam tez zmienic w niej obudowe ze standardowej bialej na przezroczysta i korpus tez na przezroczysty o ile sa gdzies takie dostepne? Jesli ktos wie czy mozna taki kupic i gdzie to tez poprosze o cynk ;)
^

Odpowiedz do tematu