PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > diody 3310/3330

diody 3310/3330

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-3 » diody 3310/3330
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

rondell 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 8800
Operator: Era
  Wysłany: 2006-08-19, 13:13   diody 3310/3330

Witam!
Mam problem ze swoja 3330. Nudzilo mi sie ostatnio i stwierdzilem, ze ja sobie przerobie. Kupilem komplet diod bialych 0805 i niebieskich o tym samym oznaczeniu. Kumpel mi je wlutowywal ja sie zajelem softem (wgralem maciejki v7.51 - jest moze jakis lepszy z darmowych?) i wyswietlaczem (zamowilem na allegro niebieskiego negatywa).
Zarowno z diodami na wyswietlaczu jak i klawiatura byl ten sam problem. Diody, ktore kupilem wymiarami nawet byly o wiele mniejsze niz te oryginalne zielone/zolte (nigdy nie wiem jaki to dokladnie kolor poza tym, ze brzydki). Oczywiscie byly problemy, zeby je wlutowac ale jakos sie udalo. Ale niestety tylko na wyswietlaczu (biale) bo te z klawiatury swieca bardzo slabo (niebieskie).
Stad tez moje pytanie, mianowicie jakie diody do tej nokii pasuja najlepiej? Przeciez te 0603 sa jeszcze mniejsze! :roll:
Drugie pytanie to co zrobic, aby te niebieskie z klawiatury swiecily mocniej? Jak kumpel zaczyna zwierac tranzystorki (chyba to nie do konca sie znam na tym wiec jesli sie pomylilem to nie jechac po mnie :P ) to te z wyswietlacza swieca caly czas pelna moca (bardzo mocno) :| W jaki sposob i co zrobic aby to polaczenie (biale+niebieskie) wygladalo jak najladniej?
Jesli jest jakies rozwiazanie tego problemu jak polaczyc ze soba te dwa kolory aby swiecily jak nalezy to bardzo bym prosil o wyjasnienie i podeslanie ewentualnie opisu badz schematu to bylbym bardzo wdzieczny! :D

P.S. Jesli uda mi sie poskladac ja cala tak jak to sobie wymyslilem to moge podrzucic zdjecia koncowego efektu :) Zamierzam tez zmienic w niej obudowe ze standardowej bialej na przezroczysta i korpus tez na przezroczysty o ile sa gdzies takie dostepne? Jesli ktos wie czy mozna taki kupic i gdzie to tez poprosze o cynk ;)
^

AdSense

lala166 
VIP
..........

Telefon: n95
Wysłany: 2006-08-19, 15:05   

0805 są lekko mniejsze, ale są do 3310 idealne, można lutować 1206 ale one są większe, i trzeba powiększać otworki..

Czy jak kolega zmostkował rezystor to diody z klawiatury świeciły tak jak powinny a z wyświetlacza mocniej?
Co ci przeszkadza że diody z lcd świecą mocniej .. fajniej wygląda ..

Ja miałem takie połączenie, wg mnie to kwestia diód ..

O korpusie przezroczystym nie słyszałem.. A też chętnie bym kupił :)
^

rondell 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 8800
Wysłany: 2006-08-19, 18:55   

Nie pamietam juz czy byly zmostkowane czy nie ale bylo to w sumie tak, ze na poczatku mialem tylko biale wrzucone i swiecily one mocno i bardzo mi to odpowiadalo! :)
Teraz chcielismy dolozyc niebieskie i pojawily sie problemy... Jesli ktos wie jak trzeba to dobrze polaczyc to bylbym wdzieczny jesli by sie tym ze mna podzielil! :D

edit: temat mozna uznac za zamkniety, poniewaz problem juz zostal rozwiazany :) mam kumpla magika, ktory znowu mozna powiedziec stanal na rzesach i uszami zaklaskal i dal rade diody swieca pieknie :D jednak jak on to zrobil to naprawde nie mam zielonego ani bladego czy rozowego pojecia :shock: ale jesli ktos uzna, iz trzeba ta kwestwie dalej rozwinac czyli jednak opisac jak to sie robi to bardzo bym prosil, poniewaz moze sie to przydac innym :)

a odnosnie tego korpusu to moje pytanie jest dalej jak najbardziej aktualne! widzial ktos moze gdzies taki? wiem, ze telefon bedzie wtedy wygladal jak choinka ale czego sie nie robi dla szpanu (bling) :D zartuje oczywiscie ;)
^

Odpowiedz do tematu