PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Producenci baterii do 3310 sciemniają

Producenci baterii do 3310 sciemniają

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-3 » Producenci baterii do 3310 sciemniają
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

mavelius 
Wie co mówi
Nokia Team

Telefon: 6310i
Operator: Orange
  Wysłany: 2006-02-09, 23:45   Producenci baterii do 3310 sciemniają

Ostatnio badałem z kumplem na laborkach baterie (nową). Producent podaje, że LI-polimer 1600mAh... a w prawdzie wyszło ze ma niecałe 1200mAh... Producent podaje, że napięcie, wynosi 3,7V (no w sumie i tak jest ale przy nie stanie jałowm) Podłączając na wyjscie resystancje ok 30Kohm już napięcie nam spada poniżej 3,6V nawet dochodzi do 3,4V. Wiadomo, że rezystancja telefonu zmienia się wraz ze wzrosyem poboru mocy. (im mniejsza rezystancja tym większy prąd popłynie). Teraz pomyślmy... jakie osciągniecia bedzia miała ta bateria, po 30 ładowaniach... a praducent twierdzi, że bateria jest polimerowa, więc nie występuje w niej efekt pamięciowy. Chyba każdy z nas wie, że jak już się bedzie taką baterie ładować byle jak i ile się chce to prędzej niż puźniej klęknie hehe. Tak przyznam się szczerze, ze nie dokońca wierze, że te baterie z napisem LI-Polimer to prawdziwe li- polimery... jeśli tak jest to nokia robi lepsze li-liony niż fof polimery...Zobaczcie... prawdziwy polimer jest w 6310i i jak ta bateria się dobrze sprawuje... bez porównania z innymi... Nokia podaje ze bateria własnie w 6310i ma chyba 1350 mAh... może się myle..., a trzyma lepiej niż 1600? hmmmm

Jak zrobimy z chłopakamie więcej badań, to z chęcią podziele się z Wami tą wiedza.

Ps... Brak efektu pamięciowego w bateriach FOFa i Forevera to bajka... Tak samo gwarancja jakosci...

Proszę użytkowników,n takich bateri, aby napisali nam pare słów o swoich ogniwkach...

No jesz niom?

Czy czasami pomyslisz?

Twój wybór!
Ostatnio zmieniony przez wntl 2006-02-13, 02:25, w całości zmieniany 1 raz  
^

AdSense

mantus 
Użytkownik

Telefon: Nokia 3315
Operator: Plus
Wysłany: 2006-02-10, 00:13   

no ja mam niby plimer 2200 a w netmonitorze mi pokazuje 799 mAh !!!
ładne przegięcie???
w takim razie jakiego producenta wybrać (oprócz nokii : D ) ?

DeVilio 
Starszy Użytkownik
o_O

Telefon: se k810i
Operator: Play
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-02-10, 00:17   

Mam ogniwko forevera 1000mAh, obecnie w netmonitorze na tescie 20 pokazywalo mi okolo 870 mAh, nie wiem ile w tym prawdy, ale jak mialem 3 na 7 kresek baterii i ktos do mnie zadzwonil to po minucie niecalej rozmowy komorka krzyczala ze chce jesc, a po kolejnych 20 sekundach bum... potem jak wlaczylem komore na nowo to mialem nawet 4 kreski :] hehehe, dlatego teraz jade na oryginalnej ni-mh, po regeneracji metodą zamrazalnika i formatowania (moze i bzdura, mnie troche pomogla ta metoda). Z chęcią się dowiem jakie baterie są najlepsze, jakiej firmy, bo wiadomo, ze w wielu przypadkach 1500mAh = niecaly 1000mAh :/ Pozdrawiam - DeV

[ Dodano: 2006-02-10, 00:18 ]
mantus, ale jakiej firmy (chcialbym wiedziec czego unikac :D )

tranceman 
Expert
:)

Telefon: W zegarku
Operator: Vodafone
Wysłany: 2006-02-10, 02:48   

a ja zapraszam do simlock service w szczecinie - tam kupicie 4000mAh ktora w nokii 3510i na czuwaniu po odpowiednim sformatowaniu trzyma 2 tygodnie i klienci byli zawsze zadowoleni ;) i nie jest to takis foof czy forever ;) tylko dobra turecka robota ;)

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2006-02-10, 05:41   

ja mam Forever do 3310
1600mAh li-polimer i trzyma 6-8 dni (mam ją juz z poł roku)

w net monitorze pokazuje 806 (Btyp)

riger 
Expert
Elektronik...

Telefon: 5200
Wysłany: 2006-02-10, 09:04   

Wogole to te wszystkie niby fimrowe baterie typu foof, max power, power core, forever to nedzne podrobki. Zawsze sa podklejane lewe nalepki na nie, a ludzie sie na to rzucaja jak to bylo na allegro gdy jakis gosciu sprzedawal baterie Li-Polimerowe 2500mah, naprawde ona byla Li-Ion i 1200mah, nie wytrzymala dluzej niz 4 dni, wiec najlepiej kupowac oryginalne baterie Nokii.
^

sander18 
Starszyzna
Nie Wie Co Pisze ;)

Telefon: nokie
Wysłany: 2006-02-10, 09:05   

ja mam li-polimer kupiona na allegro. podobno ma 1650mAh (albo 1750) i sprzedawca pisal:
Cytat:
gwarantujemy, ze bateria bedzie trzymac 6-7 dni przy sporej ilosci rozmow. przy mniejszej ilosci odpowiednio dluzej.

okazalo sie ze trzymala ok. 3-4 dni przy malej ilosci rozmow a netmonitor pokazywal, ze ma chyba 850mAh czy jakos tak. wkurzony odkleilem naklejke i co widze... byla to nokiowska li-ion i to juz dosyc intensywnie uzywana... sprszedawca twierdzil oczywiscie, ze zrywajac te naklejke stracilem gwarancje a negatywa nie moglem wystawic bo "aukcja zostala usunieta przez pracownika allegro."

DeVilio 
Starszy Użytkownik
o_O

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-02-10, 09:34   

tranceman, 4000mAh? hehehe, jakbys dostal polowe z tego to bylbys zadowolony, na 4000mAh to n3310 powinna sama chodzic i zasilac się z powietrza przez pierwszy miesiąc :D A tak powaznie, jaką baterie kupowac, zeby nie okazala sie podróbką? Tez mialem przygode, ale z bateria do n3650 bl5c, ktora miala miec 1500mAh, a mojemu staremu chodzila gorzej niz oryginalka :D Juz nawet nie pamietam jaka to byla bateria, znaczy jakiej firmy. Teraz moze bede mial n6230i, pisza ze bateria jest do dupy w niej wiec bede chcial sobie kupic cos dobrego, tylko co? Tam tez jest bl5c, tylko jakie firmy wybierac? Gdzies juz mi sie przewinal na tym forum temat o bateriach i rozni ludzie pisali roznie. Nie wiem czy jest to wynik zlego formatowania (niktorzy pisza ze 2 pelne cykle :D a tu trzeba 3! ) czy zlego urzytkowania. Bo jak ktos idzie do sklepu, wraca po godzinie i podlacza swojego buraka do ladowania i tak caly czas to nie dziwne ze mu akumulator siada... Ludzie doradzcie jakies firmy, bo inaczej utoniemy w morzu podróbek, az strach sie bac jakie ogniwa sie kryly w 4000mAh.. :D Zapewne jakies uranowe o_O :]

thomx 
Nowicjusz

Telefon: Nokia :)
Wysłany: 2006-02-10, 10:29   

mnie juz dawno nie bawią te kosmiczne liczby a stypu 1800 czy 2200 mAh ... a swoja droga to fakt duzo jest takich ze oryginalna stara nokiowska bateria oklejona jakims papierem bo wlasnie biore pudelko a w nim pare baterii starszych i ku ździwieniu nawet nie chce sie czasem zrobic wlasnej baterii przed naciagnieciem ludzi w butelke.

Dodam ze jedno mnie wkurza w tym, szczególnie:), mialem pare oryginalnych i za kazdym razem inna ladowalem zeby sprawdzic ktore ok, daje komus ze ta bedzie Ci trzymala ok i nie padnie po 3 tygodniach a ten ze chce mu wciskac stare ogniwa oryginalne jak na allegro widzi 3 razy lepsze. I gadaj tu z takim (chyba te nalepki w styly 4000mAh musze zalatwic zeby byl spokojniejszy:)

DeVilio 
Starszy Użytkownik
o_O

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-02-10, 10:46   

a ja mam zajefajny pomysl, mozna zrobic tak, ze zapytam sie wujka ze stanów, czy tam u nich jeszcze sprzedają baterie do nokii 3310, ewentualnie bl5c (tez sie przydadza) i zeby mi wyslal kilka, ja mu dam kase a on mi zakupi normalne, dobre ogniwka, no chyba ze w usa tez kantuja... :/

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2006-02-10, 10:51   

Powiem wam jest jedna firma, której baterie są dobre. Nazywa się Blue Star, baterie są z roczną gwarancją. Ja sam takiej używam i sprawuje się dobrze trzyma ok tygodnia i nawet jak ma jedną kreskę to da się rozmawiać. Sam sprzedaję te baterie i rzadko kiedy są reklamacje.
^

bamc 
Wie co mówi

Telefon: komórkowy
Operator: Plus
Wysłany: 2006-02-10, 11:47   

jaki jest kod w netmonitorze zeby sprawdzic jaka pojemna jest bateria ?
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2006-02-10, 11:55   

xury, na forevera tez jest gwarancja!!!!

bamc, test 20 na samym dole po lewej

mavelius 
Wie co mówi
Nokia Team

Telefon: 6310i
Wysłany: 2006-02-10, 12:19   

Testy w netmonitorze nie są miarodajne... O ile się nie myle tam poziom bateri jest oceniany na podstawie tęperatury bateri... Przyznam się szczerze, że nie wiem jak telefon mierzy poziom bateri w telefonie.

A co bateri o pojemnosci 2200mAh to już jest wieeelka przesada... Coś mi się nie chce wierzyć, że udało się komuś osiągnąć taką pojemność bateri, przy tak małych rozmiarach, i przy tak niskim napięciu wyjsciowym.

Najdokładniejsza analiza bateri była by wyedy, gdy podłączli byśmy miernik energi elektrycznej do wyjsc telefony, a za ten miernik dopiero baterie.. ;-) (nie wiem jak to by w praktyce wyglądało) Pokazało by nam to jaka energia została podana bateri. a po naładowaniu odrócić ten proces, przeliczyć średnią, zrobić poprawke.

Tylko znowu tak... przydał by się amperomież mierzący prąd ładowania... i jeszcze by trzeba wykreślić jego charakterystyke. Po tym wszystkim trzeba by było zrobić jeszcze kilka badań... Ale to wszystko by zajeło dobry miesiąc ślęczenia nad baterią... ;-(

No jesz niom?

Czy czasami pomyslisz?

Twój wybór!
^

Mendi 
Wie co mówi

Telefon: 6600, sx1
Wysłany: 2006-02-10, 14:25   

a np do slki orginalna 1000 mah jest b. duza, grubsza niz standardowa, a na allego sa chude (standardowej grubosci) ponad 2500 mah ! i za 20 zl :/ ja kupilem forevera 750 mah za 35 i jak narazie ladnie trzyma. Nie wierze w bzdury o tym ze bateria o takim samym rozmiarze moze miec 2x wiecej pojemnosci :/ im wiecej pojemnosci tym wiekszy rozmiar, tak mowi fizyka

Odpowiedz do tematu