PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > net na kablu: u kogo wziąć?

net na kablu: u kogo wziąć?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Sieci stacjonarne » net na kablu: u kogo wziąć?
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

noworoczna 
Nowicjusz

Telefon: nokia
Operator: Orange
Wysłany: 2010-02-16, 15:13   net na kablu: u kogo wziąć?

od roku mam net radiowy od lokalnego dostawcy, ale chce zmienić bo nie jestem
zadowolona, ciągle jakieś awarie, problemy z dodzwonieniem się do serwisantów itp
jednym słowem masakra :mad:

zastanawiam się co teraz wybrać, czy netie czy tp. Z tego co widzę, oferty są bardzo podobne ale może znacie jakieś szczegóły przemawiające za którąś? :neutral:
^

AdSense

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Telefon: HTC Touch PRO
Operator: Play
Wysłany: 2010-02-16, 15:47   

neo jest o wiele droższa od netii. miałem i netie i neo obje były niezawodne (przynajmniej u mnie) polecam netie razem z telefonem wtedy wychodzi najkorzystniej zwłaszcza jak sie załapie na jakąs promocje
^

noworoczna 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-17, 17:42   

telefonu stacjonarny odpada, nie jest mi potrzebny i bez sensu płacić za coś co się nie używa

w tpsie właśnie z tego co się orientuje można wziąć samą neostradę, czy w neti jest podobnie?
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2010-02-17, 20:15   

ale jak nie bierzesz telefonu w tepsie, to płaciszi tak dodatkowo za "utrzymanie łącza" i taniej kupic najmniejszy abo.

A ja znowu mam w robocie netie i TP. Netie za ta sama cene chodzi szybciej, ale 2-3 razy na godzine zrywa połączenie. Tp raz na dobe moze.
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Wysłany: 2010-02-17, 21:19   

i w netii i w tp nie przejdzie telefon bez abonamentu. tak jak mówił emek bedziesz płacić ponad 30 zł za utrzymanie lini. chociaz teraz w netii była promocja ze abonament telefoniczny gratis czy cos takiego musisz isc i sie diopytac
^

jarzab84 
Nowicjusz

Telefon: nokia7360
Wysłany: 2010-02-18, 13:42   

zdecydowanie polecam netię z telefonem

noworoczna 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-22, 15:50   

dzięki, nie wiedziałam że jest coś takiego jak opłata za utrzymanie łącza.
W takim przypadku to rzeczywiście bardziej opłaca się wziąć najniższy abonament.

jak to zrywa połączenie?
A jak z awariami, czasem napraw, bo to też jest ważny aspekt?

A to prawda że dużo operatorów w tym też netia oferuje net na kablach tp?jeżeli tak to czy w ogóle opłaca się brać net od nich internet?
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Wysłany: 2010-02-22, 16:15   

noworoczna, przeczytaj dokładnie powyzsze posty w których jest połowa odpowiedzi na atwoje [ytania. net netii oczywiście jest na kablach tp bo cała telefonia stacjonarna nalezy do tp. termin usówania awarii masz w umowie zwykle 24h. wszystko zależy gdzie mieszkasz bo najlepsza jest kablówka
^

noworoczna 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-24, 17:02   

mieszkam w domu pod Wawą (za Konstancinem)
nie ma możliwości podłączenia kablówki
no nie wiem czy akurat cała telefonia stacjonarna jest na łączach tp? To trochę byłoby bez sensu, gdyby żaden operator nie miał własnej infrastruktury i korzystał z tp tylko.

Co do terminu usuwania awarii to po swoich doświadczenia z wcześniejszym operatorem, wiem że teoretyczny termin usuwania awarii to jedno a życie to druga. Dlatego tak mi zależy na opinii jak to wygląda w rzeczywistości w netii i tp, bo tych operatorów biorę pod uwagę? Jeżeli chodzi o ofertę to na razie bardziej przekonuje mnie superinternet pro, szczerze mówiąc.
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2010-02-25, 00:42   

noworoczna, widzę że masz telefon w Orange, także zerknij na ofertę Orange Freedom. Dostaniesz sporo bonusów na Twój telefon komórkowy + Internet mobilny za 9zł miesięcznie (z limitem 2GB).

noworoczna 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-25, 15:19   

nie dawno szczerze mówiąc patrzyłam na oferty orange, zastanawiałam się czy nie skorzystać z tej ich nowej promocji (co tak reklamują w mediach: 2 razy więcej). Jak patrzyłam wychodzi 29 gr za minutę i dają jakieś też ekstra bonusy do wybrania, co do netu w komórce to jakoś nie jestem przekonana.
^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2010-02-25, 17:25   

noworoczna, Orange Freedom to net na kablu na łączach TP ;-) Zajrzyj na stronę Orange i sobie poczytaj. Nie pomyl Orange Freedom z Orange Free!

pawel85
Gość
Wysłany: 2010-03-16, 00:23   

ja mam w domu podobnie, nie moge miec kablowki, ani radiowego, testowalm wiec rozne opcje na kablu tp, i choc nie korzystam z telefonu stacjonarnego nie mam mozliwosci nie placic abonamentu, czy kwoty na utrzymanie lacza, wiec wg mnie warto znaleźć najtansza opcje i dobra promocje, co do jakosci, to praktycznie sa prownywalne, netia dialog i tp, tylko tp to moloch, monopolista, i obsluga jest tragiczna, obecnie mam dialog i jestem zadowolony
^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2010-03-16, 11:53   

pawel85 napisał/a:
ja mam w domu podobnie, nie moge miec kablowki, ani radiowego, testowalm wiec rozne opcje na kablu tp, i choc nie korzystam z telefonu stacjonarnego nie mam mozliwosci nie placic abonamentu, czy kwoty na utrzymanie lacza, wiec wg mnie warto znaleźć najtansza opcje i dobra promocje, co do jakosci, to praktycznie sa prownywalne, netia dialog i tp, tylko tp to moloch, monopolista, i obsluga jest tragiczna, obecnie mam dialog i jestem zadowolony

Jeśli mam być szczery to najgorsza obsługa (z własnego doświadczenia) jest w Netii. Nikt tak nie zlewa klientów jak Netia :-D Teraz uruchamiają jakiś program dbania o klienta - bardzo im się to przyda, bo jak na razie jest tragedia. Trzeba się prosić żeby przyszli i Internet założyli - tak im zależy :lol:

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2010-03-16, 21:40   

mariusz9a, ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Netia ma 100% lepszą obsługę klientów niż TP. Przynajmniej w moim przypadku. Fakt, że trzeba się czasem doprosić o coś, ale chociaż nie mówią "brak technicznych możliwości, przepraszamy"... TP nie chciało mi założyć neo (mieszkam na wsi), tzn w sumie chciało, bo podpisałem umowę, a później okazało się, że nie ma możliwości uruchomienia usługi na wybranym łączu i kazali odesłać modem... Netia się postarała i jakoś na tych samych łączach uruchomiła 1Mb. Co prawda nie działało od razu, ale po paru telefonach naprawili...
^

Odpowiedz do tematu