PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Akcja PasjaGSM.pl: Koniec z wyłudzeniami kodów doładowań

Akcja PasjaGSM.pl: Koniec z wyłudzeniami kodów doładowań

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Inne » Akcja PasjaGSM.pl: Koniec z wyłudzeniami kodów doładowań
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 01:15
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

Piotrek 

Telefon: K750i
Operator: Heyah
Wysłany: 2008-10-15, 15:17   Akcja PasjaGSM.pl: Koniec z wyłudzeniami kodów doładowań

Zapraszam do włączenia się do akcji mającej na celu wyeliminowanie oszustów naciągających na kody doładowań telefonów.
Zamieszczamy w tym wątku całą wiadomość SMS + numer od którego przyszedł. Następnie my użytkownicy wysyłamy fałszywy numer doładowujący pod zamieszczony numer.

Przyłącz się!

886636076 napisał/a:
Heyah! Tylko dzis doldowania 20,50PLN beda POTROJONE prawidlowy i niezuzyty TELE KOD doladowania nalezy wyslac pod numer BIURA ZASILEN 886636076 www.heyah.pl
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-01-28, 00:09, w całości zmieniany 4 razy  
^
AdSense

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Operator: Plus
Wysłany: 2008-10-15, 18:16   

A czy nie łatwiej jest powiadomić o procederze operatora? Numerowi temu zostanie zaprzestane świadczenie usług, zgodnie z regulaminem o świadczeniu usług telekomunikacyjnych danej sieci.

totek
Nowicjusz

Telefon: P800
Operator: Orange
Wysłany: 2008-10-15, 19:42   

Operator nic nie może zrobić(miałem raz taką sytuacje i mi operator powiedział że puki nie zgłosze tej sytuacji na policji nic nie może zrobić) a takie podawanie numerów i smsów to poprostu bez sensu,każdy możne zmienić numer i wysyłać ciągle smsy takie....Pozdrowionka
^

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2008-10-15, 19:43   

To kupi drugi starter i znowu będzie kontynuował. Walka z wiatrakami a ostrzegając moze chociaż kilka osób uniknie tego.

Kozacko 
Nowicjusz

Telefon: siemens
Operator: Play
Wysłany: 2008-10-15, 20:30   

nie ma sensu wysyłać fałszywego kodu. Lepiej zgłosić sprawę np na policję. Mogę się jednak założyć, że sprawa zostanie olana:) Najlepiej mieć po prostu głowę na karku i nie dać się na coś takiego naciągnąć. Nie można wierzyć w smsy od nieznanych osób z takimi ofertami. Jeżeli na stronie operatora nie ma żadnej informacji o jakiejś promocji to można sobie darować i ewentualnie na forum podać numer tego gościa, żeby nikt więcej się nie dał zrobić w bambuko.
^

kowalkarol1 
Expert

Telefon: s
Operator: Cingular
Wysłany: 2008-10-15, 20:36   

ja mam pytanie czysto techniczne, dlaczego nie sa usuniete posty ossob wyzej piszacych skoro maja byc podane numery, a nie dyskusja?:> (swoja opinie wyrazielm i post zostal usuniety)
^

totek
Nowicjusz

Telefon: P800
Wysłany: 2008-10-15, 21:03   

od operatora jest zawsze kródki numer na takie smsy i nigdy nie jest numerem telefonu....trzeba poprostu się pilnować :),ja bym zamknoł temacik :D
^

Piotrek 

Telefon: K750i
Operator: Heyah
Wysłany: 2008-10-15, 21:44   

Operatorzy niestety najczęściej rozkładają ręce i nie blokują takich numerów po zgłoszeniu w BOK. Osoba tak "zaatakowana" trefnymi kodami po wpisaniu kilku ma zablokowane konto, ewentualnie jest zasypana tyloma, że nie wi tak naprawdę które są OK, a które nie. Niestety o ile my wiemy, że to oszustwo o tyle jest niestety naprawdę dużo osób, które dają się złapać - zwłaszcza ponizej 14-15 roku życia.
Na forum już kilku takich "oszustów" blokowaliśmy. Teraz przyszła pora na bardziej zorganizowaną akcję. Kto chce uczestniczy, kto nie - dziękujemy.
kowalkarol1 
Expert

Telefon: s
Operator: Cingular
Wysłany: 2008-10-15, 21:55   

Piotrek, popieram akcje w 100%, rozreklamujmy ta akcje!
^

szakalos 
Nowicjusz

Telefon: N70
Wysłany: 2008-10-16, 08:25   elo

Dla mnie to ogolnie glupie ze ktos sie nabiera przeciez kazdy wie ze numer o promocje operatora to 4 cyfrowy :) wiec hmmm :) chyba naprawde trzeba miec pusto w glowie zeby na to sie nabrac :)
AKCJA OK nie powiem ze nie.
^

Wujek_Virus 
Nowicjusz

Telefon: Nokia N95
Operator: Play
Wysłany: 2008-10-16, 15:00   

panowie panowie panowie... jak widze temat swiezy ale jakze po czasie. jesli mnie pamiec nie myli poczatki wyludzania kart byly juz znane kilka lat temu i ten proceder oczywiscie trwa do dzis, ale obecnie niewiele ludzi juz sie na to nabiera. Najlepiej zglosic to do BOU tej sieci z ktorej byl wyslany sms. [pozdrawiam znajomych konsultantow moze ktorys to czyta :mrgreen: ]
Jednakze spojrzmy na to z innej strony... bardzo latwo zalozyc sobie numer wirtualny [juz nie bede was kusil i nie powiem gdzie] i kazac ludziom na ten numer wysylac doladowania],
poza tym sms wcale nie musi byc wyslany z numeru heyah, ba nie musi byc to nawet numer "z cyfr",
jakim problemem dla goscia znajacego sie troszke na rzeczy jest wyslanie smsa do kogos z nadawca "heyah" itp itd..
w dzisiejszej dobie internetu to drobnostka...
Nie da sie uniknac ani nie da sie walczyc z tym gdyz to syzyfowa praca... mozna przestrzegac zwracac uwage ale zawsze znajdzie sie ktos kto sie na to nabierze i oszust zawsze zarobi.
bardzo latwo mozna ustawic sobie popularne "nie ma takiego numeru" i dzwoniacy naprawde bedzie myslal ze to numer biura zasilen...
Ale jesli chodzi o akcje to jestem na tak ;)
ehhh ale sie rozpisalem :P przeczyta to ktos chociaz?

pozdrawiam

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Wysłany: 2008-10-16, 22:47   

szakalos napisał/a:
Dla mnie to ogolnie glupie ze ktos sie nabiera przeciez kazdy wie ze numer o promocje operatora to 4 cyfrowy
wykup bramkę sms i też wysyłasz z 4-cyfrowego numeru.
Jestem jak najbardziej na tak, za rozleklamowaniem akcji. Wśród moich znajomych jest kilka osób które nabrało się na te "tanie sztuczki" - głównie osoby niezbyt orientujące się w podobnych sprawach, np. te posiadające telefon od niedawna, bądź tym którym telefon służy do rozmów. Osoby w wieku ok. 14 roku życia (mimo swojego "rześkiego" umysłu) również dają się nabrać. Dla nich każda złotówka na koncie jest ważna, bo niby skąd mają brać pieniądze ?
Wujek_Virus napisał/a:
jakim problemem dla goscia znajacego sie troszke na rzeczy jest wyslanie smsa do kogos z nadawca "heyah" itp itd..
zważ uwagę na to, iż prawie wszyscy wyłudzacze nie są na tyle kompetentni by robić to z zamierzonym efektem ;)

Odpowiedz do tematu