PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Instalacja Windows z pendrive (bootowalny pendrive)

Instalacja Windows z pendrive (bootowalny pendrive)

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Inne » Instalacja Windows z pendrive (bootowalny pendrive)
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2010-07-02, 13:58   Instalacja Windows z pendrive (bootowalny pendrive)

Witam, jako że ostatnio instalowałem Windowsa z pendrive chciałbym napisać krótką instrukcję jak to zrobić. Może się komuś przyda.

Cała procedura trwa kilkanaście minut (głównie kopiowanie plików). Trochę cierpliwości potrzeba ;)

Potrzebne nam będzie:
    - nośnik z Windows XP (oryginalna płyta CD oczywiście ;)
    - pendrive min 512MB a najlepiej więcej (ja użyłem karty 1GB z czytnikiem)
    - paczka USB_MultiBoot_10.zip

Instrukcja:
    1. Kopiujemy całą zawartość płyty do jakiegoś folderu na dysku. Ważne, żeby adres nie zawierał spacji! Np. D:\XPSOURCE
    2. Ściągamy tę paczkę usb_multiboot_10.zip i ją rozpakowujemy, również staramy się, aby adres nie miał spacji.
    3. Podłączamy pendrive do USB, będziemy go formatować, więc stracimy wszystkie dane.
    4. Uruchamiamy plik USB_MultiBoot_10.cmd i naciskamy dowolny klawisz.
    5. Wciskamy klawisz P i potem ENTER. Wyskoczy okienko programu PeToUSB, upewniamy się, że w Destination Drive jest wybrany nasz pendrive. Klikamy start i formatujemy nośnik. Potwierdzamy wszystko okienka i po zakończeniu klikamy Close. Przechodzimy znów do konsoli programu USB_MultiBoot_10.
    6. Wciskamy 1 i ENTER i podajemy ścieżkę, gdzie skopiowaliśmy pliki z płyty Windowsa. W moim przykładzie D:\XPSOURCE. Wyskoczy okienko, w którym wciskamy NO i zaczną wyskakiwać okienka, gdzie podajemy własne dane, m.in nazwę użytkownika, grupę docelową, serial itp.
    7. Wciskamy 2 i wybieramy naszego pendrive'a.
    8. Wciskamy 3 i zaczyna się kopiowanie plików. Potwierdzamy wszystkie wyskakujące okienka. Gdy kopiowanie się zakończy nasz bootowalny pendrive jest gotowy i możemy z niego odpalić instalkę Windowsa ;)

Bootowanie z USB:
    Aby zabootować system z pendrive musimy zmienić w BIOS'ie bootowanie na USB. U mnie został wykryty jako dodatkowy dysk, więc musiałem zmienić kolejność dysków i jako pierwszy ustawiłem właśnie pendrive'a. Pokaże się menu, w którym wybieramy pierwszą pozycję (1. Begin TXT Mode Setup [...])(standardowo zaznaczona jest druga), żeby rozpocząć instalację. Instalacja przebiega standardowo dla XP, za drugim razem, gdy wszystkie pliki potrzebne do instalacji skopiują się nam na dysk twardy i komputer ponownie się uruchomi, wybieramy pozycję drugą (2. and 3. Continue with GUI [...])

UWAGA! Nie wyciągamy pendrive z USB dopóki instalacja się nie skończy i system się nie uruchomi! Inaczej może się to źle skończyć!

Nie chciało mi się screenować, ale wszystko jest naprawdę proste, jeśli ktoś zna podstawy angielskiego, to na pewno sobie poradzi!
Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2010-07-02, 14:01, w całości zmieniany 2 razy  
^

Odpowiedz do tematu