PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > UE obniża ceny połączeń

UE obniża ceny połączeń

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Inne » UE obniża ceny połączeń
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 01:05
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

mona 
Nowicjusz

Telefon: lg
Operator: Era
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-09-01, 13:54   UE obniża ceny połączeń

Na terenie Unii cena minuty rozmowy nie może teraz przekroczyć 1,80 zł (równowartość 0,46 euro +VAT). Ceny raomingowe spadły. Czy ta zasada obejmuje też cennik połączeń międzynarodowych?
W Orange podobno za 5zł/miesiac można wykupić możliwość wykonywania rozmów z wybranym krajem UE w cenie 1zł/min. Jeszcze kilka dni temu połączenie z UE w TT kosztowało 2.06zł/min. Teraz nie mogę znaleźć tego cennika (a i wtedy trochę musiałam się dokopać ;) ).
Czy ta zasada obejmuje również połączenia międzynarodowe? Skoro przepisy wchodzą w życie- jak wygląda na dzień dzisiejszy kwestia nowych taryf?

[ Komentarz dodany przez: EMEK: 2008-09-01, 15:19 ]
mona napisał/a:
W Orange podobno
Skoro piszesz już na forum to naprawdę tak trudno wejść na orange.pl i potwierdzić te info? Teraz każdy czytający twój post i tak musi to zrobić sam. Promocja z tymi 5pln wg konslultanta orange nieaktualna. Tu są info z orange, mają nowe stawki Info z Ery, też są nowe stawki

[ Dodano: 2008-09-01, 16:49 ]
Jeszcze kilka dni temu usługa była ważna- ta w Orange.
A moje pytanie głównie dotyczy tego, czy stawki raomingowe są takie same jak stawki połączeń międzynarodowych?
Bo do tej pory to były dwie różne oferty (konkretnie, jeszcze kilka dni temu, przed zmianą, koszt rozmowy wykonywanej z TT do UE to 2,06zł/min, natomiast taryfa raomingowa to było 1,90/min wychodzącej i 0,90 za min przychodzącej).
Ostatnio zmieniony przez EMEK 2008-09-01, 14:29, w całości zmieniany 4 razy  
^

AdSense

pierniczek
Nowicjusz

Telefon: LG
Wysłany: 2008-09-18, 16:24   

W Orange płacisz 3zł miesięcznie i rozmawiasz za 1,20zl z wybranym krajem, być może teraz coś się zmieniło lub stawka ta dotyczy tylko UE, bo ja od 2 lat korzystam z tej opcji, ale na połączenia z krajem z poza UE.
^

mona 
Nowicjusz

Wysłany: 2008-09-19, 09:48   

Zastanawiam się jak to w końcu jest z tym Orange. Bo Wybrany Kraj (5zł/miesiąc dają rozmowy z wybranym krajem za 1 zł) jest ciągle aktualny. Ty chyba korzystasz z opcji- do 3 wybranych krajów (kazdy za 3 zł/miesiąc po 1,20/min).
Kilka dni temu z jej prywatnego Popa rozmawiałam 15 minut- wyszło 15 zł. Ceny spadły, faktycznie. Ale jeszcze daleko nam do UK- brat dzwoni do mnie za 20gr/min.
^

pierniczek
Nowicjusz

Wysłany: 2008-09-19, 19:01   

Tak, to usługa, w której możesz wybrać 3 kraje i za każdy z nich płacisz 3zł:
https://www.orange.pl/por...5157&id=2625197
^

mona 
Nowicjusz

Wysłany: 2008-10-07, 15:29   

UE planuje od początku lipca 2009 roku obniżyć jeszcze bardziej ceny za połączenia raomingowe do 0,11 euro/minutę. Czyżby to oznaczało, że w tym roku możemy liczyć na znaczną obniżkę połączeń wewnątrzkrajowych? ;)
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2008-10-07, 19:43   

mona, Nie rozumiem co ma jedno do drugiego
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

pierniczek
Nowicjusz

Wysłany: 2008-10-07, 22:28   

Chyba niewiele, ale tańszy roaming by się rzeczywiście przydał, może operatorzy poczują w końcu europejskiego ducha i zaczną się integrować a w konsekwencji obniżać ceny:)
^

mona 
Nowicjusz

Wysłany: 2008-10-08, 13:40   

EMEK napisał/a:
mona, Nie rozumiem co ma jedno do drugiego

Dla mnie to dość logiczne: jeśli UE odgórnie jeszcze bardziej obniży ceny połączeń na rozmowy międzynarodowe (wychodzi ok.35gr/min) to paranoją byłoby, gdyby rozmowy wewnątrzkrajowe były droższe niż połączenia międzynarodowe.
Oczywiście- gdyby dodać VAT do tej kwoty wyjściowej, to raoming będzie droższy, niż 35 groszy- ale ponad trzykrotnie tańszy, niż teraz.
Węszę przełomowy rok.
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Wysłany: 2008-10-08, 13:53   

Skoro obnizka jest w 2009, to czemu ceny mają spaść w tym roku? Poza tym ceny kształtuje rynek, a nie to, ze wg kogo jest to paranoją. Ceny paliw tez sa u nas najwyzsze w europie, mimo ze przez ostatnie 2 miechy ropa duzo spadla.

Jesli mozesz cos sprzedac za 2zl i wiesz ze zejdzie, to nie zrobisz promocji i nie obnizysz ceny, chyba ze uwazaesz sie za matke Terese.
Poza tym dyrektywa unijna o obnizce cen, obetnie zyski operatorom i gdzies beda musieli to sobie odbić. O ile podwyzka cen jest dość niewiarygodna, to zachamowanie spadku na dłuższy okresz wydaje mi sie całkiem prawdopodobne.
Pozdrawiam EMEK
^

pierniczek
Nowicjusz

Wysłany: 2008-10-08, 18:25   

Super by było, ale nie jestem aż taką optymistką, ceny połączeń mogą spaść, ale nie wiem czy aż o tyle, teraz minuta roamingu kosztuje ok. 2zł. Oczywiście ideę popieram i z niecierpliwością czekam na nowe wieści odnośnie tematu:D
^

pink_kandy 
Nowicjusz

Telefon: nokia 6280
Operator: Heyah
Wysłany: 2008-10-09, 17:43   

no to ja czegos nie kapuje - skoro UE ustala cos odgórnie, to dlaczegow Polsce ma byc inaczej?
tak jak z ta benzyna? czy my serio jestesmy az tak zacofani, zeby wszystko miec drozej?
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2008-10-09, 18:00   

pink_kandy napisał/a:
skoro UE ustala cos odgórnie, to dlaczegow Polsce ma byc inaczej?

Bedzie tak jak ustali UE w związku do cen połączeń roamingowych. Ale to nie ma NIC wspólnego z ceną innych usług. Na cenę innych usług może poniekąd wpływać UKE.

mona 
Nowicjusz

Wysłany: 2008-10-09, 18:25   

Mi się wydaje, że np. problem z benzyną i tym podobnymi- to głównie problem z akcyzą.
EMEK- mówiąc o "tym roku"- miałam na myśli kilka najbliższych miesięcy. Jako studentka ciągle "rok" zaczyna się dla mnie we wrześniu/październiku.

Jak pisałam- obniżka ma nastąpić w lipcu. Do tych 0,11 euro trzeba pewnie doliczyć VAT- co nie zmienia faktu, że i tak minuta rozmowy raomingowej winna być ponad trzy razy tańsza, niż dziś.
Dlaczego uważam, że to może pociągnąć za sobą obniżkę cen połączeń krajowych? Bo w takim razie tyle samo, albo taniej kosztowałoby dzwonienie w Polsce z komórki np. niemieckiej albo angielskiej.

[ Dodano: 2008-10-09, 19:28 ]
pink_kandy napisał/a:
no to ja czegos nie kapuje - skoro UE ustala cos odgórnie, to dlaczegow Polsce ma byc inaczej?
tak jak z ta benzyna? czy my serio jestesmy az tak zacofani, zeby wszystko miec drozej?

Na pewno mamy np. droższe samochody, niż w innych krajach Europy. Ale czy to kwestia zacofania?
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Wysłany: 2008-10-09, 20:50   

mona napisał/a:
Jak pisałam- obniżka ma nastąpić w lipcu. Do tych 0,11 euro trzeba pewnie doliczyć VAT- co nie zmienia faktu, że i tak minuta rozmowy raomingowej winna być ponad trzy razy tańsza, niż dziś.
Dlaczego uważam, że to może pociągnąć za sobą obniżkę cen połączeń krajowych? Bo w takim razie tyle samo, albo taniej kosztowałoby dzwonienie w Polsce z komórki np. niemieckiej albo angielskiej.
No i napisalas w sumie drugi raz to samo. Rozumiem twój tok myslenia, ale w ta branża nie kieruje się uczuciami, widzeniami itd. Jak można zarobić to sie kasuje.

Prosze nie ciągnąc tego OT, ale dla mnie paranoją jest to, ze w niektorych pre-paid'ach sms jest droższy niż minuta rozmowy. I co z tego? - Nic.
Pozdrawiam EMEK
^

Eds
Nowicjusz

Telefon: Nokia 6300
Operator: Play
Wysłany: 2008-10-10, 19:23   

witam, mi się wydaje, że UE wprowadziła znormalizowany cennik dla całego obszaru wspólnoty. Tzn, że dzwoniąc do każdego kraju unii będziemy mieli jednakową stawkę. Z tego co mi sie również wydaje, to ta stawka "roamingowa" jest i tak niższa niż niektóre nasze normalne ceny za połączenia:)
^

Odpowiedz do tematu