PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > [oferta na kartę] Co wybrać?

[oferta na kartę] Co wybrać?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Sieci Komórkowe » Oferta prepaid i mix » [oferta na kartę] Co wybrać?
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 00:36
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

tmp7 
Nowicjusz

Telefon: brak
Operator: Orange
Wysłany: 2009-05-04, 18:14   [oferta na kartę] Co wybrać?

Zmieniłem niedawno ofertę na kartę "Orange" (69gr/1min) na "Heyah" (49gr). Jednak obecnie słyszy się o ofertach (Play-Fresh/Plus-jakis-tam/Orange-jakis-tam) które są jeszcze tańsze (29gr/1min). Która z tych ofert jest najbardziej opłacalna (na kartę)? Ew. czy znacie linka do jakiegoś świeżego zestawienia takich ofert?

Która z ofert jest najlepsza cenowo i co równie ważne która jest przy tym najwygodniejsza w użyciu? O "wygodę" to chodzi mi o to, że np. w tym głupim Heyah jeżeli mam na koncie mniej niż 1zł to muszę wysłuchać kilkusekundowego przypomnienia o doładowaniu konta z kolei w dawnym Orange to po każdej wykonanej przeze mnie rozmowie otrzymywałem sms'a z informacją o kosztach tej rozmowy itp. itd. Czy mogli by się wypowiedzieć użytkownicy jak to jest w używanych przez was sieciach?

p.s.
- ja wydzwaniam do różnych sieci
- przeciętnie uzupełniam telefon za około 25-50zł/mc
- sms/mms raczej w ogole nie używam
- nie posiadam telefonu z GPS'em
- nie używam internetu w komórce
- nie dzownię za granicę (i nie używam roamingu itp.itd.)
Ostatnio zmieniony przez sundance_kid 2009-05-04, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
^

AdSense

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Telefon: HTC Touch PRO
Operator: Play
Wysłany: 2009-05-04, 18:23   

Więc tak ja używałem orange długi czas ale stawki były takie wysokie że zrezygnowałem i przeszedłem do play. W tej chwili jestem bardzo zadowolony.
rozmowy 29 gr bez żadnych pakietów, aktywacji itp. Nie dostaje sms jak w orange o kosztach rozmowy aczkolwiek to mi sie akurat podobało i chciałbym żeby tak było. Sms-y mam za darmo po każdym doładowaniu a normalnie są po 9 gr czyli najtaniej na rynku. W orange nadal są po 20 gr. Oprócz tego dostaje minute na połączenia wychodzące za 2 min połączeń przychodzących czyli też nieźle. Też ostatnio przeglądałem różne oferty bo własnie zmieniałem sieć i Play wypadł najkorzystnie. Acha dostajesz jeszcze zwrot kosztów przeniesienia numeru i 120 min za darmo do wszystkich sieci na start
^

tmp7 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-05-04, 19:28   

lukaczmarek napisał/a:
...Nie dostaje sms jak w orange o kosztach rozmowy aczkolwiek to mi sie akurat podobało i chciałbym żeby tak było.

też bym chciał, ale tylko jeśli mogę sobie powiadamianie wyłączyć. W Orange nie jest to możliwe (aczkolwiek taka sama usługa w dawnej IDEI był możliwa z opcją wyłączania).

lukaczmarek napisał/a:
...dostaje minute na połączenia wychodzące za 2 min połączeń przychodzących czyli też nieźle.

czy jest sekundowe naliczanie tych "2ch minut" czy trzeba rozmówce utrzymać "pełne" minuty?

lukaczmarek napisał/a:
Acha dostajesz jeszcze zwrot kosztów przeniesienia numeru

yyy czyli co? mogę sobie przenieść numer z mojej "dawnej" Orange do play'a? za darmo? (obie karty są i mają być "na karte").
Update:Sprawdzałem własnie na stronie play'a i jest taka opcja, ale chodzi głównie o przeniesienie numeru z innej sieci do play'a i wykupienia u nich abonamentu.

Z tego co napisałes to faktycznie niezła rewleacja to play-fresh. Sprawdzałem część tych informacji na stronie play'a i zgadza się.

Aha. jeszcze pytanie o "haczyki": jak to jest z nominałem_uzupełnienia/przedłużeniem_czasu_ważności_karty? W dawnej Orange miałem kiepski system, że nominał "25zł" przedłużał ważność (połączeń wychodzących) na tylko 1 miesiąc.
Update:
playmobile.pl/ ... /porownanie/index.html
A tam czytamy, że każde doładowanie (nawet to za 5zł!) wydłuża ważność konta na połączenia wychodzące aż o rok!

Jak jest w tych sieciach?
^

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Telefon: RM-505
Wysłany: 2009-05-04, 23:49   

tmp7 napisał/a:
yyy czyli co? mogę sobie przenieść numer z mojej "dawnej" Orange do play'a? za darmo?

tutaj chodzi o to ze gdy przenosisz numer z orange to siec pobiera od ciebie z konta 61zł (w tym wypadku orange) a play jest miłe i te 60zł ci oddaje przez 3 miesiące od przeniesienia numeru (3 doładowania po 20pln gratis) dodatkowo dostaje się jeszcze 40 minut to wszystkich gratis przez 3 miesiące.

tmp7 napisał/a:
czy jest sekundowe naliczanie tych "2ch minut" czy trzeba rozmówce utrzymać "pełne" minuty?

w play fresh do wszystkich darmowych minut i pakietów jest naliczanie sekundowe.
np ktoś do mnie zadzwoni i rozmawia ze mną 4 minuty to ja dostaję 2 darmowe minuty gratis do wszystkich sieci i gdy wykorzystam np 37sekund z tego pakietu to po sprawdzeniu stanu tych minut wyświetla mi się informacja że pozostało mi jeszcze 3:23.

tmp7 napisał/a:
jeszcze pytanie o "haczyki": jak to jest z nominałem_uzupełnienia/przedłużeniem_czasu_ważności_karty?

w play frash nawet doładowanie za 5zł przedłuża ważność konta o rok czasu, dodatkowo za każde doładowanie dostaje się darmowe smsy do wszystkich sieci (np za doładowanie 5zł dostaje się 500 darmowych smsów do wszystkich sieci w polsce)
^

tmp7 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-05-05, 02:24   

wasiesto napisał/a:
tmp7 napisał/a:

w play fresh do wszystkich darmowych minut i pakietów jest naliczanie sekundowe.
np ktoś do mnie zadzwoni i rozmawia ze mną 4 minuty to ja dostaję 2 darmowe minuty gratis...

hmm, tylko sens w moim pytaniu był minimalnie inny :P

Czy:

wariant a) jeżeli ktoś do mnie zadzowni powiedzmy będzie ze mną rozmawiał 1min 10sek, rozłączy się i ponownie zadzowni na czas np. 65sek (=1min 5sek) to czy oba czasy połączeń zostaną zsumowane (razem: 2min 15sek) i dostanę w ten sposób 1min dla siebie gratis ?

wariant b) te czasy nie będą absolutnie zsumowane. Aby dostać 1min gratis to trzeba pojedynczy czas rozmowy przychodzącej utrzymać powyżej 2ch minut.

Pytam dlatego, bo kilka lat temu któryś z operatorów (chyba IDEA bądź ERA) również miała podobną promocje (w tedy trzeba było urzymać połączenie >1minuty). Hehe, i dało się z tym bardzo łatwe (i śmiesze) przekręty robić :) . Niestety dość szybko wycofali się z tego rozdawania czasu :(
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Telefon: HTC Touch PRO
Wysłany: 2009-05-05, 07:17   

tmp7, żeby dostać minute trzeba rozmawiać pełne 2 minuty, 4 minuty żeby dostac 2 itd
^

tmp7 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-05-05, 15:13   

lukaczmarek napisał/a:
tmp7, żeby dostać minute trzeba rozmawiać pełne 2 minuty, 4 minuty żeby dostac 2 itd

Szkoda, obawiałem się, że operatorzy już drugi raz się na to nie nabiorą - a mogło być tak śmiesznie :) .
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2009-05-05, 15:33   

tmp7, ja mam w Heyah od praktycznie poczatku, zawsze dodatni stan konta (duzo nie dzwonie, a co pol roku daja podwojne doladowanie i wtedy laduje na calego).

mysle ze dla Ciebie dobra byla by oferta Heyah Pakiety
Heyah klub (za darmo) + "Taniej do wszystkich sieci"

minuta rozmowy (czy to komorki czy stacjonarne) wyniosla by 23 gr , wiec 6 gr taniej niz w Play Fresh

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Operator: Plus
Wysłany: 2009-05-05, 15:37   

tmp7 napisał/a:
lukaczmarek napisał/a:

Szkoda, obawiałem się, że operatorzy już drugi raz się na to nie nabiorą - a mogło być tak śmiesznie :) .

W 36i6 masz za 2s odebranego połączenia dają 1s.

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Wysłany: 2009-05-05, 23:49   

ja miałem heyah od samego początku tej sieci byłem zadowolony ale gdy wszedł play fresh przeniosłem nr. po tylu latach w heyah brakowało mi tego że sieć nie docenia starych klientów.
^

Mochee 
Nowicjusz

Telefon: lg shine
Wysłany: 2009-06-01, 02:09   

Ja bym została w Heyah i zmieniła taryfę na nowa Równą, masz połączenia do wszystkich za 29 gr za minutę, smsy w sieci bezpłatne;)
^

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Wysłany: 2009-06-01, 07:29   

Mochee napisał/a:
smsy w sieci bezpłatne;)

w play fresh są bezpłatne do wszystkich sieci
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2009-06-01, 10:36   

Oferta gg jest bardzo Ciekawa
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

Mochee 
Nowicjusz

Telefon: lg shine
Wysłany: 2009-06-02, 00:39   

Normalnie w ofercie czy trzeba jakiś pakiet dokupić?
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Wysłany: 2009-06-02, 10:46   

o prosze darmowe smsy w heyah, cos zacofany jestem. oferta wyglada super!!
sms do innych sieci po 14 gr, minuta 29 gr PIEKNIE

niestety mam pakiet minut do sieci (zostalo 30) wiec szkoda poki co....

Odpowiedz do tematu