PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Koniec umowy z plusem

Koniec umowy z plusem

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Sieci Komórkowe » Oferta abonamentowa » Koniec umowy z plusem
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 00:55
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

ja28 
Nowicjusz

Telefon: moto v8
Operator: Plus
Wysłany: 2009-05-31, 16:51   Koniec umowy z plusem

Mam pytanie dotyczące umowy z plusem.
Następuje teraz zmiana regulaminu zatem moge zerwać umowę. Pytania są takie:
1 czy telefon mi zostaje (kupiony za 1zl)?
2 czy moge zachować numer i przejść na simplusa albo mixplusa po rozwiązaniu umowy?
Zatem chce zatrzymać numer (to już chyba można) i przeskoczyć do innej oferty tego operatora.
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Oraz prosze kogoś o wzór takiego pisma (wypowiedzenia)
^

AdSense

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Operator: Orange
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2009-05-31, 18:01   

ja28 tak zostawiasz telefon, netboka lub modem w zależności co brałeś z abo.

Więcej info: http://www.pasjagsm.pl/pl...operatorem.html

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Telefon: RM-505
Operator: Play
Wysłany: 2009-05-31, 22:11   

ja28,

po pierwsze i najważniejsze można zerwać umowy do maja 2009, te podpisane od maja zawierają już zmiany w regulaminie.

ja28 napisał/a:
1 czy telefon mi zostaje (kupiony za 1zl)?

tak zostaje.
ja28 napisał/a:
2 czy moge zachować numer i przejść na simplusa albo mixplusa po rozwiązaniu umowy?

i tak i nie
ja28 napisał/a:
Zatem chce zatrzymać numer (to już chyba można) i przeskoczyć do innej oferty tego operatora.

Numer można zachować ale nie można już zostać u tego operatora, ani w mixie ani w simplusie.
już wyjaśniam:
Żeby zatrzymać numer to: przed rozwiązaniem umowy musisz iść do jakiegoś innego operatora, np Play i poprosić o "Zaświadczenie o technicznej możliwości przyjęcia numeru" potem z takim zaświadczeniem i wypowiedzeniem umowy udajesz się do salonu Plusa albo wysyłasz pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Umowę możesz wypowiedzieć w ciągu 7 dni od terminu płatności w którym był nowy regulamin. Załączniki z nowym regulaminem były dodawane do rachunków za telefon rozsyłanych w maju.

ja28 napisał/a:
Oraz prosze kogoś o wzór takiego pisma (wypowiedzenia)

Proszę: http://pasjagsm.pl/pliki/ru_polkomtel_umowa1.doc
^

ja28 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-06-01, 17:25   

O to mi chodzi ale:
W kwietniu podpisałem umowę jednak po czasie widze ze mam za duży abonament, teraz bym sobie zmniejszył go. Pytanie robił ktoś coś takiego już? (zerwać umowę i podpisać nową)
Nie koniecznie zależy mi na nowym abonamencie ale może być przejście na karte.
Mój sąsiad po zakończeniu umowy wypowiedział im że nie chce podpisywać nowej umowy. I przeniesiono go z tym samym numerem do simplusa. Gdy ja potem chciałem tak samo zrobić nie mogłem. We wszelkich informacjach podawano mi ze sie tak nie da.
Naprawde nie wiem co jest grane i czy da sie tak.

Tak jak napisał sundance_kid dając link tam jest wyraźnie napisane że nie da sie zachować numeru w tej samej sieci. A jednak sąsiadowi sie udało.
(sąsiad to bliska rodzina więc zakładam ze nie kłamie -> wczesiej widziałem rachunki a teraz sobie stan konts sprawdza *100#)
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2009-06-01, 22:02   

ja28, numer możesz przenieść do Simplusa tylko jeśli zakończysz umowę a nie ją zerwiesz przed czasem.
Składając rezygnację z powodu zmian regulaminu, możesz spodziewać się specjalnej oferty, typu abo 20zł i 120 minut do wszystkich sieci (oczywiście wszystko zależy jaką masz obecnie ofertę, ja podaje tylko przykład).

ja28 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-06-02, 08:59   

Czyli jak będę składać wypowiedzenie to mogą mi zaproponować inną ofertę od razu z tym samym numerem?
termin wypowiedzenia mam do 12.06 więc chce sie najpierw dokładnie wszystkiego dowiedzieć a potem iść i załatwić sprawę
^

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Telefon: RM-505
Wysłany: 2009-06-02, 13:14   

Cytat:
Czyli jak będę składać wypowiedzenie to mogą mi zaproponować inną ofertę od razu z tym samym numerem?

nie odrazu, dopiero jak wypowiedzenie wpłynie do polkomtela i jakiś konsultant się tym zajmie i zadzwoni co Ciebię
^

Teck 
Nowicjusz

Telefon: HTC Desire
Wysłany: 2009-06-02, 22:20   

wiele jest tez wyjasnione na www.zegnajPlus.pl.

Pamietajcie, zeby nie dac sobie wcisnac kitu - Plus nagradza pracownikow za zatrzymywanie klientow - .Licencja na zatrzymywanie
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2009-06-03, 18:11   

ja28 napisał/a:

Nad Twoim postem napisałem przykład oferty specjalnej z tytułu wypowiedzenia umowy z powodu zmian regulaminu. Która sieć obecnie da Ci np 120min co miesiąc w abo 20zł? Także warto złożyć wypowiedzenie. Trochę to przykre, no ale takie życie i Polkomtel wtopi trochę kasy. Ale raczej mniej niż wyniosła by kara, którą z pewnością dostaną pozostali operatorzy.

Odpowiedz do tematu