PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > JAF Odeon Box .. duzo pytań

JAF Odeon Box .. duzo pytań

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » JAF Odeon Box .. duzo pytań
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

InsideVw 
Nowicjusz

Telefon: 6500 Classic
Operator: Orange
  Wysłany: 2010-02-07, 10:22   JAF Odeon Box .. duzo pytań

Witam. hm od czego by zacząc.. moze od tego ze jestem początkujacym w branzy GSM. od kilkunastu miesiecy mam co dzień stycznosc z telefonami marki NOKIA i innymi straszymi młodszymi modelami.
troszkę meczy mnie juz chodzenie do serwisu GSM by sciagac simlocki albo wgrywanie oprogramowania. a to tez są koszta.
przegladajac sklepy w necie trafiłem na boxy serwisowe. upatrzylem sobie dwa modele. I prosze o rady i odpowiedzi na moje pytania. Jednym z upatrzonych modeli boxa to:
JAF Odeon Box
http://allegro.pl/item911..._key_mxkey.html
a o to drugi:Cyclone
http://www.gsm-support.ne...-na-start-p1544

a to moje male Pytania. Co to są te kredyty do boxa ?
PKEY ??

[ Dodano: 2010-02-07, 11:06 ]
http://www.multi-com.pl/i...categories.html hm ??
^

AdSense

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2010-02-07, 11:41   

Jaf to podstawa do nokii, kazdy szanujacy sie serwis go ma.

Nie wszystkie operacje sa jednak za free. Niektóre (np nowe simlocki) wymagają komunikacji z serwerem centralnym. Wykupujesz konto i masz kredyty na okreslona ilosci operacji.
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 11:52   

hm .. no tak .. mówisz Nowe . a o jak nowe telefony chodzi ?? przykłady jakies .. czyli Twoim zdaniem Emek warto kupic .. do celów domowych ;p
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Wysłany: 2010-02-07, 11:57   

InsideVw, do domu jak najbardziej, postawi wiele uwalonych bb5. Choć nie wszystko. Nie wierz osobom, co mowia ze box "X" jest najlepszy. Czasem ten sam model telefonu, a jeden box nie chce ruszyc, a drugi rusza. Jak do domu, to pomysl tez nad tornado/ufs-3 Mozna go używać z oprogramowaniem JAF'a a robi jeszcze troche starych SE, samsungów itp. Zalezy co dokładnie chcesz robić.

Generalnie im nowszy telefon, tym wieksze jaja z simlockiem. Jesli na miescie wolaja za locka 150zl, to zarobku na tym jest z 30-40.
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 12:05   

Jeśli mam byc szczery to bardziej Nokie chodzą w moich dłoniach :) od czasu do czasu moze SE, motorolka a tak to nic innego. a powiedz mi jak to jest z tymi kredytami przy kupnie BOXa bo niewiem wg o co z nimi chodzi
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Telefon: HTC Touch PRO
Operator: Play
Wysłany: 2010-02-07, 12:28   

mam jafa i ufs-a i kredytów nie używam. oprogramowanie można wgrać praktycznie do kazdej nokii (oprócz kilku najnowszych modeli) to samo jest z simlockami oprócz sl3 idzie wszystko
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 12:40   

:) teraz co do kabli, bo boxa gołego kupie bez kabli ... Macie moze Panowie jakies linki bym mógł osobno kupic .. a i zapomniał bym ktos mi napomknoł o czyms takim jak MX-KEY ale nie bardzo wiem o co chodzi :???:
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Wysłany: 2010-02-07, 12:48   

jeśli masz różne nokie kup uniwersalny kabel
http://allegro.pl/item899...p_promocja.html
MXKEY rozszerza poprostu możliwości boxa tzn możesz obsłużyć większą liczbę modeli.
tylko teraz pytanie czy chcesz sie tym zając na powaznie czy tylko do domowego użytku bo jesli do domowego to nieopłacaci się inwestować w sprzet bo postęp w tej dziedzinie jest tak duży że to za co teraz musisz płacić za miesiąc moze być za free
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 12:58   

lukaczmarek, wiesz :) mmm jak by to powiedziec miesiecznie przez moje dłonie przechodzi z 40 telefonów marki nokia, no wiem zarobie i moze troche na tym nawet jesli których ze znajomych bedzie chcial nowe oprogramowanie albo simlocka sciagac to sciagne i nie po takich kosztach jak w serwisie tak że.. cele domowe w duzych ilosciach ;p mozna powiedziec :mrgreen: ale dzieki wam wszystko mi sie jasniejsze robi ..
^

jubi20 
Moderator

Telefon: Telepatia
Operator: Heyah
Wysłany: 2010-02-07, 14:32   

JAF na dzień dzisiejszy to jest zamknięty projekt żadnych aktualizacji od prawie roku czasu i no z flashowaniem nowych noki może być problem bo możne brakować leaderów, ale od niedawna się Raskal pojawił i coś mówił o aktualizacji ale ile w tym prawdy nie wiadomo, MX key to rumuński wynalazek nie wiadomo ile będzie się cieszyć jego świetność na rynku, jak narzazie to Cyclone i MX key raczej przodują w nowościach ale jak JAF wypości aktualizacje podejrzewam ze to się wszystko zmieni

PS. nikt nie wspomniał ze zeby uzywać jaka w pełni oczywiscie mam tu na mysli orginalne oprogramowanie nie cracki trzeba mieć PKEY'a
Wysyłkowy Serwis tel.
Ostatnio zmieniony przez jubi20 2010-02-07, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 16:08   

no czekam na wiecej info dotyczace boxów :) pozdrawiam

[ Dodano: 2010-02-07, 16:15 ]
z tego co pisał lukaczmarek, zrozumiałem ze moze i boxa rozbudowac w wiecej opcji przez mx key czyli wiecej telefonów zrobic ... a aktualizacja po co ?? :neutral:
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Wysłany: 2010-02-07, 18:07   

aktualizacja oprogramowania to poprostu dodawanie obsługi nowych modeli. niestety tak jak pisał jubi jaf dawno nie wypuścił żadnej aktualizacji czyli poprostu zatrzymał się w jakimś punkcie i nie obsługuje najnowszych telefonów.Ale mimo wszystko sam jaf+p-key(kraczony lub nie) jest w stanie obsłuzyć 90% nokii
^

InsideVw 
Nowicjusz

Wysłany: 2010-02-07, 18:11   

no i dobrze o to mi chodzi :) bedzie mi za mało to kupi sie cos lepszego ;) cos na C jakis box ;p da sie :) :razz:
^

Upgreydd 
Nowicjusz

Telefon: Samsung i780
Wysłany: 2010-11-20, 11:07   

Witam, wiem, że temat dawno zakończony, ale nie chciałem swojego zakładać bo miał by identyczną (prawie) treść.

Miesięcznie przez moje ręce przwija się ok. 100 telefonów (Głównie Nokie, SE i Samsungi). Chciał bym się dowiedzieć jak najlepiej połączyć serwisowanie tych telefonów, jakim boxem. Dodam, że nie jestem serwisem, tylko osobą prywatną i nie chcę zbyt dużo pieniędzy topić w boxa, dlatego wymyśliłem sobie takowe rozwiązanie:
JAF BOX (jakiś z allezło), są teraz wystawione takowe dwa:
http://allegro.pl/jaf-box...1317767842.html oraz
http://allegro.pl/jaf-box...1325365221.html
dodatkowo do SE i Samsungow zwykły kabelek serwisowy pod USB (no chyba, ze da rade to obsluzyc przez JAFa, ale z tego co wyczytalem, to nie).
Koszt calej operacji szacuje na ok. 200-250zl.
Co o tym myslicie? Czy moze lepiej tornado zamiast JAFa lub jakis inny box? Cos sie zmienilo w temacie, czy nadal JAF najlepszy?
Glownie chce zmieniac oprogramowanie na PL i sciagac simlocki.
[EDIT]
Jeszcze moze przedstawie jak procentowo rozklada sie ilosc telefonow jakie mam miesiecznie do zrobienia:
40% - Nokia (glownie BB5 takie 2-3 letnie, czasem cos nowszego)
35% - SE (jak wyzej, czasem jakas K850i, w sumie to najwyzszy model jaki mi sie trafil)
15% - Samsung (glownie starsze samsungi - klapki vki itd.)
10% - inne (HTC, Huawei, Qtek) - wiekszosc idzie zrobic normalnym kablem bez obaw, ze cos sie skopie, jak to na telefonach z WM.

Sorki, jesli glupie pytania, ale ja sie zatrzymalem z rozwojem na DCT-4, nie mialem od tamtych czasow potrzeby bawic sie w telefony.

ps. Czy JAF sciagnie smoka z Nokii BB5? Czy backup i sposob dejana po DKU-5?
Ostatnio zmieniony przez Upgreydd 2010-11-20, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2010-11-21, 02:03   

Bierz coś z HWK, np. twister, tornado, n-box lub pochodne. Robi dużo modeli różnych marek. Dokupujesz kable i sporo telefonów nim obsłużysz. Kilka aktualizacji wyszło ostatnio. Jafa sobie odpuść. Puszka twistera może pracować jako interfejs JAF'a., więc masz jednego boxa a dwa programy a nawet więcej. BB5 robisz normalnie kablem przez boxa. Kup coś używanego z zestawem kabli, tylko patrz, żeby hwk nie był trial. Ostatnio takie rzeczy można tanio kupić.
Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2010-11-21, 02:05, w całości zmieniany 1 raz  
^

Odpowiedz do tematu