PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > mam pytanko chiałem się dowiedzieć ....

mam pytanko chiałem się dowiedzieć ....

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-4 » mam pytanko chiałem się dowiedzieć ....
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

toteklotek
Nowicjusz

Telefon: P800
Operator: Plus
Wysłany: 2010-12-27, 18:44   mam pytanko chiałem się dowiedzieć ....

chciałem się dowiedzieć jak zacząć przygode z programowaniem noki,to znaczy na przykład mam nokie 3510i, powiedzmy niemam zadnego boxa,czym wyciągają zawartość telefonu,na przykład jak zaczynał dejan z dct ,ogólnie jak to jest z tym simlokiem,softem z martwymi telefonami,i takie tam, czy jakiś programator potrzebny jest na początek
^

AdSense

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2010-12-27, 21:49   

Nie ma co odkrywać ameryki na nowo. To, że dejan doszedł do sposobu złamania simlocka, nie znaczy, że ty też musisz. I skoro zadajesz pytania jak to zrobić, to na pewno Ci się to nie uda. Dejan to mózg, supermózg.

Jeśli chcesz flashować telefony, to konieczny jest box, np. ufs - robi sporo marek i większość starszych telefonów.
^

toteklotek
Nowicjusz

Wysłany: 2010-12-27, 22:13   

dla mie to czysta ciekawość :-) ,ma ktoś namiar na stronke dejana ??
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2010-12-27, 22:15   

http://www.dejankaljevic.com/
^

toteklotek
Nowicjusz

Wysłany: 2010-12-28, 10:26   

dzięki za stronke,ale myslałem o tej stronie co ma czarne oczy kota :-)
^

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2010-12-29, 00:45   Re: mam pytanko chiałem się dowiedzieć ....

toteklotek napisał/a:
chciałem się dowiedzieć jak zacząć przygode z programowaniem noki,to znaczy na przykład mam nokie 3510i, powiedzmy niemam zadnego boxa,czym wyciągają zawartość telefonu,na przykład jak zaczynał dejan z dct ,ogólnie jak to jest z tym simlokiem,softem z martwymi telefonami,i takie tam, czy jakiś programator potrzebny jest na początek

No to "proste" jest. :)
Pierwsze potrzebne narzędzia to:
1. Wkrętaki torx
2. Długopis
3. Kartka
4. Lupa
Rozkręcasz telefon, odczytujesz nazwy układów i zapisujesz je na kartce. Następnie googlujesz za DSami i manualami level 3. Potem dogłębnie studiujesz te manuale i DSy jeśli je znajdziesz. Oczywiście w języku angielskim, a czasem i w chińskim. Następnie budujesz sobie programatory i korzystając z manuali podpinasz sie pod flashe, mikrokontrolery i procesory by odczytać ich zawartość (o ile nie są zabezpieczone) potem to "tylko" wczytujesz do np. IDA i diassemblujesz, a następnie wystarczy "tylko" dogłębnie zanalizować zdiasemblowany kod assemblerowy jakiegoś tam proca (najczęściej ARM). No i tu jesteśmy prawie w domu. Powodzenia życzę i nie zrażania się mało znaczącymi problemami napotkanymi po drodze typu dolutowanie się do kulek BGA itp., jak i posiadania arsenału JTAGów,wilemów,czy siprogów, ale to "tylko" małe przeszkody dla zdeterminowanego odkrywcy. No ale później to już jest sama radość z sukcesu.
Mam nadzieje, że pomogłem :P
^

Odpowiedz do tematu