PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Era blueconnect w telefonie oszustwo operatora

Era blueconnect w telefonie oszustwo operatora

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Internet » Era blueconnect w telefonie oszustwo operatora
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 00:46
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

zxj24 
Nowicjusz

Telefon: bb 8320
Operator: Era
Wysłany: 2009-09-14, 17:12   Era blueconnect w telefonie oszustwo operatora

Witam serecznie chcialem sie podzielic wrazeniami jakie odnioslem kozystajac z uslugi blueconnect w telefonie. Jak ktos ma ta osluge i czuje sie oszukiwany to prosze o kontak, moze grupa bedzie latwiej przedstawic nasze argumenty w biurze ochrony konsumenta. Kto planuje zamowic ta usluge od ery radze o ostroznosc.

Przy 5 MB = 5120kb mozna tylko wykozystac ta uslge 102 razy w ciagu okreu rozliczeniowego. Teraz tak era liczy kazda transmisje z twojego telefonu i zaokragla ja do 50 kb. Wiec jak wpiszesz sobie w swoj broswer google.com kosztuje cie to powiedzmy transmisja z twqojego telefonu 2kb jednak dla ery jest to juz 50kb. Pojawia ci sie strona google koszt transmisji do twojego telefonu 4kb dla ery 50kb. Czyli przywoalenie jednej strony kosztuje cie 100kb, teraz wpisz sobie cos w google, kolejne 100kb, kliknij sobie na link z resultatami na twoje zapytanie kolejne dwie transakcje i twoj koszt nastepne 100kb. Kliknij na kolejny link i nastepne 100kb. Wejdz sobie na swoje email konto 100kb, otworz nowy email 100kb. Nie wyglada to na cwaniactwo i wielke oszustwo. Era nabija klientow w przyslowiowa butelke. Od maja lub czerwca wykupilem usluge 5MB by moc sprawdzic sobie maila od czasu do czasu. Z roznych powodow nie mialem dostepu to mojego konta w erze by monitorwac wykorzystanie tej uslugi, choc chec taka mialem poniewaz kazdego miesiaca przekraczalem limit i musialem dodatkowo placic za korzystanie z tej uslugi ponad limit.

Intrygowalo mnie jak to jest mozliwe skoro transakcje laczenia sie z interenetem byly w przedziale od 4kb do 30kb ze zdecydowana wiekszoscia ponizej 10kb w 95%. Po miesiacu Lipcu biezacego roku kiedy mi przyszlo do zaplaty ponad 80 zl za sam interent ponad moj limit i wykorzystanie 80MB z symetrycznym podzialem na transmisje z mojego jak i do mojego telefonu, ogarnal mnie gniew!

tym razem bylem cholernie ciekawy jak to jest mozliwe ze w telefonie wykorzystalem na transmisje do mojego telefonu ponad 40MB jak i wysalem pond 40MB. Poniewaz bylem za granica wiec dalej nie mailem dostepu do konta w erze. Po powrocie juz w nowym okresie rozliczeniowym - bierzacym zdobylem dostep do mojego konta i moglem monitorowac jak wykorzystuje ta usluge, okazalo sie ze zdecydowana wiekoszosc transakcji jest w przedziale pomiedzy 2-12kb z kilkoma transmisjami w 100kb i 200kb. jednakze wedlug ery ktora mi pokazywala wykorzystanie uslug mialem wykorzystane dopiero 1.6MB z okolo 80 transakcjami. Wiedzac ze mam jeszcze do wykorzystania ponad 3MB zaczalem testowac i odkrywac jak era oszukuje klientow.

Ku mojemu zdumieniu zaraz po przekroczeniu 96 transakcji okazalo sie ze era nalicza 0.06 za kazda transakcje. dalej testowalem, wchodzilem na strony, klikalem na linki. Wykonalem kolejnych 20 transakcji. Transakcje byly w rozmiarze 2kb z kosztem 0,06 zl 4kb z tym samym kosztem itd drobne, liczne transakcje kazda opiewajaca na sume 0,06 zl. Zaczalem kontaktowac sie z BOA i na moje uwagi bylem informowany ze przekroczylem moj limt 5 MB i za kade 50 kb place 0,06. dalej nie rozumialem bo na moim koncie w erze pokazywalo mi ze mam wykorzystane tylko niecale 2MB. Wzialem kalkulator w reke i zaczalem sumowac wszystkie wykorzystane kb. Okazalo sie ze wykorzystalem mniej niz 2MB. Wiec dalej nie rozumialem czemu era zaczyna podliczac kazde drobne kb. wymienilem kolejne kilka emailow z BOA i okzalao sie ze Era znalazla sposob nabijania klientow w butelke. Moze to i moja ignorancja ze nie potrafie czytac ze zrozumieniem, ale umowy latwe do czytania nie sa. Czytalem ze era zaokragla transmisje do 50 kb ale sadzilem ze chodzi to o dzienna sume wszystkich transakcji, a nie kazda z osobna.

dla ery nie jest istotna sesja TCP/IP, tylko jedno przywolanie strony interentowej o transakcji 4kb daje wykorzystanie uslugi dwa razy po 50 kb. Okazuje sie ze jak ja przywoluje strone google, to transmisja 2kb z mojego telefonu jest zaokraglana do 50kb z kosztem 0,06 teraz w mojej przegladarce pojawia sie google co ma odzwierciedlenie w transmisji do mojego telefonu 4kb, wiec jest zaokraglone do 50kb i nastepne 0,06. teraz sobie cos wpisze w google i kolejna transmisja z mojego telefonu 2kb - dla ery 50kb z kosztem dla mnie 0,06, itd itd. latwo skalkulowac ze przy transmisjach nie przekraczajacych 20kb czy nawet zdecydowanie ponizej i tak jestem tylko w stanie kliknac w mojej przegladarce nie wiecej niz 102 razy by wykorzystac limit 5MB, polowe z tego bedzie mnie kosztowalo przywolywanie stron - transmisja z mojego telefonu i wyswietlenie czego szukam w przegladarce transmisja do mojego telefonu.

Teraz zaczynam rozumiec jak moglem wyslac 40 MB z mojego telefonu w miesiacu lipcu. 40MB po odpowiednim zaokraglaniu 4kb do 50kb za kazdym razem jest w przyblizeniu odpowiednikiem 812 transakcji - klikania na co kolwiek w przegladarce. nastepne 40 MB jest rezultatem wyswietlenia 812 razy po zaokragleniu do 50kb za kazdym razem. Genialne oszustwo i sprytny sposob na oszukiwanie naiwnego klienta!

Szukam teraz innych ofiar ktore czuja sie oszukane by byc grupa i przedstawic skarge do urzedu ochrony konsumenta i zbadanie takiej praktyki od strony legalnej czy takie oszustwo ma swoje merytoryczne uzasadnienie.
^

AdSense

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Operator: Orange
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2009-09-16, 06:41   

zxj24 na ilu forach już o tym pisałeś :]

heniog 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 6300
Operator: Era
Wysłany: 2009-09-16, 10:13   

Najgorsze w takich tematach jest to, że ludzie pozostawiają swoje żale do sieci,a później nie informują jak sprawa się zakończyła, nie odpowiadają na pytania, a temat będzie wisieć bardzo długo. Złóż reklamacje, zaprezentuj wyliczenia, być może to będzie pomocne.
^

Odpowiedz do tematu