PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Internet w telefonie.

Internet w telefonie.

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Internet » Internet w telefonie.
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 01:04
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

edek
Nowicjusz

Telefon: 504703655
Operator: Orange
Wysłany: 2007-11-21, 00:35   Internet w telefonie.

W jakiej sieci i jaka usługę najbardziej opłaca sie kupić. Od razu mówię ze chodzi mi o korzystanie z internetu w telefonie . Na stronkach operatorów sieci niby wszystko pisze i wygląda pięknie ale jak poszedłem do salonów się wypytać dokładnie i ewentualnie kupić usługę to zgłupiałem i już nie wiem nic :|
W orange- kolo mi powiedział ze nie ma czegoś takiego bo to się dopiero rozwija ze on sam czasem korzysta ale to lipa i jak chce to przez wifi mogę sobie podłączyć i będzie mi działać ....
W erze- ze mogę sobie wykupić pakiety 50mb za 30zl a blueconnect nie będzie mi działał w telefonie.
W plusie- w telefonie na kartę jakieś pakiety... a telefonie na abonament... za 60 zl mam neta 0.5mb danych na miesiąc po czym spada transfer ale bez limitów danych myślę że każdy wie o co chodzi (za ilość pobranych i wysłanych danych nie płace ale jak przekroczę to obcinają transfer)tak na marginesie co za bezsens nie ma limitów ale są :)
Proszę o poradę najlepiej kogoś kto korzysta z takich usług. Ten net ma mi służyć tylko do zabawy jak się nudzę w pracy itp. :) i na ile takiej zabawy śmigania po stronkach starczy takie 50mb. na stronce ery pisze-
"Ile zapłacę za korzystanie z Internetu w telefonie?
Za pakiet 5MB Omnix Max zapłacisz 5 zł miesięcznie.
UWAGA: Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Internetu w komórce możesz w ramach programu Spróbuj za Darmo przez pierwszy miesiąc korzystać z Pakietu 5 MB Omnix Max bezpłatnie
Pakiet ten wystarczy na przejrzenie kilkudziesięciu stron internetowych. Po przekroczeniu 5MB zapłacisz tylko 10 gr za każde kolejne 50KB, czyli około 10-50 groszy za jedną stroną internetową (zależnie od zawartości strony i od aplikacji telefonu).
Aktywując pakiet 50MB blueconnect w telefonie, zapłacisz tylko 30 zł miesięcznie. Wystarczy to na otwarcie ponad tysiąca witryn. Po przekroczeniu 50MB zapłacisz 6gr za każde kolejne 50KB, czyli około 6-24 grosze za jedną stroną internetową (zależnie od zawartości strony i od aplikacji telefonu)"
Wiec 5mb starcza na kilkadziesiąt stron a 50mb na ponad tysiąc. :)
Zapraszam do dyskusji.
^

AdSense

cieszak 
Starszy Użytkownik
100% Cieszaka

Telefon: HTC HD7
Wysłany: 2007-11-21, 12:22   

Ja kupiłem sobie starter simplusa i tam są pakiety 50 MB za 10 zł, trzeba to wykorzystać bodajże w ciągu miesiąca ale mi i tak idzie szybciej. Trochę przeszkadza to że żeby kupić nowy pakiet trzeba zużyć stary i chcąc nie chcąc trochę sie ściągnie danych po normalnej cenie (chyba że rozłączysz połączenie dokładnie po ściągnięciu/wysłaniu ostatniego bajta z pakietu :D )
Po za tym po zużyciu pakietu trzeba troszkę poczekać (nie wiem dokładnie - ja po prostu zostawiłem kompa i poszedłem robić obiad) aż im się zaktualizują informacje że już nie masz pakietu i wtedy możesz kupić następny.

info http://komorkomania.pl/20...et-w-simplusie/

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2007-11-21, 20:25   

Możesz zakupić Simdatę (plus) albo Orange Free na kartę. Za 100 KB danych płacisz 3 grosze. Plus pakiety w Mixplusie i Plusie, wtedy wychodzi 2 grosze za 100 KB.

edek napisał/a:
W orange- kolo mi powiedział ze nie ma czegoś takiego bo to się dopiero rozwija ze on sam czasem korzysta ale to lipa i jak chce to przez wifi mogę sobie podłączyć i będzie mi działać ....

Żartujesz prawda?

edek napisał/a:
W plusie- w telefonie na kartę jakieś pakiety... a telefonie na abonament... za 60 zl mam neta 0.5mb danych na miesiąc po czym spada transfer

Dla ścisłości Orange i Era tną w najtańszym abonamencie o 0,5 GB danych, w Plusie limit wynosi 1 GB. I w tym ostatnim tnie do prędkości GPRSu czyli nie jest źle. Ale jak piszesz, że internet tylko do zabawy w telefonie to raczej oferta nie dla Ciebie.

edek
Nowicjusz

Wysłany: 2007-11-22, 08:46   

Nie żartuje, dlatego jestem taki skołowany i nie wiem co wybrać .
^

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2007-11-22, 09:14   

Ja bym poleciła wcześniej wspomnianą Simdatę lub Orange Free. To są prepaidy do przesyłu danych. Doładowujesz tak samo jak Simplusa, Go i inne przedpłatowe, okresy ważności konta i kwoty doładowań takie same. Tylko rozmowy i smsy drogie:/.
pakietów Simplusa osobiście nie polecam. Teraz może jest inaczej ale przynajmniej jak ja korzystałam to nie dostawało się żadnego powiadomienia o końcu pakietu. Więc można było przez przypadek wykorzystać wszystkie środki na koncie.

edek
Nowicjusz

Wysłany: 2007-11-22, 20:18   

no właśnie i to jest lipa bo muszę mieć 2 telefony albo zmieniać karte
^

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Operator: Plus
Wysłany: 2007-11-22, 21:41   

edek, koniec swiata- zmieniac karty, sa jeszcze dual-sim'y
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

BoMeL
Nowicjusz

Telefon: SE k750i
Wysłany: 2008-08-30, 13:17   

Mam następujący problem... Chodzi o internetowe paczki MB. Obojętnie jaką wielkość zamówię, czy jest to 20 czy 50MB, to... dane znikają mi w bardzo szybkim tempie... :/ Dla porównania mój znajomy również mający telefon w tej samej sieci, gdy kupi sobie pakiet danych 50MB starcza mu na wiele, wiele, WIELE dłużej, a i internetu w telefonie czy GG używa wiele częściej niż ja... W moim wypadku kilka krótkich połączeń z internet zabiera mi po KILKA MB!

Może jakieś ustawienia w telefonie muszę zmienić? Może jeszcze coś innego? Szukałem już różnych rozwiązań i tempo znikania danych z moich pakietów jest nadal zastanawiająco szybkie... :/ Jak temu zaradzić...?

Posiadam SE k750i.

Pozdrawiam.
^

wasiesto 
PasjaTeam
Fresh

Telefon: RM-505
Operator: Play
Wysłany: 2008-08-31, 00:27   

BoMeL, łączysz się przy pomocy GPRS czy CSD??
^

BoMeL
Nowicjusz

Wysłany: 2008-08-31, 12:21   

No wydaje mi się, że GPRS. W nazwie mam w sumie samo "Internet", bez końcówki "GPRS", ale "CSD" też nie ma... Ba! Nawet ustawień do konfigiracji połączenia "Internet CSD" nie pobierałem. Więc chyba nie tu tkwi problem... A dane z paczki MB znikają mi szybko i w ten sposób staje się to zwyczajnie nieopłacalne... :/

A tak jak mówiłem, np. mojego koledze zabiera wiele wiele mniej.
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Wysłany: 2008-08-31, 13:00   

Kumpel też tak miał. W plusie zakupił pakiet 50MB i nastepnego dnia mu się skończył. Poszedł do salonu plusa i coś pozmieniali w ustawieniach. łączył się za pomocą WAP chyba, a tak nie powinno być :/ Może też się przejdź - powinni coś poradzić.
^

BoMeL
Nowicjusz

Wysłany: 2008-08-31, 14:03   

Ja się za pomocą WAPu napewno nie łącze, bo w takim wypadku zabierało by mi chyba pieniądze z konta? :roll:

Nie mam pojęcia co jest grane... Niby zabiera normalnie z pakietu, ale to jest zbyt duża ilosc danych w stosunku do tego ile używam internetu i gg w tel... :/
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2008-08-31, 19:35   

BoMeL napisał/a:
Ja się za pomocą WAPu napewno nie łącze, bo w takim wypadku zabierało by mi chyba pieniądze z konta?

Dokładnie tak jak napisałeś, zabierałoby kasę z konta a nie z pakietu.
BoMeL napisał/a:
Nie mam pojęcia co jest grane... Niby zabiera normalnie z pakietu, ale to jest zbyt duża ilosc danych w stosunku do tego ile używam internetu i gg w tel...

Podepnij telefon do kompa i wejdź przez niego na neta. Sprawdź jakimś programem ile danych zostało wysłanych + pobranych i porównaj z tym co zabrało z pakietu.

BoMeL
Nowicjusz

Wysłany: 2008-08-31, 20:52   

Więcej danych zabiera mi, gdy wchodzę normalnie przez telefon... Coś w ustawieniach mam chyba nie tak, jakaś opcja musi być inaczej zrobiona, aby te liczby się znormalizowały... :/
^

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2008-08-31, 21:57   

BoMeL napisał/a:
Więcej danych zabiera mi, gdy wchodzę normalnie przez telefon... Coś w ustawieniach mam chyba nie tak, jakaś opcja musi być inaczej zrobiona, aby te liczby się znormalizowały... :/

Próbowałeś jakiejś innej przeglądarki w telefonie, np Operę Mini?

Odpowiedz do tematu