PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Jaki modem kupić

Jaki modem kupić

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Internet » Jaki modem kupić
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

maltan 
Nowicjusz

Telefon: nokia
Operator: Era
Wysłany: 2009-12-31, 10:32   Jaki modem kupić

Chcę kupić modem i zastanawiam się, czy w działający już w technologii HSPA+, czy sobie to odpuścić. Jeśli chodzi o modem HSPA+ to znalazłem Sierra Wireless EirCard 503.
^

AdSense

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Operator: Plus
Wysłany: 2009-12-31, 12:09   Re: Jaki modem kupić

maltan napisał/a:
Chcę kupić modem i zastanawiam się, czy w działający już w technologii HSPA+, czy sobie to odpuścić. Jeśli chodzi o modem HSPA+ to znalazłem Sierra Wireless EirCard 503.

Zależy gdzie mieszkasz (czy w ogóle zasięg HSPA+ masz). Ja testowałem w Plusie HSPA+, 24 i 25 grudnia. Zasięg miałem marny bo aż 0 kresek. Internet chodził z prędkością 13Mb/s a upload 0,7Mb/s.

Sierra robi dość dobre modemy :-) Sam mam AirCard 881, ale obecnie nie używam.

maltan 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-12-31, 13:09   

W domu mam szybkie stałe łącze, ale też mam BTSa Plusa w linii prostej 80m i działa na nim net w HSPA+. Testowałem na kolegi modemie z HSPA+ i jestem zadziwiony, że tak ładnie chodzi.
Ale konkretnie mi jest potrzebny net mobilny tylko na wyjazdy, a nie do codziennego użytku w domu i stąd moje pytanie czy wchodzić w HSPA+. Barierą jest tu cena, ale ten model co podałem jest super bo wkładam do laptopa i zapominam, nie jest na USB, wiec nic nie połamię. Tylko ta cena 700-800 zeta.
Jeszcze myślę o Sierra 888, (Prędkość download 7,2 Mb/s w sieciach HSDPA) Oba maja wyjścia na antenę zewnętrzną
Podobno jest redy-HSPA+ i po wgraniu (jak się ukaże) softu ma działać w HSPA+ w co ja nie bardzo nie wierzę.
Mam taka antenę do mobilnych modemów, zysk 3,5-4db. Co ciekawe ma tylko 9 cm wysokości z podstawką i na magnes.

antenaa.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 43,5 KB

^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2009-12-31, 13:57   

Taka antena dużo raczej nie da. Jeśli Internet ma być na wyjazdy to raczej HSPA+ będzie zbędne, chyba że to mają być wyjazdy w obrębie miast gdzie jest HSPA+. Poza tym HSPA+ działa tylko od abonamentów iPlus 75 wzwyż (na razie to nie jest respektowane i działa w każdym abo).

maltan 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-12-31, 14:16   

mariusz9a napisał/a:
Poza tym HSPA+ działa tylko od abonamentów iPlus 75 wzwyż (na razie to nie jest respektowane i działa w każdym abo).

Nie wiem co się stało z postem co napisałem przed chwilą???
Dobrze,że napisałeś, że HSPA+ ma być w wyższych abonamentach, mi taki drogi abonament mobilny nie jest potrzebny, DZIĘKI za przydatna wiadomość.
Kupię Sierrę888
^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2009-12-31, 19:36   

maltan napisał/a:
Dobrze,że napisałeś, że HSPA+ ma być w wyższych abonamentach, mi taki drogi abonament mobilny nie jest potrzebny

Pewnie i tak byś wyłapał czytając regulamin w salonie, a jest on dość krótki wiec warto czytać. I ogólnie zachęcam do czytania regulaminów, dzięki temu można uniknąć większości problemów :-D
maltan napisał/a:
Kupię Sierrę888

Moim zdaniem dobry wybór :-)

Odpowiedz do tematu