PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Netia - koniec umowy

Netia - koniec umowy

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Internet » Netia - koniec umowy
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2010-07-27, 09:35   Netia - koniec umowy

witam!

Mam internet w Netii (opcja 1Mbit/s) umowa konczy mi sie za miesiac. dzwonili do mnie czy przedluzam stwierdzilem ze sie jeszcze zastanowie. co mnie zdziwilo nowa umowa byla by na czas okreslony (12 lub 24 mies) ze stara cena.

teraz pytanie czy musze skladac jakas rezygnacje z internetu kiedy konczy mi sie umowa?

czy beda dalej swiadczyc mi usluge i zarzadaja innej (wyzszej) kwoty

czy poprostu z dniem konca umowy odlacza internet i sie skonczy?

ps. miesiac przeboleje bez internetu, ponoc po wakacjach maja byc spore obnizki siegajace 20% przy najnizszych predkosciach w TP

AdSense

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2010-07-27, 18:06   

Ja podpisałem umowę na 2mb za tę samą cenę, którą miałem. Możesz negocjować czas trwania umowy, mi proponowali na dwa lata ale uzgodniłem na 12miesięcy po takich samych warunkach. Jeśli nie złożysz pisemnej rezygnacji, to umowa jest automatycznie przedłużana na czas nieokreślony ze starymi warunkami.
Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2010-07-27, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Wysłany: 2010-07-28, 21:51   

juz nic z tego nie rozumiem :neutral:
skoro po koncu umowy zostaje ona automatycznie przedluzona na czas nieokreslony z ta sama cena to jaki jest cel podpisywania umowy czasowej?

(obecnie za 1Mbit/s place 49zl/mc (nie liczac telefonu)
Ostatnio zmieniony przez logos2000 2010-07-28, 21:55, w całości zmieniany 2 razy  
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Wysłany: 2010-07-28, 21:56   

No to ja płaciłem (i płacę) 59zł za 1Mbit, obecnie za 2Mbit'y. Proponowali mi te 2Mbity za tę samą stawkę ale z umową na 2lata. Trochę pomarudziłem, że nie jestem zadowolony itp i że mogę podpisać umowę jedynie na 12miesięcy. Zgodzili się. Widocznie zależy to od konsultanta. I nie daj się przekręcić. Najwyżej podziękuj, rozłącz się i zadzwoń ponownie, żeby rozmawiać z kimś innym.

Z tym automatycznym przedłużeniem na czas nieokreślony po tych samych warunkach, to trochę mnie poniosło - nie jestem pewien, czy będziesz płacił tyle samo. Może być tak, że jeśli podpisałeś umowę w jakiejś promocji, to promocja się skończy i będziesz płacił dużo więcej. Doczytaj w umowie, jest to na pewno zawarte.
Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2010-07-28, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Wysłany: 2010-07-28, 22:27   

gdy powiedzialem ze chcem 2Mbit/s za ta same cene to stwierdzil ze mam internet BSA i ze nie da rady, ze moze mi zaoferowac 6Mbit za 69 zl (i jeszcze jak stwierdzilem ze mam ADSL to on ze nie ze BSA...), oj taka obsluge to o kant stolu obic.

wiec jak to w koncu jest z tymi umowami? bo skoro umowa jest na okreslony czas to wydaje mi sie ze nie moga nagle zarzyczyc sobie wyzszej kwoty tymbardziej bez podpisu

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Wysłany: 2010-07-28, 22:38   

Z tym BSA jest bez sensu, skoro chcą ci podłączyć 6Mbitów, to i 2 mogą, chyba, że będą Ci ciągnąć nowe światłowody na własny koszt ;)

Cytat:
§ 4
Zawarcie Umowy
[..]
2. Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niż 30 dni, ulega po upływie okresu, na jaki została zawarta, automatycznemu przedłużeniu na czas nieokreślony, chyba że Abonent na co najmniej 10 dni przed datą upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłużenia Umowy.

Nie wiem jak jest dokładnie z tymi cenami po przedłużeniu umowy, ale faktycznie nie powinno się nic zmieniać...
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Wysłany: 2010-07-28, 22:42   

poki co znalazlem na forum dosc przerazajacy dla mnie opis postepowania ww firmy
Cytat:

Uważajcie na firmę NETIA bo to NACIĄGACZE. Pod koniec umowy zadzwonił do mnie naciągacz z Netii z propozycją przedłużenia umowy, nie zgodziłem sią na przedłużenie ponieważ otrzymałem inną ciekawszą ofertą z firmy konkurencyjnej. Poproszono mnie żebym się wstrzymał z wypowiedzeniem umowy ponieważ jeszcze do mnie zadzwonią z ciekawszą propozycją, Ja głupi uwierzyłem i czekałem na telefon z Netii do czasu aż przysłali mi rachunek na którym zamiast 59zł była kwota 134zł. Jak wam nie zaproponują nic ciekawego za 1 razem to nie czekajcie z wypowiedzeniem bo was zrobią w konia jak Mnie. Netia stosuje praktyki odwlekania okresu wypowiedzenia, aż będzie krótszy niż 30-dni przed końcem umowy. Jak się nie zmieścicie w tym terminie, wasza umowa zostanie przedłużona automatycznie i bez terminowo z miesięczną opłatą popromocyjną na kwotę 134zł zamiast 59zł. ( Jeśli nie chcecie zostac przez Netię oszukani, wypowiedzcie umowę na conajmniej 1-miesiąc przed jej końcem, wypowiedzenie to musicie do nich wysłac na PIŚMIE ( nie uznają wypowiedzenia umowy w innych oddziałach niż GŁÓWNA SIEDZIBA W WARSZAWIE ) dodatkowo w Netii jest coś takiego jak SKUTECZNE DOSTARCZENIE WYPOWIEDZENIW ( kolega musiał 3x do nich wysyłac takie pismo, ponieważ zawsze twierdzili że nie otrzymali i mogło zaginąc po drodze ) Ja wysłałem do nich takie pismo LISTEM POLECONYM Z POTWIERDZENIEM ODBIORU ( odbierając taki list musieli przystawic pieczątkę z datą otrzymania wypowiedzenia ). ELIMINUJMY ZŁODZIEJSKIE FIRMY !!!

zabieram sie za czytanie umowy bo za kilka dni bedzie mniej niz miesiac do konca (co dziwne piszesz ze 10dni wystarczy)

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Wysłany: 2010-07-28, 22:48   

Też czytałem na różnych forach, że cena wynosiła około 130zł, więc napisałem, że cena może się zmienić. Powinno być to zawarte w umowie. Z tymi 30dniami, to też dziwne, bo różnie piszą w kilku miejscach. Przytoczyłem cytat z ich strony internetowej, więc powinno się zgadzać. Doczytaj w swojej własnej umowie. A i jeszcze jedno, za termin złożenia wypowiedzenia uznają dzień, w którym dostaną twój list, a nie dzień w którym został wysłany, uważaj, żeby gdzieś nie zaginął...
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Wysłany: 2010-07-28, 22:56   

juz wiem jak to zagrali. cena internetu jest ze znizka wiec po okresie umowy wala swobodnie te 130zl calkowicie legalnie (takie omijanie prawa). dobrze ze sie tym zainteresowalem.

ma ktos wzor rezygnacji z internetu w Netii oraz adres pod jaki to trzeba wyslac?
a wysle listem z potwierdzeniem odbioru, te 5 zl nie zbawi bo czuje ze beda chcieli pociac.

co najlepsze nigdzie w umowie nie mam daty jej zawarcia!!
konsulatant stwierdzil ze konczy sie 31 sierpnia ale jak mu wierzyc?
(kurier przywiozl umowe 17.07.2007)
Ostatnio zmieniony przez logos2000 2010-07-28, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Wysłany: 2010-07-28, 23:03   

Więc tak, w cenniku jest napisane, że miesięczna, podstawowa cena to 134,20zł brutto. Podpisując umowę terminową na np dwa lata dostajemy upust ileś tam złotych, powiedzmy do tych 49zł. (nie wiem jak się to fachowo nazywa).

Potwierdzenie zwiększenia opłat i wyjaśnienie: http://www.sciagnij.pl/pr...41,4929079.html

Ze strony netii:
Cytat:
#
Rezygnacja
#
W przypadku rezygnacji z naszych usług, prosimy o kontakt z infonetią: 0 801 802 803.

Spróbuj tak: http://grono.net/netia/to...jak-to-napisac/
Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2010-07-28, 23:10, w całości zmieniany 2 razy  
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Wysłany: 2010-09-07, 10:18   

rezygnacja poszla, chodz czekalem az tydzien na list zwrotny (potwierdzenie odbioru).

Netia po otrzymaniu rozwiazania nie kontaktowala sie w zadnen sposob ze mna.

a jesli chodzi o predkosci to juz wiem o co chodzi.
jako ze Netia dzierdzawi lacze od TP to nie moze zaoferowac innej predkosci niz ma TP obecnie w ofercie.

tak wiec nie mam mozliwosci 4Mbit (gdybym je wzial otrzymalbym 1Mbit za ta sama cene)
nie mam mozliwosci 8Mbit/s za jego cene otrzymuje 6Mbit/s

ot i tyle z tym BSA

Odpowiedz do tematu