PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > skandalicznie mały limit transferu danych w iPlus !

skandalicznie mały limit transferu danych w iPlus !

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Telekomunikacja:... » Internet » skandalicznie mały limit transferu danych w iPlus !
Przesunięty przez: wasiesto
2009-10-17, 01:22
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

docuro
Nowicjusz

Telefon: LG
Operator: Plus
Wysłany: 2008-08-27, 07:45   skandalicznie mały limit transferu danych w iPlus !

Ciekawi mnie czy inni operatorzy komórkowi tak jak PLUS GSM nie chcą zwiększać limitu miesięcznego transferu danych ?!! PLAY daje limit 5GB za 45 PLN na 12 miesiecy, a ja mam w iPlusie umowę 1GB na 24 m-ce, z czego 3 m-ce modem byl w naprawie, a i tak musialem placic abonament 60 PLN miesięcznie!!! Na moje pytania do biura obsługi iPlusa, stwierdzaja tylko ze nie maja informacji kiedy i czy w ogole beda zwiekszac limity!!! pozostaje tylko przemeczyc sie jeszcze 12m-cy i nigdy wiecej iPlus
^

AdSense

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Wysłany: 2008-08-27, 09:28   

docuro, tyle że Play oferuje usługę mobilnego Internetu tylko w kilkunastu największych miastach, więc aby zdobyć klienta w takim "mobilnym" Internecie trzeba zrobić bardzo dobrą ofertę, bo kto by chciał taki Internet który z mobilnością to ma niewiele wspólnego? Szczerze to już bym wolał neta na kablu, bo po co mi mobilny Internet którego nie ma np. na mojej działce czy gdziekolwiek indziej poza miastem.

PS. Nikt nie każe Ci wybierać oferty iPlus, masz aż 4 operatorów na rynku, w tym inni mają większe limity danych a dostępność do Internetu jest niemalże w całej Polsce a nie w kilkunastu miastach jak w Play.

docuro
Nowicjusz

Telefon: LG
Wysłany: 2008-08-27, 13:22   

Zgadzam się, ale tylko częściowo - jeżeli ktoś mieszka poza miastem to nie ma dostępu do HSDPA, tylko do prędkości GPRS mniejszej niż stary modem. Przy tym transferze myślę że trzeba ponad miesiąca ciągłego ściągania, żeby limit 1GB wyczerpać.
Chodzi o sytuację mobilnego użytkownika internetu w mieście - w tym przypadku prędkosć 3.6 Mb/s jest jak najbardziej wymagana i oczekiwana
Normalne użytkowanie internetu przez miesiąc to ok 4GB - prosze zwrócić uwagę ile np. strona onetu ma reklam we flashu, apletów java itp.
Oferta iPlusa jest żenująca w porównaniu do PLAY pod tym właśnie względem, że w PLUS GSM po tygodniu kończy się limit i prędkosć HSDPA - nie ma znaczenia czy jesteś na wsi - w mieście masz tak samo.
pozdrawiam
^

sundance_kid 
VIP

Telefon: E50,E51.5310XM
Operator: Orange
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2008-08-27, 13:51   

docuro napisał/a:
pozostaje tylko przemeczyc sie jeszcze 12m-cy i nigdy wiecej iPlus

Znajdź chętnego na cesję.

docuro napisał/a:
Przy tym transferze myślę że trzeba ponad miesiąca ciągłego ściągania, żeby limit 1GB wyczerpać.

Mylisz się :] Tylko, że np dla GPRSowców nie będzie miało żadnego znaczenia czy ejst limit czy go nie ma.

Cytat:
Normalne użytkowanie internetu przez miesiąc to ok 4GB - prosze zwrócić uwagę ile np. strona onetu ma reklam we flashu, apletów java itp.

No to wyższy abonamencik i po kłopocie :)

A co powiesz na Erę i na Orange które niedawno oferowały 0,5 BG limitu?

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Wysłany: 2008-08-27, 14:56   

docuro napisał/a:
Chodzi o sytuację mobilnego użytkownika internetu w mieście - w tym przypadku prędkosć 3.6 Mb/s jest jak najbardziej wymagana i oczekiwana
To trzymaj sie plusa...

Cytat:

Oto zupełnie nowa oferta mobilnego Internetu opartego wyłącznie na sieci i zasięgu Play:
Jesli nie wiesz, play poza dużymi miastami ma wykupiony ruch w sieci od Plusa... Nie stawiają puki co własnych nadajników <nawet w miastach jest bieda, najpierw tam zbudują infrastrukturę, potem na wioski>.

Ps. Kto Ci takich bzdur nagadał?

ogólnie to polecam zajrzeć na http://web.playmobile.pl/...erta/index.html , a dopiero potem krzyczeć

A to Mapka zasięgu "mobilnego" internetu...
http://internet.playmobile.pl/maps/
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
Ostatnio zmieniony przez EMEK 2008-08-27, 15:18, w całości zmieniany 3 razy  
^

sundance_kid 
VIP

Wysłany: 2008-08-27, 15:03   

EMEK napisał/a:
Jesli nie wiesz, play poza duzymi miastami ma wykupiony ruch w sieci od Plusa... Nie stawiaja puki co wlasnych nadajnikow

Taka ale jest tak w przypadku tylko usług głosowych. Playowski internet nie działa w roamingu.

[ Dodano: 2008-08-27, 16:05 ]
Najlepsze jest zawsze to podawanie prędkości do określonej. Jak do 1 Mbps to i 1 kb na sekundę może być.

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Wysłany: 2008-08-27, 15:06   

docuro napisał/a:
a ja mam w iPlusie umowę 1GB na 24 m-ce
Majster, ale podpisywales ją rok temu i zgodziles sie na takie a nie inne swiadczenie uslug przez okres 2 lat, wiec o co chodzi?

[ Dodano: 2008-08-27, 16:10 ]
sundance_kid napisał/a:
Playowski internet nie działa w roamingu
Jak masz w telefonie <pre paid czy mix, abo> to działa, tylko ta oferta tak ma
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

sundance_kid 
VIP

Wysłany: 2008-08-27, 15:13   

EMEK napisał/a:
Jak masz w telefonie <pre paid czy mix, abo> to działa, tylko ta oferta tak ma

Wydawało mi się, że rozmawiamy o stałce Playu.

[ Dodano: 2008-08-27, 16:14 ]
EMEK napisał/a:
Majster, ale podpisywales ją rok temu i zgodziles sie na takie a nie inne swiadczenie uslug przez okres 2 lat, wiec o co chodzi?

Niestety oferty na rok z świeca szukać. Ale moze niedługo znowu jakas wielka wyprzedarz będzie.

Odpowiedz do tematu