PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Edycja pliku *.nbu - otworzyć w czym ? czy da się ?

Edycja pliku *.nbu - otworzyć w czym ? czy da się ?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » Inne produkty firmy Nokia » Edycja pliku *.nbu - otworzyć w czym ? czy da się ?
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2008-02-15, 14:36   Edycja pliku *.nbu - otworzyć w czym ? czy da się ?

Jak w temacie, zrobiłem kopię zapasową ksiażki telefonicznej, wiadomości, kalendarza i notatek w programie nokiowskim do tego przeznaczonym (Content Copier). Teraz jest nie mały problem. Program wszystko ładnie przywraca, prócz ksążki telefonicznej - tej w ogóle nie porafi przywrócić, nawet jednego wpisu.
Pytanie, jak mogę otworzyć to zakichane archiwum w celu skopiowania wybranych numerów ?
czy tylko pozostaje mi hex ? nie ma innego, szybszego sposobu ?

AdSense

mavcin 
Nowicjusz

Telefon: 6233
Operator: Era
Wysłany: 2008-02-18, 19:12   

Chodzi o symbiana?... miałem identyczny problem na 6630. Kontakty są zapisane w tym telefonie w jednym pliku (nazwy nie pamiętam), Content Copier nie chciał przywrócić kontaktów jeśli ten plik już istniał. Usunąłem i pomogło ... książka przywróciła się bez problemów.
^

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Wysłany: 2008-02-18, 23:44   

mavcin, gdybyś tak mógł sobie przypomnieć co za plik :) wiedziałbym na przyszłość co usunąć ;)
jak na razie sobie poradziłem, niestety edytowałem plik w hex i skopiowałem numery - nie znam innego sposobu - bynajmniej teraz ;]
zobaczymy jeszcze co z tym plikiem ;D

mavcin 
Nowicjusz

Telefon: 6233
Operator: Era
Wysłany: 2008-02-23, 17:38   

Ten plik to Contacts.cdb chyba w C:\System\Data tak google mówią, nie mam możliwości sprawdzić ale najważniejsze przypadkiem wpadłem na edytor plików .nbu niestety płatny.
Cytat:
Noki (shareware) is a utility to explore and extract Phone book, SMS, Calendar, Memo, Bookmark and other user files from the backup file of Nokia phone (using Nokia PC Suite).
^

goly
Nowicjusz

Telefon: Nokia
Operator: Orange
Wysłany: 2008-11-03, 01:52   

Czy ktoś z Was zna sposób na edycje pliku .nbu? Próbowałem w Noki ale niestety wywala jakiś błąd. Najbardziej zależy mi na kontaktach - przy imporcie pliku w Content Copierze wyświetla błąd o niewłaściwym formacie pliku więc muszę go jakoś inaczej edytować.
Dzięki.
^

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Wysłany: 2008-11-03, 14:59   

goly, chodzi Ci o odczytanie numerów ?
jeśli noki sobie nie radzi, alternatywy na pewno nie znajdziesz... pozostaje otworzenie pliku w jakimś hex edytorze i spisywanie kontaktów. Trochę mozolna praca, ale skoro komuś bardzo zalezy...

goly
Nowicjusz

Telefon: Nokia
Operator: Orange
Wysłany: 2008-11-04, 12:27   

Tak, chodzi o odczytanie kontaktów. Zrobiłem backup, zaktualizowałem oprogramowanie w telefonie i utworzonej kopii nie mogę już przywrócić. Zależy mi najbardziej na kontaktach. Edytowałem plik w WinHex ale za bardzo nie wiem co z tego można wyczytać - nie widzę żadnych logicznych ciągów znaków -może coś trzeba poustawiać w tym edytorze?
^

Odpowiedz do tematu