PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > D900 - piekielnie słaba bateria

D900 - piekielnie słaba bateria

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Samsung » D900 - piekielnie słaba bateria
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

MaximusResetus 
Wie co mówi
Shoot 'Em Up !

Telefon: 55,33,e398
Operator: Era
Wysłany: 2008-09-12, 08:58   D900 - piekielnie słaba bateria

Szwagier kupił sobie D900 w Erze, okazuje sie ze tel trzyma mu niecałą dobę, jak się nim nie bawi. Oddał go na gwarancję po tygodniu, po sprawdzeniu odesłali mu ten sam tel z tą samą baterią stwierdzając że bateria jest w porządku.

Czy faktycznie w tym modelu tak żre baterię? Wg mnie coś jest nie tak...

AdSense

korpi 
Wie co mówi

Telefon: Nokia N73
Operator: Plus
Wysłany: 2008-09-12, 17:07   

A czy kolega wie że na początku gdy mamy nowy telefon (i oczywiście baterię) to robimy "format" baterii 3 razy? Najlepiej rozładować w dzień, a potem cała noc ładować.

Ale tak czy siak baterie w samsung'ach trzymają (tych starszych np. właśnie D900 czy E250).
Ale żeby doby nie wytrzymała to niemożliwe (no zależy tez od użytkowania)
^

lukaczmarek 
VIP
Pasjonat ;)

Telefon: HTC Touch PRO
Operator: Play
Wysłany: 2008-09-12, 17:49   

korpi, myślę że MaximusResetus, to wie.
Po drugie baterie formujemy a nie formatujemy.

A tak wracając do tematu to w E250 bateria trzymała mi 2-3 dni więc dzień to chyba trochę za krótko
^

korpi 
Wie co mówi

Telefon: Nokia N73
Operator: Plus
Wysłany: 2008-09-12, 19:50   

lukaczmarek napisał/a:

A tak wracając do tematu to w E250 bateria trzymała mi 2-3 dni więc dzień to chyba trochę za krótko

Mi trzymała 1,5 dnia przy normalnym użytkowaniu. A przy większym pisaniu to nawet od rana do wieczora nie "rybci". Ale to jest wada co wiem niektórych tylko modeli E250. Duzo osób ma i średnio co druga ma co tak krótko trzyma a inne właśnie 2-3 dni. To się ciesz ze tak masz!
^

MaximusResetus 
Wie co mówi
Shoot 'Em Up !

Telefon: 55,33,e398
Operator: Era
Wysłany: 2008-09-13, 10:10   

Wiem o formowaniu, szwagier tak robił, ale to chyba i tak nie ma sensu w bateriach litowo polimerowych (nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale gdzieś czytałem), sam mam k800i ponad pół roku i nie robiłem żadnego formowania na początku, bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma mi ok 10 dni... czytałem też ze lit-polimer nie wolno rozładowywać do samego końca i że dobrze jest ją czasem doładowywać choćby w połowie. sam tak czasem robię i na baterię narzekać nie mogę. Formowanie baterii miało sens w starszych typach.

Ale to i tak pewnie nie w tym rzecz tylko w telefonie z tego co mówicie. "Te typy tak mają" widocznie... Z tym że trzymał niecałą dobę to może przesadziłem (albo szwagier mówiąc mi o tym) ale tak czy siak bateria trzyma krótko. Stanowczo za krótko jak na taki telefon...

Odpowiedz do tematu