PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Odnaleziony "skradziony" telefon. Jak odblokować?

Odnaleziony "skradziony" telefon. Jak odblokować?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Samsung » Odnaleziony "skradziony" telefon. Jak odblokować?
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

nefrytete 
Nowicjusz

Telefon: Samsung Monte
Operator: Era
  Wysłany: 2011-05-04, 13:18   Odnaleziony "skradziony" telefon. Jak odblokować?

Witam,
mam pewien problem. Posiadałam telefon Samsung Avila z GPS po czym go skradziono (lub po prostu zgubiłam). Zablokowałam kartę sim u operatora i zgłosiłam to na policję jak poradzili mi w Sklepie firmowym ERA aby skorzystać z ubezpieczenia telefonu (wspomnę iż telefon był na abonament i podlegał opcji "Bezpieczny telefon"). Po załatwieniu formalności dostałam duplikat karty oraz nowy telefon po promocyjnej cenie.
Nieoczekiwanie po dwóch tygodniach zadzwonili do mojego chłopaka (ponieważ był pierwszy na liście kontaktów) z pewnego sklepu (do którego nigdy nie uczęszczam), że znaleziono pod wieszakami telefon i czy zna właściciela. Pojechałam odebrać ten telefon (który był nieco poniszczony), podziękowałam.
Dlaczego to wszystko piszę? Ponieważ telefon, który odebrałam z tego sklepu jest najpewniej zablokowany- wyświetla się komunikat: ograniczone możliwości lub opcje na różnych kartach SIM.
Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość odblokowania takiego telefonu i gdzie należy to zrobić, na policji czy w salonie ERY?
^

AdSense

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2011-05-04, 19:43   

Idź do Ery i się dopytaj, ale na pewno będzie trzeba to załatwić na policji. Musisz na pewno posiadać wszystkie dokumenty do telefonu inaczej nic nie zdziałasz...
^

nefrytete 
Nowicjusz

Wysłany: 2011-05-06, 10:21   

Dokumenty posiadam wszystkie tylko właśnie nie wiem od czego zacząć Era, czy policja?
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2011-05-06, 10:43   

Idź tam gdzie masz bliżej ;) Ale szczerze to i tak na pewno nic nie załatwisz bez udziału policji, więc myślę, że to najlepsza opcja.
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2011-05-14, 07:42   

smierdzi mi tutaj checia przekrętu.
zadzwonili z niego jak telefon był zablokowany... przełozyli karte? (nie znam nikogo kto by nie miał pinu na karcie sim).

Czy zgłaszanie policji kradzieży kiedy sie coś poprostu zgubiło nie jest karalne?

nefrytete 
Nowicjusz

Wysłany: 2011-05-14, 13:49   

Nieoczekiwanie po dwóch tygodniach zadzwonili do mojego chłopaka (ponieważ był pierwszy na liście kontaktów) z pewnego sklepu (do którego nigdy nie uczęszczam), że znaleziono pod wieszakami telefon i czy zna właściciela.

Tak jak wyżej napisałam nie zadzwoniono z mojego telefonu tylko służbowego ze sklepu. A jednak są przypadki bez pinu.

Tak poza tym dowiadywałam się w tej sprawie, tak jak poradzono wyżej, udałam się najpierw do Ery i ku mojemu zdziwieniu to wystarczyło. Kazali mi napisać podanie z prośbą o odblokowanie IMEI telefonu i potwierdzenie fakturą, że telefon należy do mnie i po sprawie.

logos2000 może Ci to śmierdzieć czym chcesz, lecz takie przypadki się zdarzają nawet ludziom uczciwym i bez chęci oszustwa...
^

seba123 
Expert
=)

Telefon: SE W810
Operator: Orange
Wysłany: 2011-05-18, 23:46   

logos2000 napisał/a:
(nie znam nikogo kto by nie miał pinu na karcie sim).
Trzy telefony: play, plus i orange i nie mam nigdzie pinu. Zdziwiony ?

fndsfj 
Nowicjusz

Telefon: SG S4
Operator: Play
Wysłany: 2013-09-23, 07:46   

Przede wszystkim sprawę trzeba odkręcić na policji, potem u operatora. Ale jest to do zrobienia
^

Lidia87 
Nowicjusz

Telefon: samsung i30
Operator: Orange
Wysłany: 2015-04-28, 15:05   

Chyba zagubionego telefonu się nie zgłasza jednak:-)[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Lidia87 2015-04-28, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
^

Odpowiedz do tematu