PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Omnia - problem z transmisją danych

Omnia - problem z transmisją danych

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Samsung » Omnia - problem z transmisją danych
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

mariusz9a 
VIP

Telefon: Omnia
Operator: Plus
Wysłany: 2009-02-10, 16:42   Omnia - problem z transmisją danych

Witam

Od pewnego czasu mam problem z Omnią podczas łączenia się z netem. Wygląda to następująco: jeśli podczas aktywnej sesji danych zasięg sieci zmieni się z HSDPA do EDGE, telefon nie chce wymieniać danych, tzn tak jakby transmisja danych się wieszała (nad znaczkiem transmisji znika E i pojawia się "x", a nad wskaźnikiem zasięgu po chwili wywala ikonę E na ikonę G). Telefon zaczyna ponownie wymieniać dane dopiero jak zasięg wskoczy z powrotem na HSDPA. Jeśli transmisja danych zacznie być przeprowadzana w EDGE to wszystko jest ok, działa gdy wskoczy na HSDPA, ale jeśli ponownie przerzuci telefon do EDGE to transmisja się blokuje. Jedynym wyjściem jest albo ustawienie telefonu sztywno na sieć 2G lub 3G (tyle że jadąc pociągiem często mnie przerzuca 2G <-> 3G, więc racjonalne jest jak już to ustawienie tylko 2G) albo gdy spadnie z 3G do 2G - ręczne rozłączenie sesji i połączenie ponownie już w sieci 2G (rozwiązanie beznadziejne bo wiąże się to z wyższą opłata za neta).

Zerowanie pełne urządzenia nie przyniosło żadnych rezultatów. Wgrywanie ROMu w warunkach domowych nie wchodzi w grę - zabraniają tego warunki gwarancji.

Czy ktoś wie co może być przyczyną blokowania się transmisji danych? Da się to w ogóle jakoś naprawić samemu? - nie bardzo mam czas oddawać telefon do serwisu, no ale jeśli nie będzie innego wyjścia to tak zrobię.

AdSense

Sławek 
Nowicjusz

Telefon: K800i
Wysłany: 2009-02-10, 18:53   

Może być to spowodowane błędem gdzieś na radiu. Proponuje wymianę romu, która niekoniecznie spowoduje utratę gwarancji.
OFICJALNE ROMY ;)
Tylko pamiętaj by naładować baterie przez update'm.
^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2009-02-10, 19:09   

Sławek napisał/a:
OFICJALNE ROMY

Niestety nie ma dostępnych aktualizacji dla mojej wersji softu :-( - dziwne bo telefon kupowałem dawno, tzn pod koniec września 2008.

Tak przy okazji pytanie (może się przydać na przyszłość):
mam telefon z Plusa (brandowany), rozumiem że wgranie softu z tego oficjalnego źródła spowoduje wgranie czystego oprogramowania od Samsunga (bez tych "wodotrysków" Plusa)?

Sławek 
Nowicjusz

Telefon: K800i
Wysłany: 2009-02-10, 22:41   

Oczywiście po takim zabiegu branding zginie :)

Zobacz ten rom
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-02-23, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
^

mariusz9a 
VIP

Wysłany: 2009-02-11, 10:00   

Sławek napisał/a:
Oczywiście po takim zabiegu branding zginie :)

Zobacz ten rom

Tyle że o ile ta aktualizacja nie wiąże się z utratą gwarancji to zmiana ROMu już tak. Tego chce uniknąć bo po prostu szkoda mi 1,5 roku gwarancji. Gdyby ten telefon był wart 200zł to nawet bym nie zakładał tematu tylko od razu wgrywał nowy ROM ;-)

Szkoda, widzę że operując w samym WM nic nie zrobię. Także pozostaje oddanie telefonu do serwisu :-/ Dzięki za pomoc :-)

[ Dodano: 2009-02-11, 15:35 ]
Zdecydowałem się jednak wgrać nowy ROM. Wgrałem ROM z Plusa. Niestety problem nie ustąpił :-( Dalej jest to samo - transmisja się wiesza gdy przejdzie z 3G do 2G :-(

Odpowiedz do tematu