PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Samsung Bada

Samsung Bada

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Samsung » Samsung Bada
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

kitajec 
Nowicjusz

Telefon: Samsung E800
Operator: Play
Wysłany: 2010-05-21, 21:14   Samsung Bada

8 grudnia 2009 roku koreański gigant branży elektronicznej oficjalnie zaprezentował swoją nową, otwartą platformę mobilną o nazwie bada. Bada to po koreańsku ocean. Nazwa platformy została wybrana nieprzypadkowo, gdyż celem Samsunga jest jak najszersze rozpropagowanie nowej platformy według idei "smartfon dla każdego".

Wraz z premierą nowej platformy Samsung udostęnił także zestaw SDK umożliwiający programistom tworzenie aplikacji dla nowej, mobilnej platformy. Potencjał bada zapowiada się interesująco biorąc pod uwagę zakres obsługiwanych funkcji w ramach zestawu SDK.

Programiści mogą w swoich aplikacjach wykorzystywać potencjał technologiczny telefonów opierając interaktywność projektów na takich komponentach jak akcelerometer, czujniki ruchu, wykrywanie twarzy, sensory zbliżeniowe, pogodowe, kontrolki flash i web i wiele innych. Fakt, że SDK bada obsługuje bezpośrednio wymienione czujniki i komponenty współczesnych smartfonów oraz otwartość samej platformy z pewnością będą znacznymi ułatwieniami dla deweloperów.

Więcej na temat platformy można znaleźć w oficjalnej informacji opublikowanej na witrynie domowej projektu bada.

Słyszeliście? Do Polski niedługo trafią telefony z tym oprogramowaniem. Genialny ruch Samsunga! Bada to w tej chwili najlepszy system operacyjny, pod który można zrobić wszystko. Ma ktoś może link z prezentacji tego systemu? Bo choroba szukam 3 dzień i nie mogę znaleźć a podobno gdzieś hula w sieci
^

AdSense

pirat 
Starszyzna
Arrrrr :P

Telefon: mam ;)
Operator: T-Mobile
Wysłany: 2010-05-24, 10:00   

Bawiłem sie tym http://www.telix.pl/telef...-wave-2304.html nawet fajnie to działa - akurat ten Wave ma wyświetlacz HD - całkiem ładny i procek 1Ghz - fajnie i szybko działa... tylko cena ;)

kitajec 
Nowicjusz

Telefon: Samsung E800
Operator: Play
Wysłany: 2010-05-24, 22:21   

Cena ceną. Ja myślę, że będzie spadać, bo nie wytrzymają konkurencji. Choć z drugiej strony powiem Ci tak, że cena w okolicach 1500 zł z całym oprogramowaniem Bada, to nie jest dużo. Bo to nie jest też komórka, ale raczej urządzenie wielofunkcyjne.

[ Dodano: 2010-06-06, 11:54 ]
WOW! Dopiero teraz doszukałem się informacji, że Samsung uruchomił konkurs z WIELKIMI nagrodami dla developerów aplikacji pod Bada:

http://developer.bada.com...002&mtb1=&mtb2= - strona główna konkursu

100 000 PLN-ów do wygrania, to gra warta świeczki. Powiem szczerze, że dawno nie widziałem konkursu z takimi nagrodami...
^

Odpowiedz do tematu