PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > czy da radę odzyskać tablice partycji ?

czy da radę odzyskać tablice partycji ?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Hardware » czy da radę odzyskać tablice partycji ?
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2007-11-13, 00:32   czy da radę odzyskać tablice partycji ?

mam ogromny problem... podłączyłem dziś dysk twardy na sata, drugi dysk również sata był już podłączony... po kilkukrotnym uruchomieniu komputera, dysk uległ awarii... a raczej tablica partycji, ponieważ jest teraz widoczny tylko nieprzydzielony obszar dysku, musiałbym jeszcze raz stawiać partycje. Nie chce tego robić... na dysku miałem swoją 18, jedyna kopia jaka jest ;/ jeszcze nie obrobiona... ;/
czy jest jakąś możliwość odzysku tego ? naprawdę bardzo mi na tym zależy... jedyna pamiątka, prócz zdjęć ;(

[ Dodano: 2007-11-13, 02:30 ]
dobra, udało mi się odbudować tablice... czyli połowa drogi za mną. Mam dostęp do poszczególnych partycji. Widzę co na nich się znajduje, mogę usuwać, kopiować i przenosić z jednej na druga... ale nie mam z czego się jeszcze cieszyć...
Pytanie jak skopiować te dane ? podłączenie innego dysku nie wchodzi w grę - przez to właśnie mam problemy... mam do dyspozycji nagrywarke dvd, nokie n91, kilka kart pamięci, kilka pendrive. Jak zrzucić na to dane z dysku ? Czy linux live cd wykryje mi karty pamięci jako dyski przenośne ? W taki sposób jak ma to miejsce w xp ?
Na razie nie posiadam takiego, ale dam radę go wyczarowac...

[ Dodano: 2007-11-13, 03:04 ]
no i się udało :) zapomniałem że mam kubuntu, a w nim jest k3b... ;D muszę teraz kupić płyty i powypalac wszystkie dane przed ponownym kombinowaniem z dyskami...
heh... ponad 4 godziny walki, ale opłaciło się :)

AdSense

Lewiatan
Nowicjusz

Telefon: Nokia 3310
Operator: Orange
Wysłany: 2007-11-13, 15:53   

(K)Ubuntu raczej bez problemowo wykrywa dyski przenosne ;)
^

Odpowiedz do tematu