PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Dzielenie połaczenia z radiówki na 3 kompy

Dzielenie połaczenia z radiówki na 3 kompy

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Hardware » Dzielenie połaczenia z radiówki na 3 kompy
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

cdrbti 
Nowicjusz

Telefon: ME45/6610i
Operator: Era
Wysłany: 2006-03-28, 20:56   

Prawdę mówiąc rzeczywiście nie jest to napisane ale myślę że na 80% ten D-LINK ma taką funkcję (jedna z podstawowych) Przy wybieraniu AP musisz bardziej kierowac się tym czy ma możliwośc klonowania MAC adresu (czyli czy bedziesz mógł wpisac MACa swojej karty) - tą funkcję również większośc d-linków posiada.

Ja mam D-linka z wbudowanym modemem adsl co nie bedzie ci potrzebne (dziele poprostu neo na kilka kompow) wiec nie sugeruj się modelem aczkolwiek jest to DSL-G604T
Dla Ciebie powinien wystarczyć tamten - tani, najzwyklejszy AP ze standardem typu b.

Reasumujac mysle ze albo ten sprzedawca jakis kretyn albo chce cie oszukac - moze chcial bardzo sprzedac cos innego ;)
^

AdSense

Redi
Nowicjusz

Telefon: SE K700i
Operator: Era
Wysłany: 2006-04-04, 00:18   

Czołem tak czytam i czytam i zaczynam coś rozumiec :) Ale zapytam dla pewnosci.
Mam łącze radiowe: antenka na dachu połączona z komputerem kablem koncentracyjnym.
Mam zamiar podzielic to łącze na 3 komputery:dwa PCty do których pociągne kable ,,skrętki''i laptom z wbudowaną kartą bezprzewodowa (WiFi) i tu nasuwa sie pytanie jaki wybrac AP ? widze, że macie pojecie o tym, wiec prosiłbym o fachową porade :p
Sądze ze powinien to byc AP z dwoma antenkami, jedna do rozsyłania sygnału żeby laptop odbierał a drugą wykręce i w jej miejsce wkręce kabelak od antenki, którą mam na dachu...chyba sie nie myle prawda ?

[ Dodano: 2006-04-04, 08:41 ]
Znalazłem schemat według którego chce zbudowac sobie siec o której pisałem powyżej http://www.plj.com.pl/dos...y_schematy.html - ten ns samym dole...jak myslicie bedzie u mnie dzialalo ? i mam pytanie, czy router podpinam do AP pod gniazdo WLAN ?
^

y37 
Expert
D E I C I D E

Telefon: kilka
Operator: Plus
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-04-05, 00:01   

a tak wogle skoro przeszkadza ci ze jeden komp musi byc wlaczony aby miec net

nie lepiej sie zlozyc na 486 i znalezc jakeis zrodlo energi (486 chlodznei anie potrzebuje wiec :D)

Odpowiedz do tematu