PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > UNMOUNTABLE_BOOT_DRIVE

UNMOUNTABLE_BOOT_DRIVE

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Hardware » UNMOUNTABLE_BOOT_DRIVE
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Operator: Era
Wysłany: 2005-10-13, 12:26   UNMOUNTABLE_BOOT_DRIVE

Witam wszystkich!
Jak nigdy nic pracowałem na kompie a że musiałem gdzieś wyjść no to go wyłączyłem. Po godzinie chcę go włączyć no i niby idzie wszystko ok, pokazuje się bootscreen windows'a a potem niebieski ekran z takim błędem wyskakuje. Ma ktoś pomysł co jest grane, wina sprzętu raczej nie bo bootscreen się pojawił więc coś windows pewnie pokręcił. Zgóry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
^

AdSense

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2005-10-13, 13:31   

druidbartek, przed poniższymi operacjami radzę najpierw rozkręcić obudowe i docisnać kabel łączący płytę główną i HDD :] bo być może tutaj tkwi problem :> (w 75%) po tym zabiegu(gdy winda nadal nie bedzie sie uruchamiać) zacznij od bootowania z płyty XP późneij wywali Ci czy chesz instalować winde czy też naprawić (r) wciśnij r podaj hasło jakie było na administrator i enter :] wpisz polecenie fixmbr* następnie exit i restart kompa. Jeżeli nie pomoże to napisz :) Jeżeli ta operacja nie pomoze wpisz polecenie fixboot**, exit i restart. A jeżeli jeszcze to nie pomoże to proponuje w ostateczności przywrucić kopię rejestru ;)

*odświeża pierwszy fizyczny sektor na dysku (MBR - Master Boot Record). Nadpisywana jest część sektora, zawierająca kod programu IPL (Initial Program Loader), tablica partycji pozostaje bez zmian.

**Fixboot - odświeża sektor bootujący (pierwszy sektor partycji systemowej).

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Operator: Era
Wysłany: 2005-10-13, 18:53   

z kablem sprawdziłem już wcześniej, ale pomogło z fixmbr. Wielki dzięki. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam
^

Odpowiedz do tematu