PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Uszkodzony RAM

Uszkodzony RAM

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Hardware » Uszkodzony RAM
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

Sojw
Nowicjusz

Wysłany: 2004-09-21, 17:31   Uszkodzony RAM

witam mam RAM i przypuszczam ze jest uszkodzony jak można to sprawdzić
^

AdSense

maraton 
Nowicjusz

Wysłany: 2004-09-21, 18:46   ram

najprosciej to wlozyc do kompa i odpalic, jak jest dobry to pojdzie a jak zly to nie pojdzie 8)
^

n0rbi666 
Wie co mówi

Telefon: S65
Operator: Plus
Wysłany: 2004-09-21, 22:39   

a jak pojdzie to memtestem go potraktowac (www.google.com + memtest)
I am the Mist of the Dawn
^

narvany 
Wie co mówi
[WamPiRzaStY]

Telefon: E72
Operator: Orange
Wysłany: 2004-09-23, 12:49   

Jak juz sie okaze ze jest uszkodzony (a byc moze ktoras kość bedzie) to sie odezwij to powiem jak naprawić :)

SERWIS_GSM 
Expert
Suzuki Team

Wysłany: 2004-09-23, 16:27   

hmm jak ram naprawic tak??? a to ciekawostka. moze podzielisz sie z nai tym co???

narvany 
Wie co mówi
[WamPiRzaStY]

Telefon: E72
Operator: Orange
Wysłany: 2004-09-23, 20:31   

Nie wiem czy to mała dygresja w moją strone tym pytaniem , hehe, ale podziele sie tymi
informacjami bardzo chetnie :mrgreen: W bardzo prosty sposób można naprawić każdą
kość ram, a mianowicie najpierw badamy ja programem Memt86 (najlepszy moim
zdaniem) ...

Można go sciągnąć tutaj.

http://extreme.iscnet.pl/ftp/memt86.zip

choc latwiej analizowac wyniki z programy Doc Mem 1.45

http://extreme.iscnet.pl/ftp/docmem145.zip

Robimy pelny test tym programem i okreslamy przy ktorym adresie wystepuje blad...
jesli np. mamy kość ramu 256 MB a blad wyskakuje przy 129 MB
to wtedy ustalamy ktora kość jest uszkodzona, a robi sie to tak.....

Oto rozmieszczenie bloków pamięciowych na naszej kości RAM...

Jezeli mamy np. kosc 256 MB , a jest na niej 16 kosci (8 z jednej strony i 8 z drugiej strony)
to na jedna kosc przypada po 16 MB , czysta matematyka 256 / 16 = 16...

czyli od D0 do D7 mamy 8 * 16 MB = 128 MB

a skoro wyskoczylo nam ze blad jest przy 129 MB to mamy uszkodzona kość D8 na drugiej
stronie plytki. Proste. Logiczne. I nie ma tu co tlumaczyc.

Wystarczy teraz tylko przelutowac kosc, i wcale do tego nie trzeba HOT AIR jak niektorzy by tu pewnie napisali , bo do zwyklych SMD a takie sa wlasnie kosci ramu wystarczy zwykła lutownica i troszke dobrej pasty (topnika) . Ja potrafie to zrobic nawet zwykłą transformatorówka 100 W . Przy odrobinie wprawy wszystko jest mozliwe.

Po wymianie kosci RAM smiga jak nowy.
Ja w ten sposob naprawilem juz wiele kości RAMu.
Wiec metoda jest w 100 % sprawdzona.

Spotkałem sie też z uszkodzeniem gdy RAM wogole nie był wykrywany, wtedy trzeba zajać
sie pamięcia 24C.. umieszczona w prawym gornym rogu kości, ale trzeba miec wtedy
gotowe wsady do niej, najlepiej z innego RAMu o tej samej wielkości... Kość oczywiscie
trzeba wymienic na nowa, jesli to nic nie da to najprawdopodobnie sa popalone kosci, albo
któraś ze ścieżek doprowadzających do nich zasilanie...

Natomiast jesli chodzi o zaopatrzenie sie w kości to polecam firme Conrad Electronics
u nich mozna kupic doslownie wszystko, albo użyć kości z jakiegos innego starego badz uszkodzonego RAM (musicie tylko wtedy poszukac not aplikacyjnych danej kosci i sprawdzic czy jej architekltura odpowiada architekturze kosci oryginalnej)
Tak tez juz robiłem wiec tez jest to możliwe.

Powodzenia !!

kzak 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 6220-c1
Operator: Play
  Wysłany: 2013-03-22, 16:32   Prośba o pomoc

Dzień dobry,

czytając temat na który natrafiłem na forum stwierdziłem ,że będziecie mi w stanie pomóc. Otóż problem dotyczy Pamięci RAM DDR II 533MHz, miałem uszkodzoną płytę główną(Gigabyte, kiedy komputer chciałem uruchomić to wydawał tylko z siebie piszczenie(według instrukcji sygnał ten odpowiadał "Power Error" czyli kłopotami z zasilaniem, zmierzyłem wszystkie napięcia w zasilaczu i co się okazało napięcia falowały w granicach -35% do +15%(7 -13 V) na wszystkich liniach napięciowych, podłączyłem wtedy drugi sprawny zasilacz i działo się tak samo). Na początku zanim zająłem się zasilaczem, głupia sprawa włożyłem drugą pamięć ram do tej płyty(oczywiście nie na silę i zgodną ze specyfikacją płyty) i włączyłem komputer i znowu pojawił się ten dźwięk zignorowałem go i wyciągnąłem kabel zasilający i uruchomiłem komputer jeszcze raz i sytuacja się powtórzyła, wtedy włożyłem poprzednią kość RAM i znów to samo dlatego później zmierzyłem napięcia i stwierdziłem ,że to płyta gł. jest uszkodzona i nie warto sobie zawracać nią głowy.

Moje pytanie to: czy ta pamięć którą włożyłem jako drugą, spaliła się? I czy jak włożę ją do nowej płyty gł.(jeżeli jest uszkodzona) to czy coś stanie się z nową płytą główną?

Dziękuje serdecznie za pomoc, Krzysztof Żak.
^

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2013-03-23, 19:13   

Niestety zbiła mi się szklana kula i nie jestem w stanie wywróżyć, czy pamięć jest uszkodzona, czy nie.
^

Odpowiedz do tematu