PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Początki

Początki

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-3 » [DCT3] Modyfikacje HW i SW » NokiX » Programowanie » Początki
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

TaBaSsCcOo 
Nowicjusz

Telefon: nokia 3310
Operator: Plus
Wysłany: 2006-12-26, 09:10   Początki

Cześć witam jestem nowy i do tego amator w tych sprawach ale spokojnie pokolei.

Interesuje się programowaniem i znam podstawy od jakiegos czasu interesuję się również telefonami komórkowymi i chciałbym sie nimi tez troche "pobawić" gdzie znajde jakiś tutorial dotyczący programowania w NokiXie? Albo jakiś poradnik co? Oczywiście w języku polskim. Albo wogóle jeśli ktoś ma to niech poda jakieś ciekawe linki do stron o takiej właśnie tematyce

pozdrawiam :mrgreen: :cool: [/i]

AdSense

bobek_wb 
Starszy Użytkownik

Telefon: DCT-3
Operator: Era
Wysłany: 2006-12-26, 10:34   

Witam!

Do pisania pod NokiX'a wystarczy ci znajomość C. (Jeśli chodzi o gry, aplikacje itp.)
Na poczatek wejdz na stronke NokiX'a (http://nokix.pasjagsm.pl) i sciagnij sobie SDK jak i samego NokiX'a i wszyskie pozostałe zeczy które tam są jak np. skrypty i ich źródła (te będą szczegulnie przydatne, wiele z nich można się nauczyć).
Wejdz również na dokumentacje SDK (http://nokix.pasjagsm.pl/.../intro-txt.html) tam jest zawarte prawie wszystko czego potrzebujesz do napisania aplikacji czy gry wszystkie funkcje itp. niestety po angielsku, polskiej wersji nie znajdziesz.
To by było na tyle, wrazie czego pisz, a napewno Ci pomożemy.
A teraz czekamy na twoje skrypty :)
^

TaBaSsCcOo 
Nowicjusz

Wysłany: 2006-12-26, 11:26   

fajnie wielkie dzięki dobra to ja mam kilka pytan od razu i faktow przy okazji :mrgreen:
No to pokolei:
1. Zeby wgrać softa na telefon to o ile sie nie myle potrzebny jest jakiś kabel tak? Jaki to kable gdzoe go dostane i za ile?
2. Ja skrypty z checią swoje będę zamieszczał ale szybko to raczej nie nastąpi bo jestem w wojsku :???:
3. Nadal czekam na jakieś ciekawe linki do stron o podobnej tematyce.
4. Czy aplikacje pisane na telefony można sprawdzic w srodowisku w ktorym powstają czy tylko na telefonie?

To by chyba bylo na tyle jak narazie oczywiście będę tu częscięj zaglądał

pozdrawiam :mrgreen: :cool:

EMEK 
PasjaTeam
Mały Kombinatorek

Telefon: Nokia N95
Wysłany: 2006-12-26, 11:56   

Cytat:
1. Zeby wgrać softa na telefon to o ile sie nie myle potrzebny jest jakiś kabel tak? Jaki to kable gdzoe go dostane i za ile?
Na portalu jest tutorial jak i czym flashować za ile - allegro

TaBaSsCcOo napisał/a:
4. Czy aplikacje pisane na telefony można sprawdzic w srodowisku w ktorym powstają czy tylko na telefonie?
No niespecjalnie, tylko po sprawdzeniu w telefonie możesz być pewnien, że jest ok.

[ Dodano: 2006-12-26, 11:58 ]
poczytaj to
  • Doradztwo przy zakupie sprzętu
  • Szkolenia elektroniczno/informatyczne
Pozdrawiam EMEK
^

seba123 
Expert
=)

Telefon: SE W810
Operator: Orange
Wysłany: 2006-12-26, 16:21   

TaBaSsCcOo, aby programować dla NokiX'a konieczna jest znajomość REXX i C (nie C++). Opcjonalnie jeżeli potrzebujesz jakieś patche niskiego poziomu to również musisz umieć ASSAMBERA na procesory ARM (THUMB). Co do linków... Nie ma żadnych opisów ani nic w tym stylu, każdy uczy się na własną rękę. Zawsze możesz pościągać źródła innych skryptów ale tak jak napisał kolega bobek_wb zacznij od lektury Nokix SDK oraz o Języku REXX. Oczywiście zakładam że jakąś znajomość języka C to posiadasz, jeżeli nie to na Pasji jest bardzo dobry kurs języka C/C++, tylko z tym że trzeba sobie samemu oddzielić C od C++.

Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2006-12-26, 16:23 ]
Zapraszam również na Nokia Free, tam też jest coś wiedzy nt. NokiXa.

TaBaSsCcOo 
Nowicjusz

Wysłany: 2006-12-26, 22:36   

Dzieki widze ze profesjonalnie do tego podchodzicie podoba mi sie to :smile:
jestem samoukiem wiec sobie poradze biore sie do roboty bo mam nadzieje kiedys osiagnac wasz poziom
pozdrawiam :mrgreen: :cool:

Odpowiedz do tematu