PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > [script] siemens_keylock 1.20

[script] siemens_keylock 1.20

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-3 » [DCT3] Modyfikacje HW i SW » NokiX » Gotowe aplikacje » [script] siemens_keylock 1.20
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2006-10-02, 19:11   [script] siemens_keylock 1.20

Witam serdecznie. Taka malutka prosta aplikacja, która pozwoli nam zablokować klawiaturę, jak w siemensie, przez przytrzymanie klawisza "#". Pewnie będzie się gryzło z deflaunch.nrx, więc albo to, albo to. ;P na razie można tylko zablokować klawiaturę, ale myślę także o jej odblokowaniu, ale coś mi nie wychodzi. Niby się odbokowuje, nie ma napisu "Odblokuj", tylko "Menu", ale po naciśnięciu klawisza zachowuje się, jakby była zablokowana. :/ dziwne, ale postaram się to zrobić, a jak mi nie wyjdzie, to tego nie będzie ;P

Chyba jeszcze zrobie menu z konfiguracją on/off. Chyba lepiej będzie, bo można wtedy będzie użwać deflaunch.nrx przy wyłączonym. Tak myślę ;D

EDIT
Wszystko działa. Można zablokować i odblokować klawiaturę przyciskiem #. W dodatku można sobie ustawić, czy opcja ma działać, czy nie. W tym celu użyć należy definicji:
Kod:
siemens_keylock
.
Pozdro. Powinno działać też na telefonach z dwoma navi. Jak nie, to dajcie znać.

PS: Sprawę odblokowania rozwiązałem troszkę inaczej, niż zamierzałem... zasymulowałem naciśnięcie navi i asterixa (*) ;D

EDIT 2
Kolejne zmiany, tym razem kosmetyczne. Używanie specjalnej wiadomości ui, do zmiany statusu blokady, dzięki druidbartek. Ustawienie jest profilowane (może być inne dla każdego profilu).

Pozdro
_Brutus

siemens_keylock_1_30.rar
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 1,51 KB

Ostatnio zmieniony przez _Brutus 2006-10-03, 17:36, w całości zmieniany 2 razy  
^

AdSense

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Operator: Era
Wysłany: 2006-10-04, 23:15   

tak sobie myśle i dochodze do wniosku ze skoro juz uzyles tą msg 0x6cc to calkiem podobny efekt mozna uzyskac wykorzystujac nowy shortkeys :)
ale nie mniej pomysl ciekawy :)
^

seba123 
Expert
=)

Telefon: SE W810
Operator: Orange
Wysłany: 2006-10-05, 17:50   

A ja stawiam że to zmodowane źródła deflaunch w MSG_D_INIT jest po prostu
Kod:
keylock_status=KEYLOCK_STATUS_LOCKED
bo kiedyś coś takiego robiłem...

druidbartek 
Expert

Wysłany: 2006-10-05, 17:57   

seba123, hm ciekawa teoria ;)
tyle ze keylock_status to jest po prostu adres w ramie gdzie jest przechowywany aktualny stan blokady klawiatury ktora moze przyjmowac 3 wartosci:
KEYLOCK_STATUS_UNLOCKED 0
KEYLOCK_STATUS_PENDING 2
KEYLOCK_STATUS_LOCKED 3

wiec raczej w ten sposob niczego nie osiagniesz, jedynie sprawdzisz sobie czy masz obecnie zablokowana klawiature :)
^

seba123 
Expert
=)

Wysłany: 2006-10-05, 18:00   

druidbartek, a wiesz co? kiedyś tak robiłem i jakoś działało a teraz to nie wiem, takie moje przypuszczenie :D

_Brutus 
Moderator
dragon podśmiechujek

Telefon: Samsung Ace II
Operator: Plus
Wysłany: 2006-10-05, 18:42   

Ogólnie jest tak:
na podstawie keylock_status można sobie zablokować klawiaturę, jęśli keylock_status wynosi KEYLOCK_STATUS_UNLOCKED, można go zmienić na KEYLOCK_STATUS_PENDING i telefon zablokuje klawe, według opisu. Gorzej jest z odblokowaniem. Dzięki druidbartek za tę msg.

== edit ==

seba123, jeśli tak robiłeś, to na pewno nie działało. Wiem, bo ja też tak próbowałem :P ale jak mówi Bartek, można sobie np. sprawdzić, jaki jest stan blokady klawiatury. Przydatne to może być do różnego rodzaju hookow do standby. Można wykonać inną akcję, przy zablokowanej i inno przy odblokowanej.

Przedstawię teraz kawałek kodu, z drugiej wersji skryptu, gdzie wszystko działało, ale nie za pomocą wiadomości.
Kod:

if(status_keylock==KEYLOCK_STATUS_UNLOCKED)
{
  keylock_status=KEYLOCK_STATUS_PENDING; //spowoduje zablokowanie klawiatury i wyświetlenie info "Klawisze zablokowane".
}
else
{
  send_message(MSG_KEYPRESS|MSG_1P,KEY_NAVI); // wcisnięcie navi
  send_message(MSG_KEYPRESS|MSG_1P,KEY_ASTERIX);  // wciśnięcie gwiazdki
  // odblokowanie klawiatury ;] w sumie, to można by ominąć sprawdzanie statusu, tylko zawsze symulować naciskanie klawiszy, ale został po poprzedniej wersji
}

A teraz kawałek kodu z wersji najnowszej:
Kod:

#define OMSG_CHANGE_KEYLOCK_STATUS 0x6cc
send_message(OMSG_CHANGE_KEYLOCK_STATUS);
// mozna ominąć definiowanie i podać normalnie 0x6cc, ale ja wole tak ;D

Jak widać ten drugi jest trochę krótszy ;]

seba123, aplikacja nie ma za dużo wspólnego z deflaunch.nrx, pisana od zera (działająca wersja 25min ;] ), tylko, że się uruchamia hashem, tak jak one (ja z początku zapomniałem, bo zazwyczaj używam 5510, a tam mi nie był potrzebny taki skrypt).
^

Comet 
Starszy Użytkownik

Telefon: 3210/n80
Wysłany: 2006-10-05, 19:35   

moim marzeniem jest aplikacja która tak jak w siemensach pozwoli na zmianę profilu na milczący za pomocą jakiegoś klawisza:)
^

seba123 
Expert
=)

Wysłany: 2006-10-06, 09:17   

Comet już o tym myślałem ale leniwy jestem :D no chyba że druidbartek znajdzie mi odpowiedniego mesydża :P

druidbartek 
Expert

Wysłany: 2006-10-06, 11:18   

Cytat:
Comet już o tym myślałem ale leniwy jestem :D no chyba że druidbartek znajdzie mi odpowiedniego mesydża :P

tutaj sprawa nie jest juz taka prosta, bo z tego co wiem przy zmianie profilu nalezaloby znalezc odpowiednia funkcje, ktora jak na razie jest nieznana :]
^

logos2000 
VIP
technik informatyk

Telefon: 3110c
Operator: Heyah
Wysłany: 2006-10-26, 21:36   

i jak chlopaki doszliscie jak odblokowac klawiature??

druidbartek 
Expert

Wysłany: 2006-10-27, 01:45   

_Brutus napisał/a:
A teraz kawałek kodu z wersji najnowszej:
Kod:

#define OMSG_CHANGE_KEYLOCK_STATUS 0x6cc
send_message(OMSG_CHANGE_KEYLOCK_STATUS);
// mozna ominąć definiowanie i podać normalnie 0x6cc, ale ja wole tak ;D

Jak widać ten drugi jest trochę krótszy ;]

jak widac tak ;pp
wiadomosc 0x6cc zmienia nam stan blokady przemiennie (takie toggle ;) )
^

szczuru 
VIP
eŁDeZet Ma(j)ster

Telefon: Samsung i9070
Operator: Play
Wysłany: 2006-10-27, 14:38   

A jesli mozna ja bym po prosił o wersje skryptu, która włącza go an stałe (on/off) a nie jest profilowana?

druidbartek 
Expert

Wysłany: 2006-10-27, 18:41   

szczuru napisał/a:
A jesli mozna ja bym po prosił o wersje skryptu, która włącza go an stałe (on/off) a nie jest profilowana?

zmien w 40 linii
Kod:
confid_main=create_config_id(1,,p)

na
Kod:
confid_main=create_config_id(1)

[ Dodano: 2006-10-27, 19:06 ]
Comet napisał/a:
moim marzeniem jest aplikacja która tak jak w siemensach pozwoli na zmianę profilu na milczący za pomocą jakiegoś klawisza:)

znalazłęm pare minut i ogólnie juz wiem jak się do tego dobrać ale potrzebuję sie dowiedzieć jak to dokąłdnie w siemensie jest - tzn przytrzymujemy * i zmienia nam sie profil na milczy, no a jeśli drugi raz przytrzymiemy to zmienia się na ten poprzedni?
a istnieje możliwośc wyboru który to jest ten milczy? :)
^

mdawidm 
Expert
VIP

Telefon: only 33x0
Wysłany: 2006-10-28, 09:19   

druidbartek, wystarczyłoby zeby ustawial profil milczy a pozniej wracal albo do poprzedniego albo od razu do ogólnego i już :]
A to jak ktoś sobie ustawi profil milczy to już jego sprawa ;)

druidbartek 
Expert

Wysłany: 2007-01-26, 10:08   

_Brutus napisał/a:
Kolejne zmiany, tym razem kosmetyczne. Używanie specjalnej wiadomości ui, do zmiany statusu blokady, dzięki druidbartek. Ustawienie jest profilowane (może być inne dla każdego profilu).

heh teraz zauważyłem że ten event (CHANGE_KEYPAD_STATUS 0x6cc) już daaawno temu była znana rzez yaka tyle co chyba do inkludów zapomniał ją dodać :D
^

Odpowiedz do tematu