PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?

Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Linux » Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?
Poprzedni temat «» Następny temat

Jakiej dystrybucji Linuxa używasz ?
Aurox/RedHat
20%
 20%  [ 2 ]
Suse
30%
 30%  [ 3 ]
Mandrake
20%
 20%  [ 2 ]
Debian
10%
 10%  [ 1 ]
Knoppix
10%
 10%  [ 1 ]
Slackware
0%
 0%  [ 0 ]
inny
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2006-02-14, 23:26   Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?

No wlaśnie ! Jakiej dystrybucji linuxa używacie i dlaczego ?
^

AdSense

tranceman 
Expert
:)

Telefon: W zegarku
Operator: Vodafone
Wysłany: 2006-02-15, 00:00   

osobiscie smigam czasami na Free BSD i jak dla mnie jest cool - ciezko go na poczatku rozkminic ale jesto nie do wyj.... mialem go ponad rok i nic - zero klopotow

wntl 
Expert
HipHopKemp Rulez ;)

Telefon: E398@E1
Operator: Orange
Wysłany: 2006-02-15, 00:04   

Mam narazie suse 10 i mi odpowiada narazie, ciężko mi sie niektóre rzeczy robi :p (instalowanie programów)

mrELO 
Starszyzna
Złośnik :D

Telefon: 6070
Wysłany: 2006-02-15, 08:14   

probowalem jak na razie tylko Mandrake
^

Mendi 
Wie co mówi

Telefon: 6600, sx1
Wysłany: 2006-02-15, 12:30   

Navyn OS ;) a jak do normalnej pracy to knoppix (oba zainstalowane na hdd, nie z cd)

peres 
Starszy Użytkownik
Pop. PEERES

Telefon: Nokia 6100
Wysłany: 2006-02-15, 16:49   

Ubuntu rulez!!! Mam jakieś 25 płyte. Oczywiście z dysku.

naresh 
Wie co mówi

Telefon: N 6020
Wysłany: 2006-02-16, 15:48   

Wg mnie (i nie tylko mnie) ubuntu jest lipne (z reszta jak reszta debiano podobnych distro). Osobiscie pokochalem Gentoo za olbzymia swobode wybierania tego co chce miec zainstalowane (nie chodzi tu tylko o wybrane progsy ale tez o to co te progsy beda zawieraly)

bubek3 
PasjaTeam
PasjaTeam

Telefon: HTC TyTNII
Operator: Plus
Wysłany: 2006-02-16, 16:17   

Ludzie... a ja nadsl poszukuje Mandrake :] ale nie tej z minimalną ilością płyt (3cd) :D tylką tą bardziej "rozbudowaną" :D ma ktoś ??
sory za ot :)

tlb_wiesz? 
Nowicjusz

Telefon: Nokia
Wysłany: 2006-02-16, 16:30   

ja narazie siedze na Susku 10.0 a dlaczgo? bo jest bardzo łatwy i prosty w obsłudze. Ale potem za pare miesięcy przeskakuje na Slacka albo Debiana
^

naresh 
Wie co mówi

Wysłany: 2006-02-16, 21:53   

Osobiscie odradzalbym debiana :) Lepiej Slack'a z nim mam dobre wspomnienia :D

[ Dodano: 2006-02-20, 14:16 ]
bubek3 napisał/a:
Ludzie... a ja nadsl poszukuje Mandrake :] ale nie tej z minimalną ilością płyt (3cd) :D tylką tą bardziej "rozbudowaną" :D ma ktoś ??

Teoretycznie wiecej plyt nie potrzebujesz... pozostale plyty to pakiety SRPM -> Source RPM -> czyli paczka ktora instaluje ci tylko zrodlo programu do katalogu (prawdopodobnie) /usr/src. Skoro jestes poczatkujacym userem na 100% ich nie potrzebujesz

LuDeK 
Nowicjusz

Telefon: Nokia 3310
Operator: Plus
  Wysłany: 2006-03-14, 21:00   Re:

Powiem wam jako zapalony i dosc stary linux'owiec. Juz dawno sie nie bawilem winda tylko same linux'y. I to co tu czytam mnie rozsmiesza. RPM lepsze od DEB?? Raczej na odwrot. Po 1 RPM maja bardzo dziwne zaleznosci Po 2 znajdzcie inne distro ktore ma wiecej paczek w repo niz debianowce!! Nikt nie moze im dorownac ani w ilosci ani w jakosci paczek. Jesli chodzi o szybkosc nowych wersji to tez sa ZAWSZE na wysokich miejscach. Wiec gdzie tu lepsze RPM?? Nastepnym argumentem jest napewno fakt ze czesto distro uzywajace RPM(mandriva, aurox) maja pliki konfiguracyjne itp umieszczone tylko w konktretnych dla tego distro miejscach. Dlatego mowi sie znajac aurox'a znasz aurox'a znajac Slackware(Debian) znasz linux'a. Bo tam wsio jest jak w starych dobrych unix'ach(linux'ach). Dlatego od siebie polecam Ubuntu(jak na poczatek w sam raz), potem napewno debian. Osobiscie uzywam slackware, arch, freebsd(ale to juz nie linux). Bo mam tam kontrole i lubie je takie jakie sa :-) Pozdrawiam
^

naresh 
Wie co mówi

Wysłany: 2006-03-15, 17:26   

Kontrole to sie ma w Gentoo i osobiscie uwazam ze to wlasnie Gentoo ma raczej najnowsze wersje wszystkiego :) no moze prawie zawsze... Kontrola w Gentoo jest naprawde maksymalna... poczynajac od flag kompilatora dla wszystkiego konczac na zawartosci poszcegolnych "pakietow" (flagi USE). Mowiac o kontroli to Gentoo nasuwa mi sie pierwsze na mysli (FreeBSD tez sie bawilem fajne ale nie dla mnie)

aph
Nowicjusz

Telefon: 3310
Operator: Heyah
Wysłany: 2006-03-17, 21:34   

LuDeK, mowienie o wyrzosci paczek deb nad rpm (ew. odwrotnie) biorac pod uwage oprogramowanie i zaleznosci samo w sobie jest smieszne. to sa tylko formaty. wiadomo, ze i tak w fedorze nie zainstalujemy paczek z pld, bo sobie kisielu w systemie narobimy.
twierdzenie, ze slackware i debian to jedyne sluszne dystrybucje tez jest srednio trafne (zwlaszcza dla domowego uzytkownika). debian jest relatywnie wolny i ma nienajnowsze pakiety. slackware natomiast jest zabytkiem i wmawianie sobie, ze to fajna dystrybucja jest oklamywaniem samego siebie (z wielu wzgledow).
ubuntu wcale nie jest dobre dla poczatkujacego usera... jak ja instalowalem ubuntu to gdyby nie kilkuletnie doswiadczenie nie odpalil bym nawet tego systemu.
na dzien dzisiejszy jedyna dystrybcja linuksa jaka polecam jest gentoo. glownie dlatego bo oferuje kontrole nad systemem bez zbednego pakowania sie w tony configow (USE, portage, make.conf, itd).
jako ciekawostke dodam, ze gentoo to jedyna dystrybucja, ktora pozwala na tak bezbolesna przesiadke z x86 na amd64. wczesniejsza przygoda na 64-bitowym ubuntu zachecala do instalacji wersji 32-bitowej. a na gentoo nie musze nawet o tym myslec ;)
^

wojpap 
Nowicjusz

Telefon: N 6230i
Wysłany: 2006-08-18, 20:55   

ja tylko dodam, że używam KateOS III (aktualnie to win, ale to dla tego, że nie jestem u siebie). Polska dystrubucja, repo nie takie jak w debianie, ale jest to po prostu solidny linux przez duże L, bez rzadnych udziwnień.
Polecam do przetestowania:
www.kateos.org

krzychoo89 
Nowicjusz

Telefon: Moto v1050
Wysłany: 2006-09-24, 23:05   

Ja używam Slackware 10.2 Powód? - to jedyna dystrybucja na której udało mi się neta odpalić ;) (na Mandrake 10.2 ani Debianie 3.1 Sarge nie poszło, chyba mi umiejetnosci brakowało ;) )

PS. To mój pierwszy post, witam wszystkich. Postanowiłem się zarejestrować ponieważ chcę się dowiedzieć trochę więcej na temat telefonów. Z góry przepraszam za noobowskie pytania :wink:

Pozdrawiam,
krzychoo

[ Komentarz dodany przez: grzesiek1711: 2006-09-25, 15:09 ]
Aleś wejście zrobił z ponad miesięcznym trupem :)
Ale tak czy siak witamy, oby następnym razem sie to nie powtórzyło...:)

Albert Einstein
^

Odpowiedz do tematu