PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?

Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Komputery » Linux » Jakiej dystrybucji Linuxa używacie ?
Poprzedni temat «» Następny temat

Jakiej dystrybucji Linuxa używasz ?
Aurox/RedHat
20%
 20%  [ 2 ]
Suse
30%
 30%  [ 3 ]
Mandrake
20%
 20%  [ 2 ]
Debian
10%
 10%  [ 1 ]
Knoppix
10%
 10%  [ 1 ]
Slackware
0%
 0%  [ 0 ]
inny
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość

mrELO 
Starszyzna
Złośnik :D

Telefon: 6070
Operator: Orange
Wysłany: 2006-09-25, 14:16   

wojpap, ale trupa wykopales !!
^

AdSense

galek
Nowicjusz

Telefon: 788799462
Operator: Heyah
Wysłany: 2007-08-16, 23:21   Re:

LuDeK napisał/a:
Powiem wam jako zapalony i dosc stary linux'owiec. Juz dawno sie nie bawilem winda tylko same linux'y. I to co tu czytam mnie rozsmiesza. RPM lepsze od DEB?? Raczej na odwrot. Po 1 RPM maja bardzo dziwne zaleznosci Po 2 znajdzcie inne distro ktore ma wiecej paczek w repo niz debianowce!! Nikt nie moze im dorownac ani w ilosci ani w jakosci paczek. Jesli chodzi o szybkosc nowych wersji to tez sa ZAWSZE na wysokich miejscach. Wiec gdzie tu lepsze RPM?? Nastepnym argumentem jest napewno fakt ze czesto distro uzywajace RPM(mandriva, aurox) maja pliki konfiguracyjne itp umieszczone tylko w konktretnych dla tego distro miejscach. Dlatego mowi sie znajac aurox'a znasz aurox'a znajac Slackware(Debian) znasz linux'a. Bo tam wsio jest jak w starych dobrych unix'ach(linux'ach). Dlatego od siebie polecam Ubuntu(jak na poczatek w sam raz), potem napewno debian. Osobiscie uzywam slackware, arch, freebsd(ale to juz nie linux). Bo mam tam kontrole i lubie je takie jakie sa :-) Pozdrawiam

nic dodac nic ujac ;)
ja mam debiana (od 4 lat) i gentoo (od 2 lat). Gentoo + za kontrole ale - za te paczki i czas...
debian + za wszystko :D od tego zaczynalem i mam go zawsze pod reka.
a jak komus na poczatek za trudny debian to niech sobie idzie do empiku i kupi jakas ksiege experta czy cos ;)
^

Odpowiedz do tematu