PasjaGSM.pl
  Jesteś w: Forum > Mini toutorial - modyfikacja ppm i cnt DCT4 cz1

Mini toutorial - modyfikacja ppm i cnt DCT4 cz1

Forum.PasjaGSM.pl » ...:Sprzęt:... » Nokia » DCT-4 » [DCT4] Modyfikacje HW i SW » Mini toutorial - modyfikacja ppm i cnt DCT4 cz1
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość

xury 
VIP

Telefon: N95, 6230i
Operator: Era
Wysłany: 2008-01-03, 22:09   

druidbartek napisał/a:
ahh, mówisz o ppmodify_dump.trx tak? ale on niestety tylko potrafi dumpować PPM czy dekompresować teksty(przy zapisywaniu xml jako output nie jest generowany skompresowany tekst)

Tak tylko że mamy opcję: <2.> Load XML file into Workspace

a potem:

Reading...
Building...
loaded testppm.xml and built PPM from it.

----------------------------------------------------
[ofile #0: C:/Documents and Settings/Xury/Pulpit/wynikowy.ppm ]

i powinno zrobić wynikowy.ppm ze zmodyfikowanymi wcześniej w xml stringami, bo nawet nie wybieram żadnego wejściowego pliku, bo wynikowy jest w całości generowany z zdekompresowanego pliku XML testppm.xml
^

AdSense

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Wysłany: 2008-01-03, 23:03   

afaik jesli zedytujesz on do xmla dołącza tylko wersję UTF-8 a musiałby również UTF-16 i TOKEN

ta druga opcja być może bedzie działać na innych chunkach ale TEXt na razie tym nie ruszy :(

[ Dodano: 2008-01-04, 00:01 ]
mialem wczesniej o tym napisac ale nie mam komputera chwilowo :(

na pewno warto potestować fate_shell.trx - do przeglądania "dysków" czyli mniej wiecej również ppm od TIKU :)
^

xury 
VIP

Wysłany: 2008-01-05, 04:02   

no właśnie, Chyba celowo g3gg0 nie umieścił koplilowania powrotnego w swoim programie. Czytałem kiedyś gdzieś że spędzili razem z kirschą zbyt dużo czasu aby to udostępnić za free.Jednak udostępnili kody źródłowe algorytmu dekompesji i myślę że ktoś tak obeznany w programowaniu jak Ty druidbartek lub cieszak mogli by to odwrócić :)
Co do fate_shell.trx działa na softach kodowanych, a niestety na TIKU nie :( . Chciałbym jednak póki co tego ppm'a skompilować.
^

druidbartek 
Expert

Telefon: DCT-3
Wysłany: 2008-01-11, 03:02   

z przerwy na kwae :)

xury napisał/a:
Co do fate_shell.trx działa na softach kodowanych, a niestety na TIKU nie :( . Chciałbym jednak póki co tego ppm'a skompilować.

hmm, jako parametr podałem rm72_73_110E_03.89b i poszło gładko :? w sensie w jakimś zakresie można było przeglądać zawartość

co do kompresji tekstu...
dla 8310:
chunk ENGL spakowany - 27.8KB
chunk ENGL rozpakowany - 31.7KB
ledwo 4KB zyskano, a same funkcje które zajmują sie dekompresją zajmują we flashu blisko 3KB więc wchodzimy na zero :?

chyba że w innych modelach(3100?) jest lepiej z tym...

[ Dodano: 2008-01-11, 06:21 ]
rozważania przy śniadanku... :smile:
xury napisał/a:
Jednak udostępnili kody źródłowe algorytmu dekompesji i myślę że ktoś tak obeznany w programowaniu jak Ty druidbartek lub cieszak mogli by to odwrócić :)

hehe to nie takie proste :)
zauważ że jest dostępny kod źródłowy unrara a jakoś nikt chyba jeszce nie zrobił z tego kompresora rar ;)

cały problem to stworzenie dobrego słownika - w przypadku nokii jeden bajt może odpowiadać nawet za 16-bajtowy ciąg znaków (najdłuższy ciąg w słowniku w 3100)

na szybko sparsowałem ppm z 3100 i widzę że tu juz się postarali - kompresja ponad 40% to całkiem sporo jak na prostotę algorytmu (skrypt w rexxie ma 12 linijek :])

na dzień dzisiejszy można jedynie zostawić obecny słownik i na nim bazować - kompresja będzie ale na pewno mogła by być większa
btw z niektórych modeli(flagi językowe 0xA8) teksty można edytować nawet ppmakerem :]
^

xury 
VIP

Wysłany: 2008-01-12, 17:53   

druidbartek, sory że ci nie odpisałem na maila - rzadko zaglądam na ten adres. Co do pytania to ja nie wiem o co chodzi :) Cienki jestem :)
Dostałem od kirschy login i hasło do Ppmodd jak kotoś chce to myślę że on da każdemu. Trzeba napisać prośbę na PW na forum nokiafree. Tylko że teraz na razie odstawiłem zabawę z tym z braku czasu. W międzyczasie trochę bawię się Symbianem na N95.
^

Odpowiedz do tematu